www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w sobotę, 19 stycznia 2019, w 19 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Henryka, Mariusza, Gildy, Racimira.
Styczniowe przysłowia: Fabian i Sebastian, gdy mróz dadzą srogą zimę przyprowadzą. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > Kultura
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - R E K L A M A - - - -

Wybrano odtwórców głównych ról na II Orszaku Trzech Króli w Zamościu

Już za dwa tygodnie, 6 stycznia 2016 r., w Święto Trzech Króli, spotkamy się na ulicach Zamościa aby wspólnie kolędować Jezusowi narodzonemu w stajence. Organizatorzy II Orszaku Trzech Króli w Zamościu pracują nad scenariuszem wyjątkowego przedsięwzięcia. Wybrano odtwórców głównych ról największych na świecie ulicznych jasełek. Prezentujemy ich biogramy oraz to, co powiedzieli o swoim udziale w II Orszaku Trzech Króli w Zamościu.

TRZEJ KRÓLOWIE:

KRÓL KACPER - Krzysztof Styk, przedstawiciel Parafii pw. św. Bożej Opatrzności w Zamościu.
Mieszkaniec Mokrego, mgr inż. mechanik, zawodowo zajmuje się doradztwem technicznym, technologicznym i sprzedażą maszyn i urządzeń dla przetwórstwa spożywczego krajowego producenta, interesuje się przyrodą, w szczególności botaniką, pielęgnacją własnego ogrodu, roślin ozdobnych oraz nowymi technikami i technologiami przemysłowymi. Od kilku lat wciela się w postać Kajfasza podczas Misterium Męki Pańskiej, które organizuje Parafia pw. Świętej Bożej Opatrzności w Zamościu. Żonaty, ojciec trójki dzieci - Piotra, Pawła i Anny.
- Wcielenie się w postać króla Kacpra to dla mnie wielki zaszczyt. Cieszę się, że mogę wziąć udział w tak wspaniałym przedsięwzięciu, jakim jest Orszak Trzech Króli w Zamościu. Myślę, że wejdzie on do tradycji okresu bożonarodzeniowego, ku radości najmłodszych mieszkańców Zamościa i okolic. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie do udziału w Orszaku - mówił Krzysztof Styk.

KRÓL MELCHIOR - Piotr Kondraciuk, przedstawiciel Stowarzyszenia Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu.
Mieszkaniec Zamościa, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii i historii sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, pracownik Muzeum Zamojskiego (z-ca dyrektora, kustosz dyplomowany), wykładowca historii sztuki i architektury na Wydziale Turystyki i WF WSSP im. W. Pola w Lublinie. Żonaty, ojciec trójki dzieci (córki - studentki, syn - licealista). Fundator i członek Rady Fundacji Dom Trzeciego Tysiąclecia im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Członek założyciel Stowarzyszenia Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu.
-Naród, który odcina się od historii, który się jej wstydzi, który wychowuje młode pokolenie bez powiązań historycznych - to naród renegatów" - tak mówił Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński. Podobnie wypowiadał się też myśliciel z innego kręgu kulturowego, którego reprezentuje postać Melchiora - Mahatma Ghandi: "Naród, który traci pamięć, przestaje być narodem, stając się jedynie zbiorem ludzi czasowo zajmujących dane terytorium". Te same treści wybrzmiewały z kazań ks. Piotra Skargi, św. Jana Pawła II i wypowiedzi innych dawnych i współczesnych mędrców. Poznanie własnych korzeni, kultywowanie własnych tradycji i kultury było i jest niezwykle ważne, zwłaszcza w kontekście dzisiejszych zagrożeń cywilizacyjnych. W swojej pracy zawodowej zajmuję się na co dzień badaniem i upowszechnianiem tradycji i kultury. Cieszę się więc, że mogę dołączyć do tegorocznego Orszaku, który wpisuje się dodatkowo w inną tradycję historyczną - Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski - podkreślił Piotr Kondraciuk.

KRÓL BALTAZAR - Bolesław Bełz, odtwórca postaci Króla Baltazara z I Orszaku Trzech Króli w Zamościu - kontynuacja dzieła integracji społeczności lokalnej.
Mieszkaniec Zamościa. Pracownik Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Spółka z o.o. w Zamościu. Członek Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna". Żonaty - żona Alicja. Dwoje dzieci - córka Katarzyna, syn Piotr.
Jak powiedział Bolesław Bełz - Pełnienie po raz drugi funkcji Króla Baltazara traktuje jako wielkie wyróżnienie. Orszak Trzech Króli jest wspaniałą okazją do manifestowania radości z narodzin naszego Zbawiciela. Jest to ważne szczególnie teraz w jednoczącej się Europie, aby zawsze pamiętała, że jej korzenie są chrześcijańskie.

ŚWIĘTA RODZINA - przedstawiciele Parafii Katedralnej Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła w Zamościu.
Maria i Mirosław Bartoszczyk, mieszkańcy Zamościa. Mirosław, pełnomocnik-dyrektor w spółce z kapitałem zagranicznym. Maria, pracownik księgowości. Są członkami Ruchu Światło-Życie, należą do Domowego Kościoła. Mają dwie córki, Weronikę, która jest magistrem prawa, obecnie kończy studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim oraz Magdę, która uczy się w liceum.
- Uczestniczyliśmy w I Orszaku zorganizowanym w Zamościu jako jedna z wielu rodzin, idąc wraz z innymi. Teraz zaproponowano nam pełnienie zaszczytnej roli Maryi i Józefa. Przyjęliśmy ją z lekkim drżeniem serca. Po chwili namysłu uznaliśmy, że jest to dla nas kolejna okazja do dawania świadectwa wiary. To symboliczne trwanie podczas II Orszaku tu, na naszej Zamojskiej Starówce, w stajence przy Jezusie, razem z Mędrcami, którzy za przewodnictwem gwiazdy przybyli oddać pokłon i cześć Jezusowi, jeszcze bardziej mobilizuje nas do kroczenia z Nim i budowania naszego życia na dekalogu, ponieważ Jezus Chrystus jest naszym Panem i Zbawicielem - powiedzieli Maria i Mirosław Bartoszczyk.

Organizatorami II Orszaku Trzech Króli w Zamościu, który odbędzie się 6 stycznia 2016 r. są Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu i Miasto Zamość.


autor / źródło: Teresa Madej
dodano: 2015-12-23 przeczytano: 2857 razy.Zobacz podobne:
     V Orszak Trzech Króli ph. "Odnowi oblicze ziemi" / 2019-01-10
     V edycja Orszaku Trzech Króli - list prezydenta i wójta do mieszkańców miasta i gminy / 2018-12-13
     Ogólnopolski Zjazd Orszaków Trzech Króli / 2018-03-17
     Gala IV Orszaku Trzech Króli / 2018-01-28
     Pokazowy IV Orszak Trzech Króli / 2018-01-07
     Orszak Trzech Króli - informacje organizacyjne / 2018-01-04
     4. Orszak Trzech Króli / 2017-12-24
     Gala III Orszaku, czyli "Popołudnie Trzech Króli"w Zamościu / 2017-02-09
     Zamość w Orszaku Trzech Króli / 2017-01-07
     III Orszak Trzech Króli w Zamościu / 2017-01-01
     "Pokój i Dobro" hasłem III Orszaku Trzech Króli / 2016-11-15
     Głosuj na wielbłąda dla Zamościa! Czas START! / 2016-11-15
     Zamość na Zjeździe Orszaków Trzech Króli / 2016-03-10
     Gala II Orszaku Trzech Króli w Zamościu / 2016-01-31
     Orszak Trzech Króli w Krasnobrodzie / 2016-01-14
     Wspaniały II Orszak Trzech Króli na ulicach Zamościa / 2016-01-10
     Konkurs Fotograficzny "Jestem Królem 2016" / 2016-01-03
     II Orszak Trzech Króli w Zamościu - program / 2016-01-03
      Orszak Trzech Króli po raz drugi w Zamościu / 2015-12-23
     Wygrajmy wielbłąda dla Zamościa! / 2015-12-03

Warto przeczytać:
     Zamość kulturą stoi, czyli uroczysta gala Podsumowania Roku Kulturalnego / 2018-12-17
     "Boska kurtyna", czyli natura w obiektywie Tadeusza Adamczuka / 2018-12-16
     Tadeusz Wicherek wystawi operetkę Hrabina Marica w Zamościu / 2018-12-09
     O Janie Matejce - inaczej / 2018-12-09
     Chór I LO w Wilanowie / 2018-12-09- - - - R E K L A M A - - - -
- - - - POLECAMY - - - -

Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet