|
Medyczne Davos w ZamościuII Regionalna Konferencja Polskiej Federacji Szpitali Zamość 2014
Specjaliści z Polski, Hiszpanii, Portugalii, Słowenii, Czech i Finlandii zjadą się w czwartek do Zamościa, gdzie odbywać się będzie konferencja medyczna dla managerów szpitali. Eksperci z Europy i Polski będą prezentować światowe rozwiązania do wykorzystania w polskim szpitalnictwie.
Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o. organizuje konferencję we współpracy z Polską Federacją Szpitali, koordynatorem międzynarodowej wymiany managerów placówek medycznych (europejski program HOPE). Realizacja programu to dla Polski ogromna szansa - osoby zarządzające szpitalami mogą się przyglądać, a następnie wdrażać w polskich szpitalach rozwiązania najlepsze dla pacjentów. Dzięki członkostwu w Polskiej Federacji Szpitali, takimi placówkami już są: Szpital Praski w Warszawie, Szpitale Jonschera i Kopernika w Łodzi oraz w Szpital Jana Pawła II w Krakowie.
- Efekty tej wymiany dla Polaków są zaskakujące, bowiem zagraniczni managerowie, mimo, iż pochodzą z krajów lepiej rozwiniętych, bardzo cenią sobie polskie rozwiązania - mówi Bogusław Budziński, koordynator programu HOPE w Polsce i członek Rady Naczelnej Polskiej Federacji Szpitali - Przykładem jest dr Norman Novak, czeski lekarz ginekologii, który podczas pobytu w Polsce obserwował pracę łódzkiego szpitala i opuszcza nasz kraj bogatszy o wiele przemyśleń na temat praktyk w stosowaniu metody in vitro.
W edycji 2013 w wymianie wzięła udział Inger Bodin ze Szwecji, menedżer zasobów ludzkich i koordynator rozwoju zawodowego personelu szpitalnego. W planach miała obserwację polskiego systemu kształcenia przyszłych medyków. Jak mówiła wielu lekarzy praktykujących w Szwecji zdobywa edukację medyczną właśnie w Polsce. I dotyczy to zarówno emigrujących do Szwecji Polaków, jak i Szwedów, którzy wyjeżdżają po wiedzę medyczną za Bałtyk.
Podczas konferencji zabiorą głos prelegenci, a wśród nich Jarosław Fedorowski, Prezes Polskiej Federacji Szpitali, Krzysztof Tuczapski, Dyrektor Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ oraz Marek Wójcik, Z-ca Sekretarza Generalnego Związku Powiatów Polskich. Będzie mowa m.in. o programie "Innowacyjny szpital 2015-2020", kontraktowaniu pacjentów i badaniach klinicznych.
- Wspólnie z Jakubem Baranem, ekspertem w zakresie organizacji ochrony zdrowia zastanowimy się, jak poprawić jakość opieki nad pacjentami, jednocześnie obniżając koszty - mówi Mariusz Paszko, Prezes Zamojskiego Szpitala Niepublicznego.
Do dyskusji panelowej zostali zaproszeni przedstawiciele środowiska medycznego, samorządu, środowisk biznesowych i politycy, a wśród nich Beata Małecka-Libera, Poseł na Sejm RP i Wiceprzewodnicząca Sejmowej Komisji Zdrowia, Piotr Warczyński, Podsekretarz Stanu Ministerstwa Zdrowia oraz Marcin Zamoyski, Prezydent Miasta Zamość, którzy odpowiedzą na pytanie, czy Zamość jest miastem idealnym w ochronie zdrowia.
Zamojska konferencja jest jednym z wydarzeń organizowanych przez Polską Federację Szpitali. Organizacja ma na celu wspieranie swoich członków - szpitali i ich menedżerów - w działaniach na rzecz pacjentów i personelu medycznego.
Program konferencji jest dostępny na stronie www.federacjaszpitali.pl/19.html. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Polska Federacja Szpitali jest ogólnopolską organizacją pracodawców sektora szpitalnego. Zrzesza podmioty medyczne, niezależnie od ich modelu własnościowego, organizacyjnego, czy profilu specjalistycznego, w których pacjenci mają zapewnioną całodobową opiekę medyczną, są żywieni i zakwaterowani. Celem organizacji jest wspieranie szpitali oraz ich menedżerów w działaniach na rzecz ochrony zdrowia pacjentów oraz zapewnienia jak najlepszych warunków pracy dla personelu.
Polska Federacja Szpitali należy do Europejskiej Federacji Szpitali I Ochrony Zdrowia HOPE, która reprezentuje około 80% łóżek szpitalnych w Unii Europejskiej. Działa od 2011 roku.
autor / źródło: www.federacjaszpitali.pl dodano: 2014-05-20 przeczytano: 3220 razy.
Zobacz podobne:
Warto przeczytać:
|
|
|
|