www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w wtorek, 17 października 2017, w 290 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Wiktora, Marity, Sulisławy, Małgorzaty.
Październikowe przysłowia: [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > Akcje i konkursy
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - POLECAMY - - - -


- - - - R E K L A M A - - - -

Ulewa, burza, drzewo i zniszczone auto - co robić?

Uszkodzenie samochodu spowodowane czynnikami atmosferycznymi nie należą do rzadkości. Właściciele aut zobligowani są do pokrycia kosztów naprawy we własnym zakresie, chyba że... wykupili ubezpieczenie autocasco. Tylko oni mogą ubiegać się o odszkodowanie od ubezpieczyciela.Mniej niż 50 proc. Polaków obejmuje samochód właściwym ubezpieczeniem AC. Kierowcy, którzy decydują się na wykupienie wyłącznie obowiązkowej polisy OC, muszą liczyć się ze sporym wydatkiem w razie zniszczeń auta wyrządzonych przez ulewę, burzę, grad czy powalone wichurą drzewo.

Masz AC? Zgłoś szkodę ubezpieczycielowi

Jeżeli doszło do uszkodzenia pojazdu w wyniku działania czynników atmosferycznych, a samochód posiada ważną polisę AC, nie musisz obawiać się wydatków. Wystarczy, że zaistniałą szkodę zgłosisz towarzystwu ubezpieczeniowemu.

Krok 1. Skontaktuj się z ubezpieczycielem w dniu szkody

Niezwłocznie po zauważeniu szkody, skontaktuj się z towarzystwem ubezpieczeniowym. Możesz zrobić to później, ale wcześniej poznaj maksymalny czas na zgłoszenie szkody (takie informacje dostępne są w OWU). Jeżeli spóźnisz się ze zgłoszeniem, ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania.

Przykład. W AXA Ubezpieczenia, Link4, PZU na zgłoszenie szkody wypadkowej masz 7 dni. W Aviva należy zgłosić szkodę w ciągu 3 dni.

Krok 2. Spotkanie z rzeczoznawcą

W wyznaczonym terminie zjawi się rzeczoznawca, który oszacuje wartość szkody.

Krok 3. Likwidacja szkody

Jeżeli towarzystwo ubezpieczeniowe uzna szkodę, wówczas przystąpi do jej likwidacji. W zależności od wybranego wariantu polisy AC, firma może wypłacić odszkodowanie (wariant kosztorysowy) lub pokryć koszty naprawy auta (wariant warsztatowy).

Nie masz ubezpieczenia AC? Pomyśl o jego wykupieniu

Czy już kiedyś zdarzyło Ci się pokryć koszty naprawy samochodu uszkodzonego na skutek działania czynników atmosferycznych? Jeśli tak, nie kuś losu - wykup jak najszybciej polisę autocasco, by zabezpieczyć się finansowo w razie nieprzewidzianych zdarzeń. Nie musisz przy tym obawiać się wysokiej składki. Wystarczy, że wykorzystasz kalkulator OC AC na Rankomat.pl i oszacujesz cenę polisy autocasco. Otrzymując ofertę od kilku ubezpieczycieli jednocześnie, możesz porównać propozycje (przede wszystkim pod kątem zakresu ochrony) i wybrać najtańszą polisę.


autor / źródło:
dodano: 2017-07-31 przeczytano: 113 razy.Tagi:

Zobacz podobne:

Warto przeczytać:- - - - R E K L A M A - - - -- - - - POLECAMY - - - -

Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet