www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w sobotę, 15 grudnia 2018, w 349 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Niny, Celiny, Krystiany, Fortunaty, Waleriana.
Grudniowe przysłowia: Na święty Mikołaj radość dookoła. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > Kultura
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - R E K L A M A - - - -

Zebrali ponad 15 ton makulatury, uratują konie

Ponad piętnaście ton makulatury udało się zebrać w ubiegłym roku szkolnym uczniom klas 1-6 Zespołu Szkół nr 3 w Zamościu w ramach ogólnopolskiej akcji "Zbieraj makulaturę ratuj konie". Wynik uzyskany przez zamojskich uczniów dał placówce pierwsze miejsce w akcji organizowanej przez Klubu Gaja. Przypomnijmy, że rok wcześniej "Trójka" zajęła miejsce drugie.

Uroczyste wręczenie kolejnej już statuetki "Pegaza" odbędzie się 10 października podczas inauguracji 12. edycji Święta Drzewa w Warszawie.

- Akcję rozpoczęliśmy już we wrześniu od wykonania gazetki na korytarzu szkolnym, która informowała o akcji, jej historii, celach i uratowanych koniach. Następnie informacje takie w formie ulotek zostały rozdane rodzicom na zebraniach klasowych oraz umieszczone na stronie internetowej szkoły. Pod koniec pierwszego semestru informacje o zbiórce i uratowanych koniach zostały przekazane uczniom w klasach i rodzicom na zebraniach klasowych - mówi Marta Margol, koordynatorka akcji w zwycięskiej placówce. Podobnie wyglądał przebieg akcji w drugim semestrze.

Na zakończenie roku szkolnego najbardziej aktywni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Podziękowania otrzymali również dwaj dziadkowie, najbardziej zaangażowani w akcję.

Pozyskane ze sprzedaży makulatury pieniądze były na bieżąco wpłacane na konto Klubu Gaja (11 rat) i mają się przyczynić uratowania (wykupienia) kolejnych koni z transportu na rzeź.

- Naszym sukcesem jest z roku na rok zwiększająca się liczba uczniów i ich rodzin, zaangażowanych w akcję - nie kryje radości Jolanta Gontarz- Doszla, druga koordynatorka akcji w zwycięskiej placówce.

Wyjątkowym wyróżnieniem dla uczniów zwycięskiej placówki było zaproszenie do udziału w warsztatach edukacyjno-artystycznych, w trakcie których uczestnicy wraz z artystą plastykiem mieli budować rzeźbę Pegaza- pierwszego konia uratowanego przez Klub Gaja z transportu na rzeź. Warsztaty miały się odbyć jutro przed budynkiem szkoły, jednak ze względu na kłopoty zdrowotne artysty zostały odwołane.


autor / źródło: red.
dodano: 2014-09-08 przeczytano: 2830 razy.


- - - - R E K L A M A - - - -
Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet