www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w piątek, 22 czerwca 2018, w 173 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Paulina, Flawiusza, Agenora, Pauliny, Achacjusza.
Czerwcowe przysłowia: Czerwiec po deszczowym maju często dżdżysty w naszym kraju. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > Publicystyka
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - POLECAMY - - - -


- - - - R E K L A M A - - - -

O tym, jak władza szkodzi zdrowiu

Zanim przejdę do właściwej części dzisiejszego tekstu chciałbym krótko nawiązać do środowego meczu Hetmana Zamość z Iskrą Piotrowice, wygrane bezproblemowo przez naszych piłkarzy 3:0. Otóż serdecznie gratuluję geniuszowi, który nakazał przeniesienie zaplecza gastronomicznego z korony stadionu OSiR na placyk pod obiektem, po lewej strony patrząc od trybuny głównej. W imieniu wszystkich inwalidów obecnych na spotkaniu bardzo dziękuję tej osobie, że poważnie utrudniła, a często uniemożliwiła nam nabycie czegokolwiek do picia.

Po poniedziałkowej sesji Rady Miasta dochodzę do wniosku, że nad Łabuńką coraz większą czkawką odbija się brak zawodowego teatru. Kilkanaście dni Zamojskiego Lata Teatralnego w roku to jednak trochę za mało, aby nasi notable przyswoili sobie coś z profesjonalnego aktorstwa, dzięki czemu ich popisy na forum publicznym oglądałoby się nieco bardziej strawnie. Obecnie jest to amatorka do tego stopnia, że podczas kolejnych występów krwawią tak oczy, jak i uszy wyborców. Kilka dni temu mieliśmy pokaz kolejnej żenady.

Otóż Rada Miasta głosowała wniosek o wygaśnięcie mandatu radnego Marka Kudeli (PO). Wniosek złożył Komisarz Wyborczy za sprawą doniesienia prezydenta, Andrzeja Wnuka. Ten z kolei działał na podstawie filmu, jaki miał otrzymać magistrat drogą mailową. Innym dowodem miał być reportaż radiowy, wyemitowany 15 czerwca. Oba te materiały mają dowodzić, że tzw. centrum życiowe radnego Kudeli mieści się nie w Zamościu, lecz w Sitańcu, a tym samym istnieją poważne przesłanki do uchylenia mandatu. Mandat oczywiście radny Kudela utrzymał, a za jego pozbawieniem nie głosował nikt. Sprawa ma jednak dodatkowe dno.

Podczas sesji radny Kudela nie kwestionował tego, że na filmie widnieje właśnie on. Przyznał również, że prócz niego sfilmowano jego żonę oraz córkę. Dodał natomiast, że według jego podejrzeń nagranie pochodzi z kamery zainstalowanej w samochodzie należącym do brata Andrzeja Wnuka, z którego to pojazdu pewnego czerwcowego dnia skorzystał sam prezydent. Jak mówił naczelny włodarz Zamościa podczas sesji RM, rzeczywiście wtedy pozostawił auto pod domem radnego na noc, ponieważ spędził wieczór na jednej z okolicznych posesji, gdzie pił alkohol. Stanowczo zaprzeczył jednak jakoby dokonywał jakichkolwiek nagrań z tego pojazdu. Podkreślił także, co potwierdził w swoim wystąpieniu radny, że policjant wezwany tego dnia na miejsce przez zaniepokojoną małżonkę rajcy, stwierdził, iż kamera w aucie jest wyłączona. Jak można łatwo wywnioskować, radny Kudela - w obliczu późniejszego doniesienia do Komisarza Wyborczego - w nienagrywanie już nie wierzy. Zwłaszcza, że donos nastąpił dzień po sesji RM, w której prezydent otrzymał absolutorium z tytułu wykonania zeszłorocznego budżetu, czemu sprzeciwiał się właśnie m.in. Marek Kudela. Jak zapowiedział radny po poniedziałkowych obradach, sprawą zainteresuje organa ścigania.

Zaczynając od mojego poglądu na meritum sprawy - uważam, że mandat został utrzymany słusznie. Nie można zaprzeczyć temu, że radny pracuje w Zamościu tak zawodowo, jak i społecznie. Jest osobą naprawdę aktywną. Znajduje się też w spisie wyborców miasta Zamościa. Wiem, że dla niektórych to za mało, ale tak się składa, że sam jestem w sytuacji, w której można powiedzieć, że mieszkam i w Zamościu, i w Krakowie. W jednym mieście jestem zameldowany stale, w drugim czasowo. Z tego wynika więc, że nie mógłbym być radnym w żadnym z tych ośrodków. W przypadku radnego Kudeli sytuacja jest jednak zdecydowanie bardziej klarowna. W dzisiejszych czasach zresztą coraz częściej zdarzają się osoby mieszkające w więcej niż jednym miejscu. Coś na ten temat może powiedzieć choćby Krzysztof Rusztyn, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta, a przy tym radny Rady Powiatu Zamojskiego. Jego też przed trzema laty chciano pozbawić mandatu, gdyż jego "centrum aktywności życiowej" nie skupiało się wyłącznie w Chomęciskach Małych, lecz także w samym Zamościu. Najwyższa więc pora dostosować prawo do realiów!

Osobny temat stanowi rzekoma inwigilacja, której miał się dopuścić prezydent, co - jeśli jest prawdą - uczynił w sposób dziecinny. Pomijając drobiazg, że cała ta sytuacja przypomina miks telenoweli brazylijskiej z "Gangiem Olsena", radni są osobami publicznymi. I jeśli osoby publiczne narzekają na to, że się je obserwuje, narażają się na śmieszność. Z tego co wiem, nikt nie wdarł się na wspomnianą posesję, nie grzebał radnemu w prywatnych rzeczach, nie udostępnił filmu publicznie, nie doszło do naruszenia tajemnicy korespondencji ani do niczego co naprawdę można uznać za złamanie prawa. Nagrywano wyłącznie teren przed budynkiem, a takie obserwacje można zrobić zwyczajnie stojąc na ulicy. Równie dobrze za złamanie prawa można uznać wpatrywanie się w balkon w budynku naprzeciwko. Pewnie, że takie postępowanie nie świadczy dobrze o jego sprawcy, ale naprawdę nie twierdźmy, że za chwilę zrobi się u nas druga Białoruś!

A oświadczenia radnego Kudeli i radnej Pfeifer o dobrym zdrowiu fizycznym i psychicznym były żenujące do sześcianu. Nie wiem czy to wytyczne KOD-u, czy też państwo radni rzeczywiście boją się "seryjnego samobójcy", ale na ich miejscu poszukałbym innego sposobu na uniknięcie politycznego niebytu, w jaki faktycznie mogą wpaść już za dwa lata.


autor / źródło: Robert Marchwiany
dodano: 2016-09-01 przeczytano: 2716 razy.


Losowo wybrana galeria

Ostatnio dodane
 Przedwakacyjna żenada
 43. ZLT: Inauguracja z Buławą Hetmańską dla Teatru InZhest
 43. ZLT: Przymierze teatru i muzyki
 Wakacyjne warsztaty plastyczne w plenerach zamojskiej starówki
 Performance i wystawa, czyli Włosi w Zamościu
 43 ZLT: Moonlight Vehicle z Tomaszem Stockingerem
 Zamojski "Mechanik" piąty ogólnopolskim turnieju motoryzacyjnym
 Przedmundialowe rozkminy
 "Jan Paweł II - święty naszych czasów" - wystawa kolekcjonerska
  "Moja Niepodległa" - zamojskie nauczycielki nagrodzone

Najczęściej czytane
 Wieczór Chwały, czyli II Diecezjalny Koncert Uwielbienia w Zamościu
 Performance i wystawa, czyli Włosi w Zamościu
 12. ZFK: VOX i Namysłowiacy w koncercie roku
 VOX z Zamościa, Beatlesi z Liverpoolu - rozmowa z muzykami grupy VOX
 Zamojski Festiwal Etiud Teatralnych
 74. rocznica walk z UPA pod Narolem
 "Austriacy na Zamojszczyźnie" w kawiarni Bohema
 Andrzej Wnuk kandydatem PiS na urząd prezydenta miasta Zamościa

Nowe w fotogalerii
 "Spotkania w Krzemieńcu"-poplenerowa wystawa malarstwa
 43.ZLT - inauguracja, "Trash poem" Teatru InZhest
 TOSKANIARTE, dalla Toscana in Arte...
 12. Zamojski Festiwal Kultury
 Zamojska Arlekinada 2018
 VOX w Alei Sław
 Malarstwo Jerzego Tyburskiego w BWA Galerii Zamojskiej

Najczęściej oglądane
 Dwa spojrzenia w BWA. Rzeźniak i Rzeźniak.
 Obchody 75. rocznicy Bitwy pod Zaborecznem
 IV Orszak Trzech Króli
 Manufaktura satyry w BWA

- - - - R E K L A M A - - - -
- - - - POLECAMY - - - -
Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet

Warning: mysql_close() expects parameter 1 to be resource, null given in /home/valdemaro/zamol/www/text.php on line 715