www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w wtorek, 11 grudnia 2018, w 345 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Damazego, Waldemara, Julii.
Grudniowe przysłowia: Barbara po wodzie - Gody po lodzie. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > W naszym mieście
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - R E K L A M A - - - -

"Szkoła Dialogu" w III LO

Około 1200 uczniów i nauczycieli z całej Polski wzięło udział w uroczystej gali podsumowującej projekt edukacyjny "Szkoła Dialogu". Gala miała miejsce 9 stycznia w Teatrze Wielkim w Warszawie. Na uroczystość zostali zaproszeni uczniowie III LO im. C.K. Norwida w Zamościu, realizujący w 2014 roku, podobnie jak w 40 innych szkołach, projekt "Szkoła Dialogu".

Oprócz uczniów i nauczycieli biorących udział w projekcie gośćmi gali byli m.in. marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, doradca Prezydenta RP ds. społecznych Henryk Wujec oraz pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania Małgorzata Fuszara.

Podczas uroczystości podsumowano dokonania uczniów i nagrodzono najciekawsze realizacje w ramach projektu "Szkoła Dialogu", którego celem jest umożliwienie uczniom poznania tradycji i historii Żydów zamieszkujących przedwojenną Polskę. "Szkoła Dialogu" jest największym program edukacyjnym realizowanym przez fundację Forum Dialogu. Począwszy od 2008 roku program realizowany był w ponad 200 szkołach z ponad 130 głównie małych miejscowości całej Polski, które przed wojną w dużej mierze zamieszkiwała społeczność żydowska.W ubiegłym roku projekt "Szkoła Dialogu" realizowany był także w III Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana K. Norwida w Zamościu. W ramach projektu uczniowie klasy 3c uczestniczyli w czterech warsztatach prowadzonych przez trenerów fundacji Forum Dialogu, podczas których mieli okazję poznać bliżej kulturę żydowską oraz dowiedzieć się jak najlepiej pozyskiwać informacje związane ze społecznością żydowską Zamościa.

Wykorzystując zgromadzoną wiedzę uczestnicy projektu przygotowali dla swoich młodszych szkolnych kolegów grę miejską oraz nagrali audio przewodnik "Śladami zamojskich Żydów".

- 3 lipca uczniowie klasy 3c mieli okazję zaprezentować rezultaty swojej kilkumiesięcznej pracy podczas wycieczki przybliżającej wielowiekową obecność zamojskich Żydów zagranicznym gościom przybyłym do zamojskiej synagogi na pierwszą od wybuchu II Wojny Światowej uroczystość bar micwy Jake'a Wisnik'a z USA - chwali swoich podopiecznych Beata Pisarczyk-Zabiciel, koordynator projektu w III LO.

Już po wakacjach zamojska młodzież miała kolejną okazję do wykorzystania w praktyce zdobytej w ramach projektu wiedzy. Na początku listopada podopieczni Beaty Pisarczyk-Zabiciel gościli w Zamościu swoich rówieśników z Izraela. Po warsztatach integracyjnych przeprowadzonych w szkole oprowadzili młodych Izraelczyków po dawnym żydowskim kwartale Starego Miasta.

- Projekt "Szkoła Dialogu" umożliwił uczniom poszerzenie własnych horyzontów i dlatego współpraca z Fundacją Forum Dialogu będzie kontynuowana w III LO w Zamościu w kolejnych edycjach - zapowiada Beata Pisarczyk-Zabiciel.

Jak się okazuje, "Szkoła Dialogu" nie jest jedynym projektem, dzięki któremu młodzież z III LO ma możliwość zgłębiania historii polsko-żydowskiej. Od 2009 roku uczniowie szkoły spotykają się z młodzieżą izraelską w ramach programu "Bliżej Siebie".


autor / źródło: red., fot. Jarek Barański
dodano: 2015-01-15 przeczytano: 2939 razy.Zobacz podobne:
     Uczniowie z "trzeciego" pojadą do Brukseli / 2018-11-11
     Poznać innych / 2018-04-14
     Mała Ojczyzna oczami gimnazjalistów / 2018-03-18
     Łączenie pokoleń / 2018-03-12
     Licealiści w świecie biznesu / 2017-04-13
     Rozdawali żonkile upamiętniając wybuch powstania w Getcie Warszawskim / 2015-04-18
     Studentki z Turcji i Filipin gościły w III LO / 2015-03-19
     "Mała ojczyzna - ludzie i miejsca" - konkurs dla gimnazjalistów / 2015-01-10
     Uczniowie z Zamościa poznają żydowską historię swojego miasta / 2014-03-13
     Wzięli udział w konferencji dla uczczenia 70. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim / 2013-05-30
     Ocalała z Zagłady, czyli "Doznać cudu? Opowieść Trudy Rosenberg" / 2012-10-30

Warto przeczytać:
     Wielki Marszałek Józef Piłsudski powrócił do Zamościa / 2018-11-09
     Zamość świętował 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości / 2018-11-12
     XII kwesta na zamojskim Cmentarzu Parafialnym / 2018-10-30
     Zamojska "ósemka" na obchodach 100. rocznicy odzyskania niepodległości we Lwowie / 2018-11-15
     23 748 zł zebrano na zamojskim Cmentarzu Parafialnym / 2018-11-02- - - - R E K L A M A - - - -
Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet