www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w czwartek, 24 stycznia 2019, w 24 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Felicji, Tymoteusza, Feliksa, Mirogniewa.
Styczniowe przysłowia: Noworoczna pogoda słońcu w lecie sił doda. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > Zapowiedź
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - R E K L A M A - - - -

Organizatorzy i patroni o 22. MDFR Sacrofilm

22. edycję Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego Sacrofilm zainaugurowano w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy". W uroczystym otwarciu festiwalu udział wzięli patroni honorowi, organizatorzy, krytycy filmowi oraz licznie zgromadzeni zamościanie i miłośnicy Sacrofilmu (4.03.).

W imieniu organizatorów - zebranych na sali kinowej powitał ks. Wiesław Mokrzycki z Parafii p.w. św. Antoniego w Dyniskach, dyrektor Sacrofilmu i jego pomysłodawca.

-Cieszymy się z tak licznej obecności, bo to Sacrofilm jest dla Was. To, że ta grupa tutaj przychodzi i jest coraz większa, to oznacza, że w jakimś sensie jest zapotrzebowanie na tego typu wydarzenie religijno-kulturalne w Zamościu. Sacrofilm to dwa segmenty - pierwszy, to spotykamy się w CKF i część wykładowa w WSZiA. Chcę podziękować panu rektorowi, że udostępnia salę na wykłady i panele dyskusyjne oraz panu Andrzejowi Bubele za wkład organizacyjny przy organizacji Sacrofilmu - mówił ks. Wiesław Mokrzycki, dyrektor MDFR Sacrofilm.Ks. Mokrzycki powitał także gości 22. MDFR, m.in. przedstawiciela Festiwalu Kino i Pojednanie w La Salette Piotra Raka. Zapowiedział też, że swój udział w spotkaniach potwierdził Arnaldo Cassali z Włoch, dyrektor Festiwalu Popoli Religioni w Terni oraz poinformował o rozpoczęciu w tym roku współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Filmów Katolickich, odbywających się w październiku we Wrocławiu, którego przedstawiciele również będą uczestnikami 22. Sacrofilmu.

Andrzej Bubeła podkreślił, że festiwal ma swoją publiczność oraz osoby, które go propagują, dlatego projekcje filmowe przeniesiono do większej sali nr 2. Wyraził nadzieję, że za jakiś czas filmowa oferta Sacrofilmu będzie prezentowana w wypełnionej największej sali CKF nr 3.

-Ks. prof. Marek Lis to nasz ambasador. Ambasado festiwalu Sacrofilm, Festiwalu Kino i Pojednania w La Salette i Popoli e Religioni w Terni oraz festiwalu w Niepokalanowie - przewodniczący Rady Programowej. Jesteśmy nieustannie zaszczyceni jego przyjaźnią, jego współpracą i jego wiedzą. Serdecznie ks. prof. dziękujemy i cieszymy się, że będziesz z nami przez te kilka dni - powiedział Andrzej Bubeła. Za możliwość współpracy przy organizacji Sacrofilmu podziękował głównym organizatorom dr Stanisław Wieczorek, rektor WSZiA. Zapewnił, iż wykłady i spotkania panelowe w salach uczelni będą przebiegały sprawnie i będą przynosiły owoce.

-To dla mnie zawsze wielka przyjemność, czekam i odliczam dni do kolejnego Sacrofilmu. Pierwszy raz mam okazję być na seansie rozpoczynającym Sacrofilm i tym bardziej jest mi miło - powiedział Piotr Rak, reprezentujący Festiwal Kino i Pojednanie w La Salette.

Jak podkreślił ks. Wiesław Mokrzycki - myślą przewodnią tegorocznej edycja jest "Przebaczenie i Pojednanie", tak bardzo istotne i potrzebne w naszych czasach.

-Ojciec Święty Jan Paweł II, który jest takim naszym duchowym patronem, mówił, że przebaczenie i pojednanie jest niezbędne ażeby rozerwać kajdany nienawiści, różnego rodzaju konflikty, zakłamania, egoizm polityczny, gospodarczy, ekonomiczny. Bez tego elementu przebaczenia i pojednania nie będzie wyzwolenia człowieka, nie będzie dobra i pokoju w tym świecie. Dlatego ta problematyka będzie poruszana na salach kinowych, na salach wykładowych. Jeżeli będziemy patrzyli na bohaterów na ekranie filmowym, to być może odnajdziemy siebie także na sali kinowej. Też może są między nami ludzie, którzy mają problemy z przebaczeniem i pojednaniem. A tutaj, patrzymy nie tylko na wymiar ten światowy, czy nasz ogólnopolski, gdzie tyle podziałów i konfliktów. One zaczynają się w ludzkim sercu, w naszych rodzinach i relacjach międzysąsiedzkich, zakładach pracy, w szkołach. Tych konfliktów jest bardzo wiele i coraz więcej, a z przebaczeniem i pojednaniem jest coraz gorzej - podkreślił ks. Mokrzycki.

