www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w sobotę, 29 kwietnia 2017, w 119 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Rity, Piotra, Angeliny, Bogusława, Katarzyny, Roberta.
Kwietniowe przysłowia: Kiedy Marek przypieka, człek jeszcze na ziąb ponarzeka. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > W naszym mieście
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - POLECAMY - - - -- - - - R E K L A M A - - - -

VI Charytatywne Ostatki wsparły osoby niepełnosprawne

W Hotelu "Carskie Koszary" odbyły się "VI Charytatywne Ostatki Karnawałowe" na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem" w Zamościu. Impreza wsparła kwotą 5700 zł budowę Dom Pomocy Społecznej dla osób z niepełnosprawnością (18.01.).Przedsięwzięcie odbyło się pod honorowym patronatem prezydenta Zamościa Andrzeja Wnuka z myślą o podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem" w Zamościu. Ideą charytatywnego balu jest wsparcie działań Stowarzyszenia w adaptacji i rozbudowie nieruchomości przekazanej w dzierżawę przez Prezydenta Miasta Zamościa przy ul. Kresowej 24 na rzecz organizacji Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Domu Pomocy Społecznej dla dorosłych osób z niepełnosprawnością.

W imieniu wychowanków i Zarządu Stowarzyszenia "Krok za krokiem", pracowników oraz wolontariuszy wszystkich zgromadzonych powitała Maria Król, przewodnicząca Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym. Zaproszenie na VI Charytatywne Ostatki Karnawałowe przyjął także Andrzej Wnuk, prezydent miasta Zamość i Sławomir Zawiślak, poseł na Sejm RP.- Dziękuję za gościnę panu Lucjanowi Wójtowiczowi. Spotykamy się już po raz szósty na Charytatywnych Ostatkach. Bardzo wiele osób, które tutaj widzę, są naszymi sympatykami od wielu lat, za co bardzo, bardzo serdecznie dziękuję. To jest dla nas największy dar, że jesteście Państwo z nami. To jest coś najcenniejszego - powiedziała Maria Król.

O celu tego balu opowiedziała Małgorzata Pogudź-Kusiak, skarbnik Stowarzyszenia oraz film prezentujący wizualizację Warsztatu Terapii Zajęciowej i Domu Pomocy Społecznej dla niepełnosprawnych. Podziękowała za wsparcie i zapewniła, że każda złotówka trafi tam, gdzie jest potrzebna.Gości powitał także Lucjan Wójtowicz, współgospodarz "Carskich Koszarów", który przekazał na ręce pani skarbnik Stowarzyszenia cześć dochodu z balu, wpłacaną przez uczestników VI Charytatywnych Ostatków Karnawałowych. Wyraził zadowolenie, że po raz szósty jego restauracja mogła być współorganizatorem przedsięwzięcia o szczytnym celu.

Według danych, które przekazała Małgorzata Pogudź-Kusiak zebrano 5,7 tys. zł, w tym 3,6 tys. zł z biletów, a 2,1 tys. zł za przedmioty wykonane przez podopiecznych Stowarzyszenia.Zanim na dobre rozpoczęła się dobra zabawa, głos zabrali prezydent i poseł, którzy w swoich wystąpieniach zadeklarowali wsparcie nowej inicjatywy Stowarzyszenia "Krok za krokiem".

- To dla mnie ogromy zaszczyt, że mogę być tutaj z Wami nie po raz pierwszy. jak państwo wiecie, cel jest szczytny. Kilka dni temu byłem w siedzibie Stowarzyszenia. Te osoby, pani Maria, dzieci - zasługują na to, żeby je wspierać i zawsze będę to robił. Mam nadzieję, że Wy również będziecie z nami, ze Stowarzyszeniem, bo nie tylko cel jest szczytny, zabawa też jest dobra - podkreślił prezydent Andrzej Wnuk, honorowy patron wydarzenia, który zakupił wyroby podopiecznych.- Bardzo się cieszę, że mogę być w gronie tak zacnych osób, które wspierają Stowarzyszenie od bardzo wielu lat. Wielki szacunek. Myślę, że te cele, które Stowarzyszenie realizuje skutecznie dzięki Państwa wsparciu i menedżerskim umiejętnościom pani Marii i wszystkich członków Stowarzyszenia, będą nadal realizowane. Ja stawiam się do dyspozycji, a dzisiaj życzę dobrej zabawy - powiedział Sławomir Zawiślak.

Szerzej o podjętej inicjatywie Stowarzyszenia mówiła Małgorzata Pogudź-Kusiak.

-Stowarzyszenie podjęło nową inicjatywę. "Krok", którego nie mieliśmy, "krok ostatni", czyli Dom Pomocy Społecznej dla osób niepełnosprawnych. Stowarzyszenie otrzymało od Prezydenta miasta Zamościa działkę wraz z budynkiem (po byłym UOP) przy ulicy Kresowej 24, na potrzeby Warsztatu Terapii Zajęciowej. Na tę chwilę Stowarzyszenie posiada już zezwolenie na budowę obiektu, który będzie Domem Pomocy Społecznej, spełniającym oczekiwania młodych niepełnosprawnych ludzi. Złożyliśmy wnioski o środki finansowe do Programu Transgranicznego i do RPO. Tu mamy szansę na ok. 3,5 mln zł. Będzie to duża inicjatywa i potrzebujemy znacznych pieniędzy. Dzisiejsze spotkanie wesprze naszą działalność. Młodzież, która wyszła od nas to są już osoby po trzydziestce i wyżej. Musimy im organizować przyszłość, bo my jako rodzice powoli się starzejemy. Nasza młodzież nie poradzi sobie w zwykłych domach pomocy społecznej, ponieważ one nie są dopasowane do takiego rodzaju niepełnosprawności. Myśmy już się nauczyli tej opieki, wiemy jak to robić i bardzo chcemy zrealizować ten obiekt po to, aby oni mieli przyszłość, a Stowarzyszenie wywiązało się ze swoich zobowiązań - mówi Małgorzata Pogudź-Kusiak, od 25 lat skarbnik Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za Krokiem".Jak dodaje, cieszy się bardzo z tej inicjatywy. Szczegółowo opowiada o miesiącach przygotowań, dopasowywaniu projektu na potrzeby dwóch źródeł dofinansowania.

-Nawiązaliśmy współpracę z Krzemieńcem na Ukrainie. Tam też powstało stowarzyszenie działające na rzecz dzieci niepełnosprawnych i oni będą naszym partnerem. Złożyliśmy już "fiszkę" - zapowiedz naszej współpracy z podziałem środków z Unii. Byliśmy w Krzemieńcu i wypracowaliśmy nasze wspólne plany. Oni chcą budować ośrodek. Mają dużą przychylność władz, choć dużo jest tam niewiadomych. Nie boimy się tej współpracy. Otrzymalibyśmy wówczas tą resztę, której nam brakuje do budowy naszego kompleksu. Gdyby nam się udało z tym transgranicznym projektem to mogłabym już prowadzić tę inwestycję. Natomiast jest bardzo dużo wniosków, ponieważ mogły je składać także samorządy. Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy i nadal będziemy tych środków szukać gdzie tylko się da. Nasz upór jest duży, a doświadczenie zyskiwaliśmy przez te ostatnie 25 lat - podkreśliła pani skarbnik Stowarzyszenia "Krok za krokiem". To projekt wzorcowy w Polsce, dla którego inspiracją były domy opieki Zachodniej Europy

Oprawę muzyczną wieczoru zapewnił jak co roku zespół Krzysztofa Stopy. Królowały znane przeboje. O wyborne i smakowite menu zadbał szef restauracji "Carskie Koszary". Wszyscy bawili się doskonale.


autor / źródło: Teresa Madej
dodano: 2017-02-20 przeczytano: 988 razy.Tagi:

Zobacz podobne:
     "RÓWNOŚĆ, GODNOŚĆ, NORMALNOŚĆ" - happening na Rynku Wielkim / 2017-04-27
     Wielkanocna Zbiórka Żywności zakończona / 2017-04-04
     Wielkanocna Zbiórka Żywności już w ten weekend / 2017-03-28
     Żywa Biblioteka w Zamościu / 2017-02-21
     VI Charytatywne Ostatki Karnawałowe / 2017-01-13
     Zbierali żywność dla rodzin osób z niepełnosprawnością / 2016-12-19
     Świąteczna zbiórka żywności / 2016-12-15
     Obchody Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego w Zamościu / 2016-10-03
     Wielkanocna zbiórka żywności / 2016-03-13
     V Charytatywne Ostatki Karnawałowe za nami / 2016-02-02
     V Charytatywne Ostatki Karnawałowe / 2016-01-07
     Namysłowiacy koncertowali dla gości "Krok za krokiem" / 2015-12-20
     Świąteczna zbiórka żywności - 19 grudnia / 2015-12-17
     Światowej sławy specjaliści na konferencji "Krok za krokiem" / 2015-12-08
     Wieczór Dobroczynności OdDam 2015 / 2015-11-29
     Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego / 2015-10-05
     Dobroczynnie w Carskich Koszarach / 2015-02-09
     IV Charytatywne Ostatki Karnawałowe / 2015-01-10
     "OdDAM" - pełen wzruszeń wieczór dobroczynności / 2014-12-15
     "odDAM" - wieczór dobroczynności / 2014-12-10
     Świąteczna zbiórka żywności / 2014-11-25
     Anna Komorowska odwiedziła ośrodek "Krok za krokiem" w Zamościu / 2014-10-15
     Zbierali żywność dla najbardziej potrzebujących / 2014-10-06
     Będą zbierać żywność dla najbardziej potrzebujących / 2014-09-28
     Festiwal Sztuk Wszelakich 2014 / 2014-09-16

Warto przeczytać:
     Kobiety w konspiracji bohaterkami III Konkursu Historycznego poświęconego Żołnierzom Wyklętym / 2017-03-20
     Tarnoszyn oddał hołd pomordowanym przez UPA / 2017-03-27
     Tadeusz Wicherek bohaterem jubileuszowej Alei Sław / 2017-04-04
     "Trójka" trzecia w Ogólnopolskim Projekcie Stypendialnym / 2017-04-07
     Licealiści w świecie biznesu / 2017-04-13Komentarzy: 0 [Dodaj komentarz]

Średnia ocena: 0 Głosowało osób: 0

Oceń tekst /skala 0-5/:
0 1 2 3 4 5Komentarze* Nadawca:
   E-mail:
* Treść:
* pola obowiązkowe

 • Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, za treść zamieszczanych komentarzy.
 • Komentarze obraźliwe lub zawierające wulgaryzmy będą usuwane. • ']
  - - - - R E K L A M A - - - -

  - - - - POLECAMY - - - -

  Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

  Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

  Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
  Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
  Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
  Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.      Site Meter   Polityka prywatności Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet