www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w poniedziałek, 18 czerwca 2018, w 169 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Marka, Elżbiety, Amandy.
Czerwcowe przysłowia: Czerwiec po deszczowym maju często dżdżysty w naszym kraju. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > Sport
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - POLECAMY - - - -


- - - - R E K L A M A - - - -

Poznaliśmy mistrzów województwa lubelskiego Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

Po dwóch dniach emocjonujących rozgrywek w Międzyrzecu Podlaskim poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa lubelskiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12. W finałach wojewódzkich XVII edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" najlepsze okazały się PSP Momoty Górne i Football Academy Zamość (kategoria U-8), PSP Modliborzyce i UKS "Niedźwiadek" Chełm (kategoria U-10) oraz UKS "Piątka" Biała Podlaska i UKS "Niedźwiadek" Chełm (kategoria U-12). Dzięki temu zwycięstwu drużyny do lat 10 i 12 będą reprezentować województwo lubelskie podczas Finału Ogólnopolskiego, którego rozstrzygnięcie nastąpi 2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.Finały w województwie lubelskim odbyły się 5 i 6 kwietnia na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Pszennej 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Pierwszego dnia o miano najlepszych rywalizowały dzieci w kategoriach do lat 8 oraz dziewczynki U-10, natomiast drugiego dnia swoje mecze rozegrali chłopcy do lat 10 oraz najstarsza kategoria wiekowa. Całość stanowiła wielkie święto futbolu, podczas którego największe talenty z całego regionu mogły zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami przy gorącym wsparciu trenerów, rodziców oraz obecnych na rozgrywkach kibiców. Na wszystkich uczestników czekały medale, nagrody rzeczowe i oczywiście doskonała zabawa, a wszystko odbyło się w atmosferze fair play i przy oprawie godnej największych światowych turniejów.

W najmłodszej kategorii wiekowej dziewczynek najlepsza okazała się drużyna z PSP w Momotach Górnych pokonując w finale SP z Bystrzejowic Pierwszych. Podopieczne pana Krzysztofa Rosińskiego na turniej przyjechały w zaledwie pięcioosobowym składzie, rozgrywając całe zawody bez ani jednej zmiany. - Jesteśmy stałymi bywalcami turnieju, gramy tutaj już ósmy rok z rzędu i muszę przyznać, iż jest nam coraz ciężej dostać się do finałowych rozgrywek. Cała przygoda z tym turniejem jest fascynująca. Nasza wiejska szkoła jest bardzo niewielka, mamy mało uczniów i tak naprawdę, tworząc skład na takie wydarzenia, nie ma z czego wybierać. Dziewczyny same z siebie zapowiedziały, że chcą jechać. W ubiegłym roku grały w kategorii U-8 jako sześciolatki i udało się zdobyć trzecie miejsce, a teraz, kiedy dziewczyny trochę podrosły, udało się wywalczyć złoty medal - podsumował trener.

Wśród chłopców w kategorii U-8 po końcowy triumf udało się sięgnąć zawodnikom z drużynie Football Academy Zamość. W poprzedniej edycji rozgrywek podopieczni pana Marka Basaja odpadli już w ćwierćfinale, dlatego teraz, kiedy zabrzmiał końcowy gwizdek, trener nie mógł ukryć swoich ogromnych emocji. - Naprawdę nie wiem, co mogę panu powiedzieć, gdyż jeszcze żyję tym finałowym spotkaniem. Oczywiście, przyjechaliśmy tutaj z pewnymi oczekiwaniami i widzieliśmy, że mamy silną drużynę. Nie ukrywam, że moim planem było zajęcie miejsca w pierwszej czwórce, ale ostatecznie udało się wygrać, co jest zasługą tych wspaniałych chłopaków. Bez dwóch zdań zagrali najlepszą piłkę na tym turnieju i jest to zdanie większości trenerów tutaj. Zostawili na boisku sporo serca - wyznał opiekun. - Jeśli chodzi o pracę z takimi dziećmi, najważniejszy jest spokój i cierpliwość. Trzeba im pokazać wszystko od podstaw, a także nie wymagać od nich rzeczy, których się ich nie nauczyło - dodał trener Basaj.

W kategorii dziewcząt do lat 10 najlepsza okazała się drużyna z PSP w Modliborzycach. W pojedynku finałowym z SP Ostrów Lubelski padł remis 2:2 i do wyłonienia reprezentanta województwa lubelskiego w finałach ogólnopolskich potrzebne były rzuty karne. - Startujemy już z tymi dziewczynkami trzeci raz. W kategorii U-8 trzy lata temu mieliśmy pierwsze miejsce, ale dziewczynki były za małe, żeby pojechać do Warszawy. W tamtym roku przegraliśmy finał z Niedźwiadkiem Chełm i też nie mogliśmy pojechać, no a teraz się udało, więc po końcowym gwizdku wszystkie dziewczynki rozpłakały się ze szczęścia - cieszył się Tomasz Nalepa, trener zespołu z Modliborzyc. - Na co dzień bardziej trenujemy poprzez zabawę, spotykamy się dwa/trzy razy w tygodniu i jest troszkę elementów technicznych, ale głównie to ma sprawiać frajdę dziewczynom - zakończył.

Wśród chłopców w kategoriach U-10 i U-12 triumfowały zespoły UKS "Niedźwiadek" Chełm, prowadzone kolejno przez panów Andrzeja Dobrzyńskiego i Andrzeja Pieńkowskiego. Drużyna do lat dziesięciu w finałowym spotkaniu pokonała 4:0 ekipę ze Szkoły Podstawowej numer 7 w Świdniku, natomiast ich starsi koledzy awans do finałów ogólnopolskich wywalczyli po zwycięstwie 1:0 nad zespołem SP 2 Łęczna. Tym samym chłopcy z Chełma będą reprezentować województwo lubelskie w Warszawie. - Nasze spotkanie półfinałowe to był taki przedwczesny finał, więc emocji nie brakowało już na wczesnych etapach. Po cichu każdy z nas liczył, że stać nas na taki wyczyn i przygotował się mentalnie oraz kondycyjnie, ale ostatecznie ten triumf nas zaskoczył. Teraz musimy pracować jeszcze ciężej, gdyż przed nami ogólnopolskie finały w Warszawie - podsumowywał trener zespołu do lat 10, Andrzej Dobrzyński. W podobnym tonie wypowiadał się opiekun starszej grupy z Chełma. - Jest to pierwszy taki sukces chłopaków, co cieszy jeszcze bardziej, gdyż turniej jest naprawdę na wysokim poziomie. Jeśli oni są zadowoleni i szczęśliwi, to jakże ja miałbym nie być uśmiechnięty? Pracując z nimi trzeba ich odpowiednio motywować i zachęcić, żeby chcieli pracować nad swoimi umiejętnościami oraz swoją techniką. Trzeba pamiętać, że są to dzieci, ale powoli należy traktować ich jako przyszłych, dorosłych zawodników - dodał trener Pieńkowski. W najstarszej kategorii wiekowej dziewcząt (U-12) spotkanie finałowe było niesamowicie emocjonujące i po końcowym gwizdku arbitrów na tablicy widniał wynik 3:2. Końcowy triumf przypadł zespołowi UKS "Piątki" Białej Podlaskiej, która w finale pokonała UKS "Dubler" Opole Lubelskie. - Jestem bardzo szczęśliwy, gdyż dziewczyny w każdym meczu dawały z siebie wszystko. Były zmęczone, ale grały na maksimum swoich możliwości i naprawdę nasza roczna praca dała dzisiaj efekty - wyznał trener Patryk Chromaniuk. - Dziewczyny trzeba zachęcać do gry, one muszą poczuć tę smykałkę, aby piłka sprawiała im radość. Wydaje mi się, że spełniamy takie kryteria i zapewniamy im wszystko, czego potrzebują do dalszego rozwoju. Jestem zadowolony, iż przez piłkę nożną jesteśmy w stanie dawać im tyle radości w życiu codziennym.

W tegorocznej edycji Turnieju postanowiono specjalnie wyróżnić drużyny, trenerów czy rodziców, którzy wykazują się godną pochwały postawą. Wprowadzona "Zielona Kartka Fair Play" pozwala sędziemu nagradzać za zachowania zgodne z duchem gry fair, czy wręcz stanowiące pokaz wyjątkowego zachowania (jak np. przyznanie się do złamania przepisów gry, pomimo braku reakcji sędziego). Na stronie Turnieju zostanie opublikowana lista ze wszystkimi odznaczeniami "Zielonej Kartki Fair Play", a zespół, którego zawodnicy zbiorą najwięcej zielonych kartek na przestrzeni całej edycji, zostanie wyróżniony nagrodą fair play. Klasyfikacja generalna

WIELKI FINAŁ I NAGRODA GŁÓWNA

Finały Wojewódzkie wyłoniły mistrzów województw w kategorii U-8. Natomiast najlepsze zespoły do lat 10 i 12 wywalczyły przepustkę do gry w Finale Ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 30 kwietnia - 2 maja w Warszawie. Decydujące mecze zostaną rozegrane 2 maja na stadionie PGE Narodowym, tuż przed finałem piłkarskiego Pucharu Polski. Najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki w kraju wywalczą nie tylko Puchar Tymbarku, ale również wyjazd na mecz Polska - Rumunia rozgrywany w ramach eliminacji do mistrzostw świata, który odbędzie się 10 czerwca w Warszawie.


autor / źródło:
dodano: 2017-04-07 przeczytano: 3172 razy.Zobacz podobne:
     Czas wyłonić największe piłkarskie talenty w województwie lubelskim / 2018-04-09
     "Puchar Tymbarku", na Lubelszczyźnie rozpoczęła się kolejna edycja dziecięcych zmagań / 2017-11-13
     Rozpoczynają się finały wojewódzkie turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" / 2017-04-04
     Tak zaczynali Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. Ruszają zapisy do XVII edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" / 2016-09-10
     Zamościanki zagrały w finałach rozgrywek o Puchar Tymbarku / 2016-05-08
     Poznaliśmy zwycięzców województwa lubelskiego w Pucharze Tymbarku / 2016-04-18
     Dziewczęta z Kaczórek zdobyły Puchar Tymbarku / 2014-05-03
     Dziewczęta z Kaczórek zagrają na stadionie Narodowym w Warszawie / 2014-04-06
     W drodze na Stadion Narodowy. Finał wojewódzki Pucharu Tymbarku w Zamościu / 2014-03-27
     W Zamościu rozegrano finał wojewódzki Pucharu Tymbarku / 2013-06-11
     Dziewczęta z Kaczórek spotkały się z gwiazdami rosyjskiego futbolu / 2012-06-13
     Dziewczęta z Kaczórek najlepsze w województwie / 2012-05-21
     W Zamościu rozegrają finały wojewódzkie piłkarskiego turnieju / 2012-05-16
     Już można zgłaszać drużyny do turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" / 2012-02-01
     Zdobyły puchar, pojadą do Amsterdamu / 2011-09-13
     W Zamościu rozegrano finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku / 2011-06-14
     Finały wojewódzkie "Z podwórka na stadion" w Zamościu / 2011-06-02
     Powalczą o wyjazd na mecz Ajaksu Amsterdam / 2011-04-06
      "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"- startują zapisy / 2011-02-15

Warto przeczytać:
     Coś optymistycznego / 2018-05-20
     Ta ostatnia... sobota / 2018-05-16
     Cała naprzód! / 2018-06-06
     Strefa kibica na Rynku Wielkim / 2018-06-12- - - - R E K L A M A - - - -
- - - - POLECAMY - - - -
Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet