|
Kontekst - wystawa fotografiiZamojskie Towarzystwo Fotograficzne (ZTF) zaprasza na otwarcie wystawy fotografii pt. "Kontekst", które odbędzie się 4 listopada (piątek) o godzinie 16 w Galerii Fotografii Ratusz.
Kontekst, w którym autorzy w niejednoznaczny sposób opowiadają o otaczającej ich rzeczywistości, jest wspólną prezentacją fragmentów trzech projektów dokumentalnych. Składają się na niego "White story" Wojciecha Kapuścińskiego, "Trochę dalej" Piotra Komajdy oraz "Granica" autorstwa Andrzeja Pogudza. Wszyscy fotografowie są członkami ZTF-u.
Wystawa jest współfinansowana przez Miasto Zamość oraz Urząd Marszałkowski w Lublinie.
Ekspozycja czynna w dniach 4.11.2016 - 16.12.2016
Galeria Fotografii Ratusz, Rynek Wielki 13, 22-400 Zamość
* * *
Wojciech Kapuściński - (ur. 1978 r.) Zamościanin, nauczyciel, absolwent specjalizacji fotograficzno-filmowej, wiceprezes Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Uczestniczył w wielu warsztatach m.in. z Tomkiem Sikorą, Robertem Wolańskim, Gregiem Marinovichem, Tomaszem Tomaszewskim. Ukończył m.in. Kurs Fotografii Studyjnej oraz
Kurs Obróbki Cyfrowej w Lubelskiej Szkole Fotografii.
Stale współpracuje z lokalnymi serwisami informacyjnymi.
Jego fotografie i teksty były publikowane na łamach onet.pl, interia.pl, rp.pl oraz polskalokalna.pl.
White story to projekt, w którym jedną z głównych ról odgrywa biel. Kolor ten sam w sobie kryć może cały wachlarz znaczeń uzależnionych od czasu, miejsca czy choćby wyznania
- może być pozytywny, związany z nadzieją, ale również negatywny czy wręcz żałobny.
W ww. projekcie biel pełni dodatkową oczyszczającą rolę. Pozwala skupić wzrok odbiorcy na tym co najważniejsze - jednocześnie nie narzucając interpretacji, a jedynie delikatnie sugerując.
White story pozwala spojrzeć na pozornie nudne i nieciekawe miejsca w inny sposób, nadając im dodatkowych znaczeń.
Piotr Komajda - (ur. 1990 r.) Mieszka i pracuje w Zamościu. Wiceprezes Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego. W fotografii najbardziej interesuje go opowiadanie o tym, co widzi. Od zawsze fotografuje w sposób dokumentalny. Najczęściej jest to bardzo subiektywna interpretacja danego tematu. Inspiracje są wynikiem twórczej relacji autora ze światem zewnętrznym, a nie ich poszukiwań.
Trochę dalej
To pomieszczenie podobne
do publicznej toalety, ale
nie spotkasz tam nikogo.
Sterylna cisza, jeśliby
pominąć to skapywanie.
Z dala od zgiełku śródmieścia lecz
nie trafisz tam nigdy na piknik
w gronie najbliższych znajomych.
Trudny do przebycia gąszcz,
a za nim niespodziewany korytarz.
Na samym końcu drzwi,
a na nich tabliczka:
TU
MOŻESZ SIĘ autor: Tomasz Berrached
SWOBODNIE tytuł: Takie miejsce
ROZPŁAKAĆ
Andrzej Pogudz - (ur. 1972 r.) Z wykształcenia historyk i dziennikarz. Z zawodu nauczyciel II LO w Zamościu. Z zamiłowania fotograf. Prezes Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Interesuje się fotografią abstrakcyjną i dokumentalną. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych. Był pomysłodawcą i organizatorem Zamojskiego Tygodnia Fotografii Młodych. Założył i prowadzi Młodzieżową Pracownię Fotografii "Negatyw". Jest autorem trzynastu wystaw indywidualnych.
Granica
Granica wschodnia Polski z Ukrainą i Białorusią przebiega na odcinku 363 km od Gołębia do Niemirowa na rzece Bug. Tereny przygraniczne są nie tylko atrakcją krajobrazową. To tutaj przeszłość miesza się z powoli pełzającym postępem. Projekt zakłada dokumentację przestrzeni, jaką obecnie możemy oglądać wzdłuż wymienionego odcinka, ale zarazem staje się on symbolicznym odniesieniem do zmieniających się czasów.autor / źródło: ztf.pl dodano: 2016-11-01 przeczytano: 4792 razy.
Zobacz podobne:
Warto przeczytać:
|
|
|
|