|
Spotkanie Unii Szefów Firm ZamojszczyznyKompleksowe rozwiązania dotyczące elastycznych form zatrudniania oraz nowoczesne sposoby prowadzenia działalności gospodarczej były tematem przewodnim spotkania członków Unii Szefów Firm Zamojszczyzny.
Najciekawiej zapowiadało się wystąpienie dr Wojciecha Blecharczyka, dyrektora Polskiej Izby Pracy. Gość opowiadał głównie o sposobach obniżania kosztów pracy przez pracodawców.
- Takie działania mają głęboki sens. Za zaoszczędzone środki można zatrudnić nowych pracowników i przez to wpłynąć na ekonomiczny rozwój najbliższej okolicy - przekonywał dr Blecharczyk, który jako przykład takich działań podawał m.in. zatrudnianie osób niepełnosprawnych i organizowanie programów stażowych dla osób, które dopiero wkraczają na rynek pracy.
Dzięki działalności Polskiej Izby Pracy w kilkunastu miejscowościach w kraju powstały Centra Usług Biznesowych. Taka instytucja w niedalekiej przyszłości powstanie także na Zamojszczyźnie. Obecnie trwają zaawansowane rozmowy z przedstawicielami lokalnych samorządów na temat możliwej lokalizacji takiego centrum.
Do intensywnej współpracy przedsiębiorców z Zamościa i Lublina gorąco zachęcała pani Agnieszka Gąsior-Mazur, prezes Lubelskiego Klubu Biznesu - organizacji spełniającej podobne funkcje co Unia Szefów Firm Zamojszczyzny.
- Nasza organizacja ma nieco większe pole manewru, ponieważ 90 procent firm pochodzi z Lublina, czyli stolicy naszego województwa. Nie chcemy jednak konkurować, a wręcz przeciwnie, pragniemy nawiązać daleko idącą współpracę, która przyniesie korzyści przedsiębiorcom zarówno z Zamojszczyzny jak i Lubelszczyzny - powiedziała pani prezes.
Szefowa LKB w czasie krótkiego wystąpienia uwypukliła aktualne działania prowadzonej przez nią organizacji. Wśród nich wyróżnia się akcja humanitarna "Razem z Ukrainą". W ramach pomocy dla mieszkańców terenów objętych działaniami wojennymi 1 lipca na Ukrainę wjadą ciężarówki z żywnością i ubraniami.
Z kolei Agnieszka Dąbrowska, reprezentująca Lufthansę opowiadała o aktualnej ofercie linii lotniczej. W ubiegłym roku niemiecka firma nawiązała współpracę z Portem Lotniczym Lublin. Dzięki temu z lotniska w Świdniku regularnie startują samoloty do Frankfurtu - jednego z największych i najważniejszych portów przesiadkowych w Europie.
Obecny na spotkaniu Włodarz Hetmańskiego Grodu Andrzej Wnuk podzielił się z uczestnikami kilkoma ciekawymi informacjami na temat zamojskiej podstrefy ekonomicznej. Za ponad 550 tys. zł władze miasta sprzedały jedną z działek. Nabywca działający w branży meblarskiej ma zamiar w niedalekiej przyszłości uruchomić w tym miejscu zakład produkcyjny. Pan prezydent zapewniał, że to nie koniec aktywności lokalnych przedsiębiorców w tym miejscu, ponieważ zakupem kolejnych działek zainteresowane są firmy działające w branży logistycznej, a także jeden z producentów ogniw fotowoltaicznych.
- Cieszymy się, że turystyka w Zamościu ma się coraz lepiej. Inwestycje w ten obszar wreszcie zaczynają przynosić efekt. Intensywnie promujemy się poza miastem. Nasze bilboardy wisiały m.in. w stołecznym metrze, a także największych metropoliach. Niebawem ruszymy z kampanią promocyjną w telewizji TVN - powiedział Andrzej Wnuk.
Tradycyjnie głos zabrali także pan Arkadiusz Bratkowski, członek zarządu województwa lubelskiego, a także pan Henryk Matej, starosta zamojski. Opowiadali oni o najbliższych wyzwaniach, jakie czekają nasz region w najbliższej przyszłości. Wśród priorytetów wymienili m.in. starania o dodatkowe połączenia kolejowe w naszym regionie, a także zintensyfikowanie działań promocyjnych.
Kolejne spotkanie członków Unii Szefów Firm Zamojszczyzny odbędzie się we wrześniu.autor / źródło: dodano: 2015-06-29 przeczytano: 3423 razy.
Zobacz podobne:
Warto przeczytać:
|
|
|
|