www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w poniedziałek, 20 listopada 2017, w 324 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Anatola, Sędzimira, Feliksy, Oktawiusza.
Listopadowe przysłowia: Deszcz w połowie listopada, tęgi mróz w połowie stycznia zapowiada. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > Akcje i konkursy
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - R E K L A M A - - - -

Porównaj, inaczej przepłacisz na OC

Artykuł sponsorowany

Gdy zbliża się czas przedłużenia polisy OC, a Ty w ostatniej chwili odwiedzasz pierwszego lepszego agenta i bez głębszego zastanowienia akceptujesz jedną z kilku zaproponowanych ofert, istnieje całkiem duże ryzyko, że przepłacisz. Dlaczego? Ponieważ nie porównujesz cen OC. Tymczasem właśnie porównanie jest kluczem do możliwie niskiej składki.

Dlaczego warto porównywać OC

Zestawienie cen wielu ofert OC jest ważne, ponieważ to cenę kierowcy uwzględniają jako główny, o ile nie jedyny czynnik istotne z punktu widzenia wyboru obowiązkowego ubezpieczenia. Z czego to wynika? Właśnie z tego, że jest ono obowiązkowe, zakres jego ochrony pozostaje zatem niezmienny. Brak możliwości modyfikowania zapisów merytorycznych w umowie OC, a także fakt, że właściciel ubezpieczenia nie ma z niego żadnych namacalnych korzyści (z jego perspektywy stanowi tylko przymusową opłatę), powodują, że kierowcy patrzą prawie zawsze tylko na cenę.Przy poszukiwaniu dobrego OC kwestią kluczową nie jest marka towarzystwa, jakość obsługi czy opinie klientów, ale wysokość składki. Aby móc odnaleźć najlepszą, czyli najkorzystniejszą ofertę, konieczne staje się więc porównanie warunków cenowych w wielu towarzystwach. Tego typu symulację można przeprowadzić na dwa sposoby: udając się do agenta ubezpieczeniowego, który dysponuje ofertami kilku, kilkunastu lub - rzadziej - kilkudziesięciu ofert lub włączyć internetowy kalkulator OC AC.

Jak porównywać

Pierwsza metoda - wizyta w agencji lub u agenta ubezpieczeniowego - pozwala na kontakt twarzą w twarz z osobą zorientowaną w branży OC. Z pewnością dysponuje ona specjalnymi narzędziami do porównywania polis, których użyje, żeby na podstawie informacji na temat Twojego samochodu i doświadczenia za kierownicą zaproponować najlepszą, czyli najtańszą ofertę. Szkopuł w tym, że agencje i indywidualni agenci mają w zanadrzu niekiedy zaledwie kilka lub maksymalnie kilkanaście ofert, co nie daje gwarancji wyboru najkorzystniejszej cenowo.

Tej wady nie posiadają specjalne kalkulatory ubezpieczeń dostępne w Internecie. Z reguły agregują one kilkadziesiąt (20-40) ofert różnych firm, w obrębie których można wybrać OC dla siebie. Nie wymaga to wiele wysiłku - po wejściu na taką stronę internetową wystarczy uzupełnić formularz o dane samochodu oraz dane osobowe i ubezpieczeniowe właściciela lub właścicieli. Po chwili wyświetli się czytelny ranking, za pośrednictwem którego przejdziesz bezpośrednio na stronę z konkretną ofertą, gdzie z niej skorzystasz, jeśli chcesz.

Niezależnie od tego, czy wolisz osobiście iść do biura, gdzie podpiszesz umowę OC z agentem, czy preferujesz użycie współczesnych technologii, dzięki którym nie trzeba się ruszać z domu, żeby kupić ubezpieczenie, pamiętaj, żeby porównać możliwie jak najwięcej ofert. Skoro nie widać różnicy, po co przepłacać?

Artykuł sponsorowany


autor / źródło:
dodano: 2017-02-21 przeczytano: 2267 razy.


- - - - R E K L A M A - - - -
- - - - POLECAMY - - - -
Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet