Witaj w wtorek, 23 kwietnia 2024, w 114 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Jerzego, Wojciecha, Ilony.
Kwietniowe przysłowia: Kwiecień gdy deszczem plecie, maj ustroi w kwiecie. [...]

Dwa medale Kossowskiego

Z dwoma medalami, złotym i srebrnym, wrócili łucznicy zamojskiego Agrosu z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbyła się w Kołobrzegu w dniach 19-22 lipca br. Oba krążki były dziełem Mateusza Kossowskiego.

Młody łucznik, trenujący na codzień pod okiem Jana Stempla wywalczył srebrny medal w kategorii Ł-B z wynikiem 653pkt. Walkę o złoto przegrał tylko o 6pkt. z zawodnikiem Stelli Kielce, Maciejem Fałdzińskim. W kategorii Ł-AB nie miał już sobie równych i stanął na najwyższym stopniu podium zdobywając 1270pkt.

Inny zawodnik z Zamościa, który wziął udział w OOM, Jakub Sroka zajął 16. miejsce w kategorii Fin.

Obaj łucznicy zdobyli łącznie 18pkt. dla Agrosu do klasyfikacji klubowej (16pkt. Kossowski, 2pkt. Sroka). Dzięki temu zamojski klub uplasował się na 7. pozycji wśród wszystkich startujących ekip.

Województwo lubelskie z takim samym dorobkiem punktowym zajęło 8. miejsce na 12 sklasyfikowanych województw.

autor / źródło: Radosław Cieplak
dodano: 2007-07-26 przeczytano: 2860 razy.