www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w wtorek, 25 września 2018, w 268 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Aurelii, Kleofasa, Władysława, Władysławy.
Wrześniowe przysłowia: W dzień świętej Tekli będziemy ziemniaki piekli. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > W naszym mieście
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - POLECAMY - - - -


- - - - R E K L A M A - - - -

Projekt "Uczeń w świecie finansów" - podsumowany!

Maciej Struzik uczeń Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Europejskiej w Zamościu został zwycięzcą organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu konkursu "Uczeń w świecie finansów".

Finał i uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 28 kwietnia w sali konferencyjnej Biblioteki Pedagogicznej. Projekt był realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach edukacji ekonomicznej. Jego adresatami byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych czterech powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego. Głównym jego założeniem było inspirowanie młodzieży do podnoszenia wiedzy i umiejętności z zakresu zarządzania budżetem domowym. Poprzez realizację projektu Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu włączyła się w kształtowanie u młodych ludzi umiejętności racjonalnego oszczędzania i inwestowania.Uroczystość rozpoczęła Dorota Mach - dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu, która po powitaniu gości zaprosiła dwudziestu finalistów do gry ekonomicznej: "Chłopska Szkoła Biznesu". Finaliści mieli a zadanie zgromadzić jak największe majątki. Gracze wcielili się w role historycznych przedsiębiorców. W trakcie rozgrywki jej uczestnicy produkowali, handlowali z innymi uczestnikami gry i realizowali wyprawy handlowe. Każdy z uczestników gry gromadził tzw. majątek, na który składały się: karty złotych górskich, karty chlebów, karty płócien, karty bryk. Gra uczyła zarządzania własnym pieniądzem uzyskanym w trakcie rozgrywki, racjonalnego wydawania i zasad inwestowania.

Po 45 minutach komisja konkursowa w składzie: Dorota Mach (dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu), Marek Momot (starszy specjalista ds. Komunikacji Społecznej Narodowego Banku Polskiego Oddziału Okręgowego w Lublinie), Anna Kita (kierownik Wydziału Informacji i Czytelnia Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu) wyłoniła 5 najlepszych uczestników tej rozgrywki.

Laureatami konkursu "Uczeń w świecie finansów" zostali: Maciej Struzik - SLO im Unii Europejskiej w Zamościu (1 miejsce), Krystian Fornal - SLO im Unii Europejskiej w Zamościu (2), Katarzyna Bednarz - Zespół Szkół nr 3 w Tomaszowie Lubelskim (3), Beata Rechul - Zespół Szkół nr 3 w Tomaszowie Lubelskim (4) oraz Wojciech Paczkowski - Zespół Szkół nr 4 w Tomaszowie Lubelskim (5).

Kulminacyjnym momentem uroczystości było wręczenie nagród finalistom. Zwycięzca konkursu otrzymał laptop. Za zajęcie drugiego miejsca nagrodą był notebook. Pozostali laureaci otrzymali tablety.

Wszyscy uczniowie, którzy dotarli do finału konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Organizator konkursu docenił także trud nauczycieli, którzy przygotowywali uczniów do udziału w konkursie i przygotował dla nich upominki - niespodzianki.

Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem i słodkim poczęstunkiem przy kawie i herbacie.


autor / źródło: K.Grela
dodano: 2014-05-01 przeczytano: 2873 razy.


- - - - R E K L A M A - - - -
- - - - POLECAMY - - - -

Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet