Witaj w sobotę, 20 kwietnia 2024, w 111 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Czesława, Agnieszki, Amalii, Nawojki, Teodora.
Kwietniowe przysłowia: Jak długo żaby przed Markiem rechoczą, tak długo deszczu po Marku nie zoczą. [...]

Trzy medale lekkoatletów na OOM

Dwa srebrne i jeden brązowy medal to dorobek młodych lekkoatletów Agrosu Zamość wywalczony podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Szczecinie w dniach 25-27.07 br. Srebrne krążki wywalczyli Małgorzata Kołdej i Andrzej Jaros. Na najniższym stopniu podium stanął zaś Tomasz Wiater.

Kołdej była druga w swojej koronnej konkurencji, w biegu na 100m kobiet. Utalentowana sprinterka pokonała ten dystans w czasie 12,22s. Medal jednak przypłaciła kontuzją biodra, która uniemożliwiła jej start w finale 200m. - Rzeczywiście po "setce" bardzo zaczęło mnie boleć biodro. Zdołałam przebiec jeszcze sztafetę 4x100m z dziewczynami i eliminacje 200m - relacjonuje świeżo upieczona wicemistrzyni Polski. - Mimo wszystko zawody mogę zaliczyć do bardzo udanych. Zdobyłam przecież srebrny medal - dodaje.

Drugi medal dla ekipy Agrosu w Szczecinie zdobył czterystumetrowiec Andrzej Jaros, który jedno okrążenie przebiegł w bardzo dobrym czasie 49,24s. Wynik ten jest jego nowym rekordem życiowym i dał mu również drugie miejsce oraz tytuł wicemistrza Polski.

Nie zawiódł też chodziarz Tomasz Wiater, który mimo doznanej niedawno, podczas Mistrzostw Świata kontuzji przekroczył linię mety jako trzeci zawodnik. Wiater startował w chodzie na 10000 metrów uzyskując czas 46:53.61. - Tomek bał się, że przez kontuzję nie będzie mógł iść prawidłowo technicznie i zostanie "zdjęty" z trasy przez sędziów. Zaczął bardzo asekuracyjnie i dlatego wynik jest słabszy od jego rekordu życiowego - podsumował występ swojego podopiecznego trener Wojciech Swatowski.

Pozostałym zawodnikom z Zamościa nie udało się wywalczyć żadnego medalu. Pozostawili oni po sobie jednak dobre wrażenie. Na uwagę zasługuje Żanna Żuk, która bijąc rekord życiowy (4:38.25) zajęła piąte miejsce w biegu na 1500m kobiet.

Również na piątym miejscu na metę przybiegli panowie z zamojskiej sztafety 4x400m (3:27.67). Bartłomiejowi Wadze, Mateuszowi Zawadzkiemu, Pawłowi Ochniakowi i Andrzejowi Jarosowi do brązowego medalu zabrakło jedynie 0,45s.

Nieźle spisały się też panie ze sztafety 4x100m. Dziewczyny biegnące w składzie: Agnieszka Pietruch, Magdalena Rak, Patrycja Drabik i Małgorzata Kołdej zajęły siódme miejsce z czasem 50,39s.

W klasyfikacji klubowej zamojski Agros uplasował się na 14. miejscu (na 201 sklasyfikowanych klubów) zdobywając 41pkt. Był najlepiej punktującym klubem z województwa lubelskiego.

Nasze województwo w podobnej klasyfikacji było 11. Lekkoatleci z naszego regionu zgromadzili łącznie 148pkt.

autor / źródło: Radosław Cieplak
dodano: 2007-07-29 przeczytano: 2950 razy.