www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w środę, 18 października 2017, w 291 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Juliana, Łukasza, Bartumiła.
Październikowe przysłowia: [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > W naszym mieście
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - POLECAMY - - - -


- - - - R E K L A M A - - - -

Światowej sławy specjaliści na konferencji "Krok za krokiem"

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem " w Zamościu organizuje Międzynarodową Konferencję. Wykładowcami będą światowe sławy z tej dziedziny, niektórzy po raz pierwszy będą gościć w naszym kraju. Konferencja odbędzie się w Zamościu w dniach 11-12 grudnia w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu.

- Spotkanie będzie okazją do interdyscyplinarnej i międzynarodowej dyskusji o problemach dzieci z mózgowym porażeniem w odniesieniu do biopsychospołecznego modelu niepełnosprawności i ICF - mówi Maria Król, przewodnicząca "Krok za krokiem". - Mózgowe porażenie dziecięce i inne neurorozwojowe niepełnosprawności są obszernym problemem i wymagają wszechstronnego i holistycznego podejścia. Celem naszych działań jest prawdziwe zwiększenie uczestnictwa osób z porażeniem mózgowym w życiu społecznym na równi z innymi ludźmi - dodaje.

W konferencji uczestniczyć będą lekarze, terapeuci, nauczyciele i inni specjaliści oraz organizatorzy interdyscyplinarnego wsparcia zajmujący się kompleksowo problematyką niepełnosprawności osób z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Program konferencji:

11 grudnia
P. Rosenbaum (Kanada), "Koncepcje Niepełnosprawności Rozwojowych u dzieci : Nowe pomysły na XXI wiek.
Z. Kułakowska (Belgia), "Jak to wszystko zaczęło się w Zamościu?"
A. Coates, L. Watson (Wielka Brytania), " Fundacja Percy Hedley z Newcastle jako model całościowego wsparcia dla osób z MPD i ich rodzin"
Z. Horvathne Kallay (Węgry), "Holistyczny model kształcenia nauczycieli / konduktorów w Instytucie Petö w Budapeszcie"
P. Csuka (Węgry), "Holistyczne spojrzenie w metodzie Petö"
M. Król (Polska), "Holistyczny model wsparcia dla osób z MPD w Zamościu - 25 lat doświadczenia"
Panel dyskusyjny prowadzony przez wychowanków Stowarzyszenia "Krok za krokiem" i ich rodziców na temat warunków koniecznych do włączenia w życie społeczne.

12 grudnia
J.Dutkowsky (USA), "Porażenie mózgowe a dorastanie"
V. Schiariti (Kanada), "Zestawy Podstawowe ICF dla dzieci i młodzieży z MPD: uwzględnienie możliwości i różnic kulturowych"
M. Jóźwiak (Polska), "Cele i strategia leczenia dźwigniowo - zależnych deformacji kończyn u osób z mózgowym porażeniem dziecięcym"
A.Majnemer (Kanada), "Propagowanie uczestnictwa w rekreacji: od raczkowania do dużych kroków"
H.ten Napel (Holandia), "Przykłady skutecznego wdrażania ICF w doświadczeniach europejskich"
D. Fraser (Szkocja), "AAC usprawniające funkcjonalne umiejętności komunikacyjne i udział osób z porażeniem mózgowym w społeczeństwie"
B. Batorowicz (Kanada), "Wspieranie znaczenia uczestnictwa w aktywności dziecięcej: terapia zajęciowa i transdyscyplinarne podejście"


autor / źródło: red.
dodano: 2015-12-08 przeczytano: 2722 razy.Tagi:

Zobacz podobne:

Warto przeczytać:- - - - R E K L A M A - - - -- - - - POLECAMY - - - -

Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet