www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w poniedziałek, 18 czerwca 2018, w 169 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Marka, Elżbiety, Amandy.
Czerwcowe przysłowia: Ze świętą Małgorzatą zaczyna się lato. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > Akcje i konkursy
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - POLECAMY - - - -


- - - - R E K L A M A - - - -

Budowę czas zacząć

Artykuł sponsorowany

Po dokonaniu wszystkich formalności i zdobyciu wszystkich wymaganych dokumentów możemy wreszcie rozpocząć budowę wymarzonego domu i patrzeć jak rośnie w oczach.

Początki budowy

Teren budowy musi być odpowiednio zabezpieczony i oznaczony, w widocznym miejscu musi znajdować się tablica informacyjna.

Budowę domu możemy realizować na dwa sposoby:
  • za pośrednictwem wykonawcy generalnego,
  • poszczególne etapy wykonują odrębni wykonawcy.
Bez względu na wybrany sposób musimy mieć na budowie kierownika budowy, który będzie prowadził dziennik budowy. Najlepiej zatrudnić go niezależnie od wykonawcy, wtedy mamy pewność, że rzeczywiście będzie reprezentował nasze interesy. Do jego obowiązków należy realizacja budowy zgodnie z projektem, nadzorowanie poszczególnych etapów budowy, interweniowanie w przypadku każdej nieprawidłowości. Jest to rozwiązanie trochę droższe, ale pewniejsze.Zlecając realizację budowy wykonawcy generalnego mamy wiele problemów z głowy, ale nie mamy wpływu na wybór podwykonawców. W razie zastrzeżeń do jakości wykonania możemy mieć problem z ustaleniem odpowiedzialności, w skrajnych przypadkach swoich praw będziemy musieli dochodzić w sądzie.

Jeżeli chcemy, by nasz dom został wykonany fachowo, to najlepiej szukać fachowców na poszczególne etapy, przecież wiadomo, że więźby i dachy najlepiej wykonują górale. Takie rozwiązanie na pewno wydłuży czas realizacji. Koszty w dużej cenie będą zależeć od sytuacji ekonomicznej w danej okolicy. W rejonach oddalonych od dużych ośrodków znajdziemy doskonałego murarza czy fliziarza za 10 zł/h, w rejonach dużych aglomeracji będziemy musieli zapłacić im drugie tyle.

W jednym i drugim przypadku zakup materiałów budowlanych leży po stronie inwestora. To on decyduje o ich jakości. Można scedować to na wykonawców, ale trzeba liczyć się wtedy z wyższymi kosztami.

Niezależnie od wybranych konkretnych rozwiązań warto często gościć na budowie i nadzorować postęp prac w myśl zasady, że oko pańskie konia tuczy. Ten poświęcony czas zwróci się nam komfortem mieszkania.

Jeśli budujesz dom, koniecznie odwiedź portal Pracownia-projekty.dom.pl z gotowymi projektami domów jednorodzinnych.

Artykuł sponsorowany


autor / źródło:
dodano: 2017-02-15 przeczytano: 2481 razy.


- - - - R E K L A M A - - - -
- - - - POLECAMY - - - -
Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet