www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w czwartek, 21 czerwca 2018, w 172 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Alicji, Alojzego, Rudolfiny, Marty.
Czerwcowe przysłowia: Już Jan ochrzcił wszystkie wody, umyjcie się dla ochłody. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > Kultura
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - POLECAMY - - - -


- - - - R E K L A M A - - - -

42.ZLT: Teatr Pijana Sypialnia z Buławą Hetmańską

Nagrodę Publiczności 41. Zamojskiego Lata Teatralnego za spektakle "Osmędeusze" i "Wyjowisko" otrzymał Teatr Pijana Sypialnia. "Buławę Hetmańską" odebrał reżyser stołecznego teatru Stanisław Dembski z rąk aktorki Beaty Ścibakówny i prezydenta Zamościa Andrzeja Wnuka w ZDK (17.06.).Zamojskie Lato Teatralne nie jest festiwalem konkursowym, to publiczność w plebiscycie wybiera najlepszy spektakl i decyduje tym samym o inauguracji kolejnego festiwalu, ponieważ laureat "Buławy Hetmańskiej" inauguruje swoim spektaklem kolejną edycję ZLT.

Ambitni aktorzy, genialni śpiewacy i sprawni tancerze młodego warszawskiego Teatru Pijana Sypialnia, który powstał w 2012 roku, zawojowali zamojską publiczność w 2016 r. Obecnie zespół tworzy ponad 100 artystów pracujących w sekcji aktorskiej, Filharmonii Pijanej Sypialni, Zespole Wokalnym oraz w zespole tanecznym "Woda na młyn".W ramach 41. Zamojskiego Lata Teatralnego pokazali królestwo teatru. Sukces warszawskim artystom przyniosły dwa spektakle: śpiewogra "Osmędeusze" wg Mirona Białoszewskiego - spektakl, od którego zaczęła się Pijana Sypialnia. To sztuka o dawnej Warszawie, pokazana na Rynku Wodnym w Zamościu (2.07.2016), w którym zespół wziął na warsztat lokalny koloryt Powązek i zaprezentował jako oratorium na cześć dwójki bohaterów z warszawskiego przedmieścia, oraz staropolskie show "Wyjowisko" w parku Miejskim (3.07.2016), komedię w formie muzycznego widowiska, przywołującego klimat występów jarmarcznych komediantów.

Działający w Warszawie Teatr Pijana Sypialnia od 2012 r. stanowi grupa młodych aktorów oraz doświadczonych artystów. Zespół łączy młodość i doświadczenie. Szefem artystycznym teatru jest Stanisław Dembski, aktor i pedagog teatralny. Publiczność zaczyna ich kojarzyć ze starą Warszawą, albo z "teatrem vintage". Znani są z występów w niekonwencjonalnych miejscach. Chcą, żeby ich spektakle można było oglądać bez obowiązującego w salach teatralnych garnituru. Chcą też być blisko ludzi. W konsekwencji robią teatr, do którego można się uśmiechać i doskonale bawić.Teatr występuje na zaproszenia gospodarzy prestiżowych miejsc i organizatorów opiniotwórczych wydarzeń a wśród nich są: Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Krakowie, Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka, Zamojskie Lato Teatralne, Stary Browar w Poznaniu, Studio Koncertowe Polskiego Radia, Arkadia w Warszawie.

"Buławę Hetmańską" odebrał Stanisław Dembski, reżyser "Teatru Pijana Sypialnia", z rąk aktorki Beaty Ścibakówny i prezydenta Zamościa Andrzeja Wnuka, patronów honorowych Zamojskiego Lata Teatralnego. Uroczystości towarzyszyły przemowy i podziękowania Janusza Nowosada, dyrektora Zamojskiego Domu Kultury, organizatora naszej sztandarowej i prestiżowej imprezy, czyli święta teatru w Zamościu.

Należy podkreślić, iż Teatr Pijana Sypialnia z Warszawy zdobył tytuł Teatru Roku w Plebiscycie WARSZAWIAKI 2016. Natomiast w sezonie 2014/2015 wyróżniono "Łojdyrydy" jako Najlepsze przedstawienie offowe".

Ten właśnie ludyczny spektakl otworzył 42. edycję Zamojskiego Lata Teatralnego, jednak z uwagi na złą aurę nie na scenie Rynku Wielkiego, lecz na deskach Zamojskiego Domu Kultury. I było to fascynujące widowisko muzyczne ku uciesze widzów, wyreżyserowanie przez Stanisława Dembskiego.


autor / źródło: Teresa Madej, fot. Mirosław Chmiel
dodano: 2017-06-20 przeczytano: 2590 razy.


Losowo wybrana galeria

Ostatnio dodane
 43. ZLT: Inauguracja z Buławą Hetmańską dla Teatru InZhest
 43. ZLT: Przymierze teatru i muzyki
 Wakacyjne warsztaty plastyczne w plenerach zamojskiej starówki
 Performance i wystawa, czyli Włosi w Zamościu
 43 ZLT: Moonlight Vehicle z Tomaszem Stockingerem
 Zamojski "Mechanik" piąty ogólnopolskim turnieju motoryzacyjnym
 Przedmundialowe rozkminy
 "Jan Paweł II - święty naszych czasów" - wystawa kolekcjonerska
  "Moja Niepodległa" - zamojskie nauczycielki nagrodzone
 Strefa kibica na Rynku Wielkim

Najczęściej czytane
 Wieczór Chwały, czyli II Diecezjalny Koncert Uwielbienia w Zamościu
 Performance i wystawa, czyli Włosi w Zamościu
 VOX z Zamościa, Beatlesi z Liverpoolu - rozmowa z muzykami grupy VOX
 12. ZFK: VOX i Namysłowiacy w koncercie roku
 Zamojski Festiwal Etiud Teatralnych
 74. rocznica walk z UPA pod Narolem
 "Austriacy na Zamojszczyźnie" w kawiarni Bohema
 Andrzej Wnuk kandydatem PiS na urząd prezydenta miasta Zamościa

Nowe w fotogalerii
 "Spotkania w Krzemieńcu"-poplenerowa wystawa malarstwa
 43.ZLT - inauguracja, "Trash poem" Teatru InZhest
 TOSKANIARTE, dalla Toscana in Arte...
 12. Zamojski Festiwal Kultury
 Zamojska Arlekinada 2018
 VOX w Alei Sław
 Malarstwo Jerzego Tyburskiego w BWA Galerii Zamojskiej

Najczęściej oglądane
 Dwa spojrzenia w BWA. Rzeźniak i Rzeźniak.
 Obchody 75. rocznicy Bitwy pod Zaborecznem
 IV Orszak Trzech Króli
 Manufaktura satyry w BWA

- - - - R E K L A M A - - - -
- - - - POLECAMY - - - -
Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet

Warning: mysql_close() expects parameter 1 to be resource, null given in /home/valdemaro/zamol/www/text.php on line 715