www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w sobotę, 15 grudnia 2018, w 349 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Niny, Celiny, Krystiany, Fortunaty, Waleriana.
Grudniowe przysłowia: W Gody słonko świeci, tak i tydzień zleci. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > Publicystyka
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - R E K L A M A - - - -

Marcin Prus odwiedził Zamość

97-krotny, były reprezentant Polski - Marcin Prus 6 lipca odwiedził Zamość, by spotkać się z młodzieżą i opowiedzieć ciekawe historie nie tylko z czasów gry w siatkówkę, ale także te pochodzące z życia codziennego każdego z nas.

Wyczynowy sport to nie tylko sukcesy, medale, trofea czy pierwsze strony gazet i główne newsy w największych telewizjach. To także pasmo porażek, wyrzeczeń i sytuacji, które wielu z nas mogą wydawać się nierealne, trudne do wyobrażenia. Marcin Prus, w ramach misji powierzonej przez Polski Związek Piłki Siatkowej, odbywa rocznie od 120 do 150 spotkań z młodzieżą w całej Polsce, a że robi to od kilku lat, lekko licząc spotkał się już z ponad 100 000 słuchaczy! Dla legendarnego siatkarza największym sukcesem jest nie to, że młodzież zapamięta imię i nazwisko osoby, z którą się spotkała ale to, że wyniosą z tego spotkania coś więcej niż tylko autograf czy wspólne zdjęcie.

Kto spodziewał się opowieści tylko i wyłącznie o sukcesach i blaskach kariery wybitnego sportowca, w tym wypadku siatkarza ten srogo się pomylił. 13 operacji, pozostawienie samemu sobie w obliczu ogromne bólu i cierpienia z powodu zrujnowanego zdrowia i zakończonej kariery, to jedne z wielu trudnych sytuacji, z którymi musiał zmierzyć się zawodnik grający na pozycji środkowego. Rzadko zdarza się by w obecnych czasach młodzież wytrzymała dłużej niż godzinę, bez spojrzenia w ekran swojego smartfona. Marcin Prus sprawił, że młodzi adepci siatkówki oraz piłki ręcznej zapomnieli choć na chwilę w jakich czasach żyją, słuchali z pasją nie przeszkadzając swojemu bohaterowi, zadawali inteligentne pytania, których nie powstydziliby się zawodowi dziennikarze.

Nie zabrakło chwili wzruszeń, gdy Marcin Prus przytoczył historię spotkania z młodzieżą w jednej z katowickich szkół. W ów placówce padło pytanie, jakie jest wasze marzenie? Padały oczywiste odpowiedzi jak wygrać poszczególne zawody sportowe, znaleźć dobrą pracę. Jedna z ponad 350 dzieci poruszała się na wózku, jej odpowiedź na pytanie: O czym marzysz najbardziej na świece? Odpowiedziała: O tym by wstać z wózka i stanąć na własne nogi. Niestety przez chorobę jej marzenia nigdy się nie spełnią, z tej strony mamy do wszystkich zarówno tych młodszych jak i starszych. Uważajcie co robicie, życie macie jedno a jak musicie się popisywać, róbcie to z głową i bez narażenia własnego zdrowia.

- Bardzo dziękuje miastu Zamość oraz OSIR-owi za przyjęcie i gościnę. Widząc pasję w oczach dzieciaków, ich skupienie i chęć poznania historii nie tylko mojej, ale także innych ludzi, których zapewne nigdy nie będzie dane im poznać, jestem zbudowany tym, jak dorośli i dojrzali mogą być kilkunastolatkowie. Jestem dumny, że mogłem być Waszym gościem - powiedział Marcin Prus.


autor / źródło:
dodano: 2017-07-09 przeczytano: 2891 razy.


- - - - R E K L A M A - - - -
Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet