www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w sobotę, 19 stycznia 2019, w 19 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Henryka, Mariusza, Gildy, Racimira.
Styczniowe przysłowia: Gdy na Trzech Króli mrozem trzyma, będzie jeszcze długa zima. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > Kultura
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - R E K L A M A - - - -

III Orszak Trzech Króli w Zamościu

Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu, Miasto Zamość i Gmina Zamość zapraszają na III Orszak Trzech Króli w Zamościu, w dniu 6 stycznia 2017 r., pod hasłem: "Pokój i Dobro", który odbędzie się pod honorowym patronatem J. E. Biskupa Zamojsko-Lubaczpwskiego Mariana Rojka, Prezydenta Miasta Zamość Pana Andrzeja Wnuka i Wójta Gminy Zamość Pana Ryszarda Gliwińskiego.

III Orszak Trzech Króli w Zamościu rozpocznie Msza Święta koncelebrowana w Katedrze Zamojskiej o godz. 10.30. Po Mszy Świętej formujemy Orszak i rozpoczynamy wspólny przemarsz ulicami Zamościa: Akademicką, Łukasińskiego, Kościuszki, Moranda na Rynek Wielki.

Zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd, odkrywania tradycji jasełkowej, na słodkie "szczodraki" zamojskie i "gwiazdki królewskie", gorącą herbatę oraz grochówkę żołnierską.

Szczegóły wydarzenia na plakacie.

Zapraszamy!

* * *
Trzej Królowie i Święta Rodzina A.D. 2017

KRÓL KACPER

- Mam 25 lat. Jestem rodowitym Zamościaninem. Całe swe życie mieszkam w Zamościu, z kilkuletnią przerwą na studia w Białymstoku. Jestem członkiem Zespołu Pieśni i Tańca" Zamojszczyzna" w Zamościu, w którym tańczę od 7 roku życia. Z zawodu jest magistrem elektroradiologii. Pracuję na Bloku Operacyjnym w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. Jestem też nauczycielem w Szkole Policealnej TEB Edukacja w Zamościu. Propozycję pełnienia roli jednego z Trzech Królów przyjąłem jako zaszczyt i cieszę się, że będę mógł uczestniczyć w największych jasełkach w naszym mieście - powiedział Michał Polski.

Jak podkreślił odtwórca roli Króla Kacpra - od najmłodszych lat jako członek Zespołu Pieśni i Tańca, wyrastał w atmosferze szacunku dla polskich tradycji narodowych oraz szacunku dla kultur innych narodów.

KRÓL MELCHIOR

Piotr Kondraciuk jest mieszkańcem Zamościa, doktorem nauk humanistycznych w zakresie historii i historii sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, pracownikiem Muzeum Zamojskiego (z-ca dyrektora, kustosz dyplomowany), wykładowcą historii sztuki i architektury na Wydziale Turystyki i WF WSSP im. W. Pola w Lublinie. Żonaty, ojciec trójki dzieci (córki studentki, syn licealista). Fundator i członek Rady Fundacji Dom Trzeciego Tysiąclecia im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

-Mam zaszczyt uczestniczyć w Orszaku Trzech Króli po raz druki wcielając się w postać jednego z monarchów. Żartobliwie można powiedzieć, że zaczynam się przyzwyczajać do tronu, stając się powoli monarchą dynastycznym. Ale już na poważnie - cieszę się, że Zamojski Orszak Trzech Króli zatacza coraz szersze kręgi, stwarzając okazję do aktywizacji wielu grup społecznych i artystycznych we wspólnym przeżywaniu tajemnicy Bożego Narodzenia - powiedział Piotr Kondraciuk.

KRÓL BALTAZAR

Bolesław Bełz wraz z żoną Alicją są tancerzami Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna". Odtwórca roli Baltazara jest także członkiem Stowarzyszenia Przyjaciół Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna". Dzieci Państwa Bełzów - Katarzyna i Piotr - również tańczyły w "Zamojszczyźnie", a aktualnie kontynuują swoją pasję na uczelniach. Na co dzień jest pracownikiem Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Spółka z o.o. w Zamościu

- W rolę Króla Baltazara wcielam się już po raz trzeci. Za każdym razem jest to dla mnie wielkie przeżycie i niepowtarzalna okazja do wspólnego manifestowania radości z Narodzin naszego Zbawiciela. Cieszę się, że Orszak Trzech Króli wszedł do tradycji okresu bożonarodzeniowego w naszym pięknym mieście - podkreślił Bolesław Bełz.

ŚWIĘTA RODZINA

Anna i Sebastian Telenga są mieszkańcami Zamościa. Pani Anna jest nauczycielką w szkole ponadgimnazjalnej, Pan Sebastian - pracownikiem Bursy Międzyszkolnej nr 1 w Zamościu.

-Pochodzimy z rodzin katolickich. Jesteśmy szczęśliwym małżeństwem, które wychowuje dwuletniego synka Jakuba. Jesteśmy dumni, że powierzono nam pełnienie tak zaszczytnych ról. Cieszymy się, że wraz z całą rodziną będziemy mogli wziąć udział w trzecim już Orszaku Trzech Króli w Zamościu, który przybliża wszystkim mieszkańcom naszego miasta symbolikę i znaczenie Święta Objawienia Pańskiego. To wspólne trwanie przy Jezusie, razem z Mędrcami, którzy za przewodnictwem gwiazdy przybyli oddać pokłon i cześć Jezusowi, jeszcze bardziej mobilizuje nas do kroczenia z Chrystusem i opierania naszego życia na dekalogu - powiedzieli Anna i Sebastian Telenga.

Święta Rodzina i Trzej Królowie serdecznie zapraszają do udziału w III Orszaku Trzech Króli w Zamościu - mieszkańców i Gości!

Zamość onLine jest patronem medialnym III Orszaku Trzech Króli w Zamościuautor / źródło: Teresa Madej
dodano: 2017-01-01 przeczytano: 3068 razy.Zobacz podobne:
     V Orszak Trzech Króli ph. "Odnowi oblicze ziemi" / 2019-01-10
     V edycja Orszaku Trzech Króli - list prezydenta i wójta do mieszkańców miasta i gminy / 2018-12-13
     Ogólnopolski Zjazd Orszaków Trzech Króli / 2018-03-17
     Gala IV Orszaku Trzech Króli / 2018-01-28
     Pokazowy IV Orszak Trzech Króli / 2018-01-07
     Orszak Trzech Króli - informacje organizacyjne / 2018-01-04
     4. Orszak Trzech Króli / 2017-12-24
     Gala III Orszaku, czyli "Popołudnie Trzech Króli"w Zamościu / 2017-02-09
     Zamość w Orszaku Trzech Króli / 2017-01-07
     "Pokój i Dobro" hasłem III Orszaku Trzech Króli / 2016-11-15
     Głosuj na wielbłąda dla Zamościa! Czas START! / 2016-11-15
     Zamość na Zjeździe Orszaków Trzech Króli / 2016-03-10
     Gala II Orszaku Trzech Króli w Zamościu / 2016-01-31
     Orszak Trzech Króli w Krasnobrodzie / 2016-01-14
     Wspaniały II Orszak Trzech Króli na ulicach Zamościa / 2016-01-10
     Konkurs Fotograficzny "Jestem Królem 2016" / 2016-01-03
     II Orszak Trzech Króli w Zamościu - program / 2016-01-03
     Wybrano odtwórców głównych ról na II Orszaku Trzech Króli w Zamościu / 2015-12-23
      Orszak Trzech Króli po raz drugi w Zamościu / 2015-12-23
     Wygrajmy wielbłąda dla Zamościa! / 2015-12-03

Warto przeczytać:
     Zamość kulturą stoi, czyli uroczysta gala Podsumowania Roku Kulturalnego / 2018-12-17
     "Boska kurtyna", czyli natura w obiektywie Tadeusza Adamczuka / 2018-12-16
     Tadeusz Wicherek wystawi operetkę Hrabina Marica w Zamościu / 2018-12-09
     O Janie Matejce - inaczej / 2018-12-09
     Chór I LO w Wilanowie / 2018-12-09- - - - R E K L A M A - - - -
- - - - POLECAMY - - - -

Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet