Witaj w piątek, 19 kwietnia 2024, w 110 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Adolfa, Tymona, Pafnucego.
Kwietniowe przysłowia: Kwiecień co deszczem rosi, wiele owoców przynosi. [...]

Agros z jednym medalem

Tylko jeden medal przywieźli lekkoatleci zamojskiego Agrosu z Mistrzostw Polski Juniorów, które w dniach 26-28 czerwca odbyły się na stadionie Zamiejscowego Wydziału Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. Jego autorką była chodziarka Lucyna Chruściel.

Podopieczna trenera Wojciecha Swatowskiego wywalczyła srebro w chodzie na 10000m, uzyskując czas 50:42,03. Jest to jej drugi medal w karierze zdobyty na mistrzostwach Polski. Poprzedni, również z tego samego kruszcu, "wychodziła" dwa lata temu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. - Jestem bardzo szczęśliwa. Cieszę się z tego sukcesu podwójnie, bo poprzedni rok miałam nieudany i chyba mało kto we mnie wierzył - powiedziała wzruszona zawodniczka. - Poza tym zrobiłam sobie wspaniały prezent na urodziny - dodała.

Był to pierwszy i ostatni medal lekkoatletów z Zamościa na tych mistrzostwach. Chociaż niektórzy byli bardzo blisko podium. Najbliżej Dawid Nowogrodzki, który w biegu na 3000m zajął pechowe dla sportowca, czwarte miejsce. Na siódmym miejscu tą samą konkurencję ukończył Tomasz Buczak. Wyniki osiągnięte przez biegaczy Agrosu (odpowiednio 8:29.64 i 8:36.17) są ich nowymi rekordami życiowymi.

Finałowe miejsca (od 1. do 8.) wywalczył również Bartłomiej Błachowski w rzucie młotem, który w swojej najlepszej próbie posłał młot na odległość 58,65m. Dało mu to szóste miejsce w kraju. Na takiej samej pozycji bieg na 800m kobiet ukończyła Iwona Czerniak (czas 2:12.56).

Ósmy był Kamil Fijałkowski, który w trójskoku uzyskał 14,42m bijąc tym samym swój rekord życiowy. Również na ósmym miejscu przybiegły kobiety ze sztafety 4x400m, które startowały w składzie: Katarzyna Szajdecka, Ewa Gniwek, Katarzyna Dąbrowska i Iwona Czerniak. Biegaczki Agrosu uzyskały czas 4:05,24.

O sporym pechu może mówić sprinter Radosław Podgajny, który zajął dziewiąte miejsce w biegu na 200m. Do zakwalifikowania się do Finału A zabrakło mu zaledwie 0,08s. Na pocieszenie wygrał z dużą przewagą Finał B z dobrym rezultatem 22,11s. - W biegu eliminacyjnym dostałem ostatni, ósmy tor. Nie miałem nikogo przed sobą, musiałem uciekać rywalom. Gdyby udało się dostać do finału A miałbym szansę nawet na piąte miejsce - nie ukrywa żalu Podgajny.

W klasyfikacji klubowej zamojski Agros został sklasyfikowany na 14. pozycji (wśród 165 klubów) z dorobkiem 69,5pkt. Był najlepiej punktującym klubem z województwa lubelskiego.

autor / źródło: Radosław Cieplak
dodano: 2007-07-01 przeczytano: 2934 razy.