www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w piątek, 22 czerwca 2018, w 173 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Paulina, Flawiusza, Agenora, Pauliny, Achacjusza.
Czerwcowe przysłowia: Pełnia czerwcowa - burza gotowa. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > Kultura
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - POLECAMY - - - -


- - - - R E K L A M A - - - -

51 obrazów Sandry Sałek

- Malowanie to jest całe moje życie - mówiła podczas wernisażu młoda lublinianka związana z Zamościem. W Morandówce otwarto wernisaż malarstwa "Zabawy sztuką" Sandy Sałek. To czwarta wystawa w tym sezonie kulturalnym, odbywająca się w tym zacnym zamojskim obiekcie (19.10.).

-Podczas dzisiejszego wernisażu będziecie mieli Państwo okazję obejrzenia obrazów, których autorką jest Sandra Sałek. Pasję malarską z powodzeniem łączy z pracą zawodową. Otwierając ten obiekt w kwietniu tego roku obiecywaliśmy, że to nie będzie tylko restauracja. I dotrzymaliśmy słowa. Od tamtego czasu wydarzyło się tutaj bardzo dużo rzeczy - kulturalnych, muzycznych i artystycznych. Jeszcze przed chwilą, znany aktor Robert Moskwa recytował tu wiersze. Teraz otwieramy wernisaż malarstwa Sandry Sałek. Jest mi niezmiernie miło, że tak dużo osób nas odwiedza - mówiła Małgorzata Ryczek, gospodyni Morandówki - witając gości w pięknej, zabytkowej komnacie.O swojej drodze artystycznej i pracach zaprezentowanych na wystawie malarstwa w Morandówce, opowiedziała bohaterka wieczoru, Sandra Sałek.

-Bardzo się cieszę, że jesteście tutaj ze mną. Jestem niezwykle wzruszona, kiedy widzę tutaj tyle przyjaznych i uśmiechniętych twarzy. Bardzo chciałabym podziękować Małgorzacie Ryczek za to, że udostępniła mi tą piękną, zabytkową salę i pomogła mi zorganizować ten wernisaż, który jest dla mnie bardzo ważnym wydarzeniem. Wszystko tutaj przygotowała: świece, muzykę i wino, po prostu - przecudownie. Bardzo dziękuję - powiedziała wzruszona Sandra Sałek, na co dzień lekarka, związana z Zamościem od 3 lat.Malarka samouk przybliżyła zgromadzonym swoje początki przygody z malarstwem. Wszystko zaczęło się jakieś 15 lat temu, kiedy Sandra Sałek kupiła swój pierwszy profesjonalny zestaw malarski. I wtedy pierwszy raz w życiu namalowała swój obraz olejny na podstawie instrukcji zawartej w książce malarskiej.

-Tematem moich prac są głównie krajobrazy - jak tutaj widać. Także pejzaże, postaci, baletnice i kwiaty. Maluję farbami olejnymi, akrylowymi, pastelami i ołówkiem. Jednak najlepiej czuję się w malarstwie olejnym, które daje mi najwięcej możliwości, mówiła lekarka - malarka.-Bardzo chciałabym podziękować moim rodzicom, którzy przyjechali na mój wernisaż za to, że mi pomagali i opróżniali portfele, żeby córka mogła kupić farby i pędzle. Wspierali mnie każdego dnia, żebym mogła rozwijać swoją pasję - podkreśliła Sandra Sałek.

Na wystawie malarka zaprezentowała 51 obrazów. Są to w większości obrazy malowane ze zdjęć, z książek. Część prac, to reprodukcje jej ulubionych malarzy. Są to reprodukcje Gustava Klimta (jeden z najwybitniejszych przedstawicieli secesji, przywódca wiedeńskiego modernizmu), Vincenta van Gogha (holenderski malarz postimpresjonistyczny), Claude Moneta (francuski malarz, jeden z twórców i czołowych przedstawicieli impresjonizmu), Józefa Mehoffera (polski malarz, witrażysta, grafik, jeden z najbardziej wyrazistych przedstawicieli Młodej Polski).-Ci malarze są dla mnie niedoścignionym wzorcem prawdziwego artysty. Może kiedyś i ja będę taka, jak oni. Czym jest dla mnie malowanie? Malowanie to jest całe moje życie. Jest to moja odskocznia od szarej codzienności. Jest to moja pasja, która rodzi się z natchnienia, z wrażliwej duszy. Jest to fragment rzeczywistości, świat widziany oczami mojej wyobraźni, który przelewam na płótno. Pewnie wielu z Was zastanawia się, jak można połączyć malarstwo z medycyną? Otóż, nie jest to wcale takie trudne, ponieważ ginekolog także powinien być estetą. Miejmy nadzieję, że kiedyś to zaprocentuje. Bardzo serdecznie zapraszam do oglądania moich prac i wpisywania się do księgę gości, żeby było mi miło za dziesięć lat przeczytać te słowa. Bawcie się, spożywajcie wino i przekąski, i tak prędko nie wychodźcie - mówiła Sandra Sałek.

Bez wątpienia, Sandra Sałek - tak jak zapowiadała - sprawiła rodzinie, przyjaciołom, znajomym i miłośnikom sztuki wiele przyjemności, pokazując piękno naszego świata w tysiącu kolorów przelanych na płótno. Zwłaszcza kiedy na dworze rozgościła się na dobre jesienna aura.Nie mam też wątpliwości, że prace Sandry Sałek są po prostu piękne. I nie uznaję ich li tylko wyłącznie za kopie tych dzieł, które w przeszłości zachwyciły młodą dziewczynę. Można mieć głębokie przekonanie, że pani Sandra najpierw zrozumiała wartości i emocje jakie wywarły na niej dzieła znakomitych artystów. Następnie powtórzyła to, co wykreowała jej wyobraźnia po doznanych uczuciach. Dodatkowo Sandra Sałek w swoich obrazach pozostawiła cząstkę swojego temperamentu, wrażliwości i osobistego doświadczenia wynikającego z przeżywania obcowania z uznaną sztuką. Gdyby sobie zadać trud porównań jej prac z dziełami artystów, którzy ją fascynują i inspirują, można dojść do wniosku, że jej malarstwo jest niezwykle interesujące, ponieważ niesie ze sobą wielką miłość utalentowanej malarki do piękna i sztuki.

Wstawa "Zabawa sztuką" w Morandówce czynna będzie przez najbliższy miesiąc. Zdecydowanie warto ją obejrzeć.

* * *

Sandra Sałek (ur. 1987 w Lublinie), pochodzi z małej miejscowości Kamionka koło Lublina. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące o profilu biologiczno-chemicznym w Lubartowie, a następnie studia na kierunku lekarskim na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie w 2012r. Jest w trakcie specjalizacji z ginekologii i położnictwa, która związała ją z Zamościem, gdzie mieszka od 3 lat. Nie uczęszczała do żadnej szkoły plastycznej, jest samoukiem. Miała kilka wystaw w Kamionce oraz w Młodzieżowym Domu Kultury w Lublinie.


autor / źródło: Teresa Madej
dodano: 2016-10-20 przeczytano: 2898 razy.


Losowo wybrana galeria

Ostatnio dodane
 Przedwakacyjna żenada
 43. ZLT: Inauguracja z Buławą Hetmańską dla Teatru InZhest
 43. ZLT: Przymierze teatru i muzyki
 Wakacyjne warsztaty plastyczne w plenerach zamojskiej starówki
 Performance i wystawa, czyli Włosi w Zamościu
 43 ZLT: Moonlight Vehicle z Tomaszem Stockingerem
 Zamojski "Mechanik" piąty ogólnopolskim turnieju motoryzacyjnym
 Przedmundialowe rozkminy
 "Jan Paweł II - święty naszych czasów" - wystawa kolekcjonerska
  "Moja Niepodległa" - zamojskie nauczycielki nagrodzone

Najczęściej czytane
 Wieczór Chwały, czyli II Diecezjalny Koncert Uwielbienia w Zamościu
 Performance i wystawa, czyli Włosi w Zamościu
 12. ZFK: VOX i Namysłowiacy w koncercie roku
 VOX z Zamościa, Beatlesi z Liverpoolu - rozmowa z muzykami grupy VOX
 Zamojski Festiwal Etiud Teatralnych
 74. rocznica walk z UPA pod Narolem
 "Austriacy na Zamojszczyźnie" w kawiarni Bohema
 Andrzej Wnuk kandydatem PiS na urząd prezydenta miasta Zamościa

Nowe w fotogalerii
 "Spotkania w Krzemieńcu"-poplenerowa wystawa malarstwa
 43.ZLT - inauguracja, "Trash poem" Teatru InZhest
 TOSKANIARTE, dalla Toscana in Arte...
 12. Zamojski Festiwal Kultury
 Zamojska Arlekinada 2018
 VOX w Alei Sław
 Malarstwo Jerzego Tyburskiego w BWA Galerii Zamojskiej

Najczęściej oglądane
 Dwa spojrzenia w BWA. Rzeźniak i Rzeźniak.
 Obchody 75. rocznicy Bitwy pod Zaborecznem
 IV Orszak Trzech Króli
 Manufaktura satyry w BWA

- - - - R E K L A M A - - - -
- - - - POLECAMY - - - -
Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet

Warning: mysql_close() expects parameter 1 to be resource, null given in /home/valdemaro/zamol/www/text.php on line 715