Oficjalnego otwarcia 22. MDFR Sacrofilmu dokonał Andrzej Wnuk, prezydent miasta Zamość.

-Jak patrzę na ks. Wiesława Mokrzyckiego, to cieszę się, że nie wszyscy bracia (Mokrzyccy - przyp. autora) są biskupami. Zostają wśród nas i dzięki temu mamy ten festiwal, już dwudziesty drugi. Pamiętam początki jako widz, dzisiaj mam niezmierną przyjemność, że mogę po raz trzeci otworzyć festiwal w tej roli. Musze powiedzieć jeszcze jedną rzecz. Jak ks. Mokrzycki zawędrował do Dynisk, to tam krzewi nie tylko kulturę filmową, ale też sportową - piłkarską. Wyjeżdża z młodymi dyniszczanami i pewnie z tego też kiedyś fajny film powstanie.

-Szanowni Państwo, otwieramy 22. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego Sacrofilm. Jeśli szanowni panowie macie coś jeszcze do powiedzenia, czego publiczność jeszcze nie wie, to chyba teraz jest najlepszy moment - powiedział prezydent Andrzej Wnuk.

Wprowadzenia do amerykańskiego filmu historycznego z 2016 r. w reżyserii Martina Scorsese "Milczenie" dokonał ks. dr hab. Marek Lis, prof. Uniwersytetu Opolskiego, teolog-filmoznawca. Recenzja filmu dokonana przez ks. prof. Marka Lisa - już w następnym naszym materiale. Natomiast w kolejnym - relacja z wykładu "Rozważania o pojednaniu i przebaczeniu" prof. Krzysztofa Zanussiego.

Honorowy patronat nad 22. edycją Sacrofilmu objęli: J.E. Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek, Prezydent Miasta Zamość - Andrzej Wnuk, prof. Krzysztof Zanussi - reżyser filmowy i teatralny, dr Stanisław Wieczorek - rektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu.

Organizatorami Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego Sacrofilm są: Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu, Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu oraz Parafia p.w. św. Antoniego w Dyniskach.

Zamość onLine jest patronem medialnym 22. MDFR "Sacrofilm"


autor / źródło: Teresa Madej
dodano: 2017-03-08 przeczytano: 3476 razy.Zobacz podobne:
     23. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM - podsumowanie / 2018-02-24
      23. Sacrofilm: Krzysztof Zanussi - bez prawdy żyć się nie da / 2018-02-23
     "Niemiłość" Zwiagincewa zainaugurowała 23. Sacrofilm / 2018-02-19
     23. Sacroflim: Ks. Wiesław Mokrzycki o problemie prawdy / 2018-02-18
     Andrzej Bubeła o 23. Sacrofilmie / 2018-02-18
     23. MDFR SACROFILM: O prawdzie w spotkaniach w drodze do Jednego Ojca / 2018-02-06
     23. MDFR SACROFILM - program / 2018-02-06
     22. Sacrofilm - podsumowanie / 2017-03-13
     22. Sacrofilm: Krzysztof Zanussi - przed przebaczeniem musi być pokajanie / 2017-03-12
     22. Sacrofilm: "Milczenie" o heroicznej wierności wierze / 2017-03-11
     Inauguracja 22. MDFR "Sacrofilm" / 2017-03-05
     Sacrofilm 2017 - program / 2017-03-01
     22. SACROFILM: O przebaczeniu i pojednaniu w spotkaniach w drodze do Jednego Ojca / 2017-02-15
     21. Sacrofilm: podsumowanie / 2016-02-11
     21. Sacrofilm: Miłosierdzie według Krzysztofa Zanussiego / 2016-02-08
     21. Sacrofilm: Koncert na akordeon i Orkiestrę Symfoniczną / 2016-02-05
     21. Sacrofilm: "Ostatnia droga" z muzyką na żywo Marcina Gumieli / 2016-02-04
     21. Sacrofilm: O Miłosierdziu w rozmowie z ks. Wiesławem Mokrzyckim / 2016-02-01
     21. Sacrofilm - program / 2016-01-29
     21. Sacrofilm: O miłosierdziu w spotkaniach w drodze do Jednego Ojca / 2016-01-19

Warto przeczytać:
     Razem z Patrykiem pokonajmy białaczkę! Charytatywny Turniej Piłkarski / 2018-12-13
     Martwa natura ZGF / 2018-12-13
     Przywitaj Nowy Rok w Zamościu / 2018-12-28
     Wieczór Sylwestrowy w Kinie / 2018-12-13
     Kolędowy Czas - koncert Symfoników Zamojskich / 2018-12-13- - - - R E K L A M A - - - -
- - - - POLECAMY - - - -

Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet