www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w czwartek, 20 września 2018, w 263 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Filipiny, Eustachego, Faustyny, Ireny.
Wrześniowe przysłowia: Gdy nadejdzie jesień, chłop ma zawsze pełną stodołę i kieszeń. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > Zapowiedź
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - POLECAMY - - - -


- - - - R E K L A M A - - - -

XVI MFF EUROFOLK - uczestnicy

XVI Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "EUROFOLK - Zamość 2017" odbędzie się w dniach 11-16 lipca. Podczas zamojskiego święta folkloru wystąpią zespoły folklorystyczne z USA, Korei, Meksyku, Portoryko, Serbii, Węgier i Polski. Poniżej krótkie charakterystyki każdego z zespołów uczestniczących w 16. Eurofolku.

Hawaje, USA - AHUNA OHANA z Kaneohe
Jak sami mówią o sobie: "jesteśmy rodziną z Hawajów". Podróżowali po całym świecie szerząc kulturę Hawajów i rdzennych amerykańskich Indian. Program artystyczny przygotowany na festiwal zawiera autentyczne i opracowane tańce obejmujące najlepsze i najbardziej ekscytujące tańce Hawajów, m.in. wdzięczne tańce hulan , które ukazują piękno wysp oraz radość z życia w rajskich Hawajach; tańce Maorysów z Nowej Zelandii; taniec Indian Nawaho, w którym tancerz używając obręczy tworzy przeróżne kształty- kwiaty, pszczoły, motyle, ptaki, węże, konie, płatki śniegu i in. Menedżer grupy: Joe Ahuna

Korea - KOTTI Jiphyun z Incheon
Grupa KOTTI Jiphyun jest grupą teatralną założoną w 1999 roku w celu szerzenia i popularyzacji dawnych zwyczajów i zabaw, zachęcającą młode pokolenie do rozwijania i doceniania swoich tradycji. KOTTI występował na rozmaitych międzynarodowych festiwalach we Włoszech, Tajlandii, Węgrzech, Meksyku, Serbii i w swojej działalności zdobył liczne nagrody i trofea, jak choćby pierwsze miejsce w Sarga Del Mandorlo we Włoszech w 2007 roku.
Menedżer grupy: Lee Snghee, Choreograf: Choi Kyunghee

Meksyk - Arte y Folklor. MEXICO de Aranza Zu Lopez z Meksyku
Arte y Folklor. MEXICO jest stowarzyszeniem, które ma na celu nieustannie odkrywać się na nowo. Jego członkowie są przekonani, że taniec może łączyć kulturalną tradycję z nowoczesnymi spektaklami. Kreatywność członków urozmaica artystyczne treści o wysokiej jakości.
Zespół jest godnym ambasadorem meksykańskiej kultury, pielęgnuje tradycyjne tańce regionalne. Wielokrotnie prezentował meksykański folklor w kraju oraz poza jego granicami. Jest jedynym zespołem w Meksyku, który współpracuje z Narodowym Uniwersytetem Tańca Folklorystycznego oraz Sztuki Narodowej z certyfikatem jakości ISO 9000 oraz medalem nauki sztuki tańca.
Menedżer grupy: Aranza Zu Lopez Espinosa i Enrique Lopez, Choreograf: Aranza Zu Lopez i Alberto Onofre

Portoryko - Guarionex de Puerto Rico z Barcelonety
Zespół El Ballet Folklorico Gaurionex powstał w 1978 roku w miasteczku Morovis. Od tamtego czasu za pomocą tańców i muzyki reprezentuje i szerzy istotną część swojej portorykańskiej tożsamości. W niezwykłych tanecznych przedstawieniach członkowie zespołu odtwarzają swoje tradycje i zwyczaje, różne rodzaje tańców ludowych, tworzą własną muzykę, a barwne stroje reprezentują ich mieszaną kulturę. Zespół "El Ballet Folklorico Gurionex" jest oficjalnym zespołem reprezentacyjnym Instytutu Kultury Portorykańskiej i Towarzystwa Turystycznego w Puerto Rico. Zespół dużo koncertuje, bierze udział w wielu międzynarodowych festiwalach. Poprzez swoje taneczne spektakle chce serdecznie zaprosić publikę w podróż po wybrzeżach i górach przepięknego Puerto Rico.
Kierownik zespołu: Jorge Villafane Montijo

KUD Politehnicke Akademije "NOVI BEOGRAD" z Nowego Belgradu
Zespół folklorystyczny "NOVI BEOGRAD" powstał w 1974 roku. Posiada on 450 aktywnych członków pracujących w 9 grupach. Grupy te to: folklorystyczna, aktorska, bębniarska i artystyczna. Zespół uczestniczył w wielu festiwalach (m.in. w Grecji, Bułgarii, Bośni i Hercegowinie, Czarnogórze, Czechach, Niemczech, Ukrainie), gdzie zdobył wiele cennych nagród.
Menedżer grupy: Dragan Todorcevic, Choreograf: Vojin Jovanović, Kierownik: Andjelka Milić

Węgry - Forras Folkensemble z Szazhalombatty
Zespół folklorystyczny "Forras" został założony w 1984 roku w Gimnazjum im. Mihaly Vorosmartego. Dzięki regularnym występom na krajowych festiwalach zyskał dużą popularność. Po kilku latach liczba tancerzy przekroczyła 500. Po 9 latach grupa osiągnęła najwyższy profesjonalny stopień zwany "Złotą 1". Przez ostatnich kilka lat grupa odwiedziła ponad 60 państw w celu popularyzacji węgierskiej kultury za granicą. Zespół brał udział w wielu międzynarodowych festiwalach folklorystycznych w prawie wszystkich krajach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Meksyku, Puerto Rico, Syrii, Egipcie i Izraelu. Repertuar grupy zawiera nie tylko węgierskie tańce, ale również tańce z zagranicy (Transylwanii i obecnej Słowacji).
W programie, który zespół przygotował na festiwal, znajdują się najpopularniejsze tańce węgierskie m.in. "Mezofold tancok" - taniec mężczyzn z Transylwanii, butelkowy taniec z Somogy, tańce rabakozi z północno-zachodniego Kraju Zadunajskiego, Csaszarszallasi tancok - ze wschodnich Węgier oraz tańce Kalotaszegi z Transylwanii.
Menedżer grupy: Szigetvari József

Polska - Zespół Folkowy BUBLICZKI
Bubliczki to 7-osobowa grupa hulaszczo-muzyczna z kaszubskim rytmem i zachodniopomorskim zadęciem. Od 2007 banda Bubliczków miesza bałkańską energię, cygański spontan i żydowską aurę z polską i kaszubską treścią. Grając na największych scenach w Polsce, sieją spustoszenie i postrach wśród wszystkich amatorów bałkańskiego groove'u. Mają na koncie długogrający krążek pod sugestywnym tytułem "Opaa!" wydany w 2010 roku. W tym samym roku, zespół stworzył muzykę do spektaklu Łódzkiego Teatru "Pinokio", pt "Historia Występnej Wyobraźni". W swojej krótkiej historii zespół zdobył już wiele cennych nagród. W 2008 roku II miejsce na Mikołajkach Folkowych, w 2009 I miejsce na Nowej Tradycji (Festiwal Polskiego Radia). We wrześniu 2013 grupa wydała swój drugi krążek pt. "Trubalkan" który zdobył III miejsce w konkursie Folkowy Fonogram Roku programu 2 Polskiego Radia.

Polska - Zespół Śpiewaczy "PELAGIA"
Zespół powstał w 2007 roku w Leopoldowie i działa przy Fundacji Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Wykluczonych Społecznie "BYĆ" w Rykach. Zespół "PELAGIA" w swoim repertuarze posiada: pieśni Ludowe z okolic Ryk, pieśni religijne: wielkopostne, kolędy, pastorałki, wielkanocne, maryjne, pieśni partyzanckie i patriotyczne z rożnych okresów oraz piosenki biesiadne oraz tańce ludowe z południowej części Mazowsza Leśnego.
Brali udział w wielu lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach i maja na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. Atutem zespołu jest bogaty repertuar i piękne oryginalne stroje ludowe z okolic Ryk.
Kierownik zespołu: Krystyna Żaczek, Instruktor: Paweł Warowny

Zamość onLine jest patronem medialnym XVI MFF "Eurofolk- Zamość 2017"autor / źródło: Teresa Madej
dodano: 2017-07-05 przeczytano: 2914 razy.Zobacz podobne:
     XVII Eurofolk: Spotkanie narodów w Zamościu / 2018-07-18
     17. Eurofok - barwny korowód na ulicach Zamościa / 2018-07-12
     XVII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "EUROFOLK" - program / 2018-07-08
     XVI Eurofolk: Folklor świata królował w Zamościu / 2017-07-19
     XVI Eurofolk: Folkowe popisy na Rynku Wielkim / 2017-07-15
     XVI Eurofolk: Roztańczony korowód w Zamościu / 2017-07-14
     XVI Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK - program / 2017-07-05
     15. Eurofolk: Ekwador zatańczył w Morandówce / 2016-07-13
     XIV Eurofolk: Gala folkloru świata / 2015-07-29
     XIV Eurofolk: Zespoły o sobie i Zamościu / 2015-07-27
     XIV Eurofolk: Miss z USA, Mister z Francji / 2015-07-23
     XIV Eurofolk: Oblicza folkloru, czyli podróż po pięciu kontynentach / 2015-07-20
     Zamość żyje Eurofolkiem - rozmowa z Jolantą Kalinowską-Obst / 2015-07-17
     XIV Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Eurofolk" - program / 2015-07-10
     Folklor z pięciu kontynentów zagości w Zamościu / 2015-06-18
     XIII Eurofolk: Więcej niż folklor / 2014-07-31
     XIII Eurofolk: Dzieci Ghany / 2014-07-28
     Folklor ponad podziałami - konferansjerzy o Eurofolku / 2014-07-24
     XIII Eurofolk: Krupnicka polka i chilijski cueca / 2014-07-23
     XIII Eurofolk: Miss i Mister Eurofolku / 2014-07-22

Warto przeczytać:
     Posłowie Kukiz i Sachajko spotkają się z mieszkańcami regionu / 2018-08-31
     6. ZFF "Spotkania z historią" - pokaz filmu "Niedokończone msze wołyńskie" / 2018-08-09
     Wydarzenia specjalne 6. ZFF "Spotkania z historią / 2018-08-15
     98. rocznica bitwy pod Komarowem / 2018-08-17
     Bolesław Leśmian w ilustracji / 2018-08-15- - - - R E K L A M A - - - -
- - - - POLECAMY - - - -

Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet