www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w poniedziałek, 16 lipca 2018, w 197 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Mariki, Benity, Aleksego, Dzierżysława, Marii, Ruty.
Lipcowe przysłowia: Święta Małgorzata zapowiada środek lata. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > W naszym mieście
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - POLECAMY - - - -


- - - - R E K L A M A - - - -

Ściana Miast Partnerskich w zamojskim Ratuszu

W ratuszu odbyło się uroczyste odsłonięcie Ściany Miast Partnerskich Zamościa, w którym uczestniczyło pięciu prezydentów naszego miasta. Na reprezentacyjnej klatce schodowej zabytkowego Ratusza zaprezentowano 8 herbów, wykonanych przez artystę Macieja Sęczawę (13.06.)Wraz z uderzeniami zegara zwiastującymi godzinę 12tą i wygraniem hejnału, w zamojskim Ratuszu odbyła się ważna uroczystość odsłonięcia Ściany Miast Partnerskich Zamościa.

- Wiele jeździmy po świecie, radni wiedzą o tym doskonale, prezydenci również, i widzimy, że w naszych miastach partnerskich Zamość w różny sposób jest uhonorowany. Zazwyczaj albo na ścianie, albo jest szyld, albo flaga przed wjazdem do miasta. Widać w tym, że te miasta partnerskie nas doceniają. My też chcieliśmy docenić te długoletnie przyjaźnie z miastami partnerskimi, ale przede wszystkim z mieszkańcami tych miast partnerskich. Stąd też pomysł Ściany Miast Przyjaźni, która powstała dzięki zaangażowaniu m. in. Macieja Sęczawy, twórcy tego dzieła i dzięki przychylności pani konserwator Grażyny Żurawickiej. Bardzo serdecznie dziękuję - powiedział Andrzej Wnuk, prezydent miasta Zamościa.Poza aktualnie urzędującym, w uroczystości wzięli udział byli prezydenci Zamościa: Eugeniusz Cybulski - w 1981 został mianowany prezydentem Zamościa, funkcję pełnił do 1990; Marcin Zamoyski - prezydent Zamościa w latach 1990-1992 oraz ponownie od 2002 do 2014; Marek Ciastoch - prezydent Zamościa (1994-1998) oraz Marek Grzelaczyk - 1998-2002.

Jak podkreślił prezydent Andrzej Wnuk, to byli prezydenci są autorami tej wieloletniej współpracy, ponieważ podpisywali umowy partnerskie i dzięki Nim te miasta są naszymi "braćmi". Na uroczystości obecny był Jan Wojciech Matwiejczuk, przewodniczący rady Miasta, który spina klamrą lata poprzednich prezydentur.Na klatce schodowej zamojskiego Ratusza umieszczono herby ośmiu miast: Schwaebisch Hall w Niemczech, Żółkiew i Łuck na Ukrainie, Loughborough w Wielkiej Brytanii, Sighisoara w Rumunii, słowacki Bardejov, niemiecki Weimar oraz Fountain Hills w amerykańskim stanie Arizona.

Jak się okazuje, na tej Ścianie Miast Partnerskich brakuje herbów czterech miast. Aktualnie są w trakcie wykonywania ich przez artystę plastyka Macieja Sęczawę. Brakuje, bo jak zaznaczył Andrzej Wnuk, poszukiwane są dokumenty kiedy to współpraca została zawarta. Są to: włoskie miasta Cassino i Sabionetta, Sumy na Ukrainie i francuskie Dieppe.

Partnerstwo miast ma na celu wymianę kulturalną, gospodarczą, społeczną między miastami w różnych krajach czy nawet na różnych kontynentach. Umowy partnerskie miast obejmują także wzajemną promocję oraz wymianę młodzieży.Zacny pomysł, że Miasto Zamość postanowiło uwiecznić na jednej ze ścian Ratusza herby miast z którymi obecnie współpracuje. Herby wykonane przez Macieja Sęczawę z Liceum Plastycznego im. Bernarda Morando w Zamościu są bardzo ładne. Tym samym wejście na II piętro Ratusza, gdzie urzędują prezydenci Zamościa oraz mieści się reprezentacyjna sala Consulatus, zyskało bardzo majestatyczny charakter, czym można się pochwalić przed Turystami z naszych miast partnerskich.


autor / źródło: Teresa Madej
dodano: 2017-06-18 przeczytano: 2645 razy.


- - - - R E K L A M A - - - -
- - - - POLECAMY - - - -

Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet

Warning: mysql_close() expects parameter 1 to be resource, null given in /home/valdemaro/zamol/www/text.php on line 715