www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w czwartek, 19 października 2017, w 292 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Piotra, Ziemowita, Skarbimira, Jana.
Październikowe przysłowia: [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > Akcje i konkursy
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - POLECAMY - - - -


- - - - R E K L A M A - - - -

Mały procent - duża sprawa

Zamojskie Forum Inicjatyw Społecznych, przy wsparciu miasta Zamość i mediów, organizuje już szósty raz akcję: "1% od Nas - 1% dla Nas" poprzez którą stara się zachęcić mieszkańców Zamojszczyzny do przekazywania 1% podatku na rzecz naszych, lokalnych organizacji pożytku publicznego.

Istnieje wiele powodów dla których warto to zrobić. Po pierwsze, nie ponosi się przy tym żadnych kosztów. Po drugie, podatnik sam decyduje o tym, którą organizację zamierza wesprzeć. Po trzecie, wpływy z 1% pozwolą organizacjom na realizację ważnych inicjatyw społecznych, artystycznych, czy sportowych. I w końcu - nie wykonuje się przy tym żadnych dodatkowych czynności, gdyż każdy może to zrobić przy okazji wypełniania zeznania podatkowego.

Zamojskie stowarzyszenia i fundacje uprawnione do korzystania z 1% ( jest ich w tym roku 29) działają na rzecz osób niepełnosprawnych, chorych, bezdomnych i ubogich, dbają o środowisko i zwierzęta, organizują dodatkowe zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, rozwijając ich pragnienia i pasje. Warto je wesprzeć finansowo, bo są solidne i sprawdzone, bo naprawdę pomagają rozwiązywać codzienne problemy i najlepiej znają potrzeby mieszkańców. Promują też miasto, jego walory i kulturę.

Jak przekazać nasz 1%?

Krok 1:
Najważniejszą decyzją przy przekazaniu 1% podatku jest wybór organizacji oraz zapamiętanie jej numeru KRS (numer Krajowego Rejestru Sądowego).

Krok 2:
Odnajdujemy na druku wypełnianego zeznania podatkowego (PIT) odpowiednią rubrykę, jednocześnie zapoznając się z zasadami, na jakich możemy 1% przekazać.

Krok 3:
Wpisujemy numer KRS wybranej organizacji do odpowiedniej rubryki. Oprócz numeru KRS wpisujemy także kwotę 1% podatku należnego oraz w rubryce "cel szczegółowy" np. oddział/koło w Zamościu. Jest to ważne w przypadku organizacji posiadających KRS centralnie. Podatnik przekazujący 1% ma prawo (ale nie musi) wyrazić zgodę na podanie swoich danych osobowych (imię, nazwisko oraz adres) obdarowanej organizacji. Informację w naszym imieniu przekazuje urząd skarbowy. Wypełniony PIT składamy we właściwym urzędzie skarbowym, który za nas przekazuje 1% na konto wskazanej fundacji, czy stowarzyszenia.

(Kampania "1% od Nas - 1% dla Nas" jest realizowana w ramach zadania publicznego: działalność na rzecz organizacji pozarządowych i sfinansowana przez Miasto Zamość).

Zobacz: zamojskie organizacje pożytku publicznego uprawnione do otrzymywania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2016 wg wykazu opublikowanego w BIP Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej


autor / źródło: KRS
dodano: 2017-02-27 przeczytano: 2386 razy.Tagi:

Zobacz podobne:

Warto przeczytać:- - - - R E K L A M A - - - -- - - - POLECAMY - - - -

Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet