www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w poniedziałek, 17 grudnia 2018, w 351 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Olimpii, Łazarza, Jolanty.
Grudniowe przysłowia: Na Mikołaja porzuć wóz, a zaprzęż sanie. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > Kultura
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - R E K L A M A - - - -

Tadeusz Wicherek z batutą od Prezydenta Zamościa

Tadeusz Wicherek, dyrektor naczelny i artystyczny oraz dyrygent Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu, który obchodził w tym roku podwójny jubileusz: 35-lecia pracy artystycznej oraz 10. lat pracy z "Namysłowiakami" będzie kierował Orkiestrą przez kolejne pięć lat.

Ćwierć wieku Zamościa na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO świętowano w mieście przez kilka dni. W programie obchodów znalazły się konferencja naukowa pt. "Ochrona i promocja miasta Zamość inwestycją w Dziedzictwo Narodowe. 25 lat na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO", pokaz balonów, osłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Bolesławowi Leśmianowi w Roku Leśmiana w Zamościu oraz Festiwal Kolorów pod hasłem Barwy UNESCO.Koncert "Breakaout Symfonicznie", poświęcony twórczości Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy z udziałem ich syna - Piotra Nalepy i zespołu oraz Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego, był ukoronowaniem jubileuszu wpisania Zamościa na Listę UNESCO.

Zanim w renesansowej oprawie jednego z najpiękniejszych rynków świata zabrzmiały zjawiskowe, kultowe utwory Breakoutu, w niezwykłych, symfonicznych aranżacjach Michała Jurkiewicza - Andrzej Wnuk, prezydent miasta Zamość ogłosił wszem i wobec ze sceny, że wraz z wiceprezesem Rady Ministrów i ministrem kultury i dziedzictwa narodowego panem dr Piotrem Glińskim podjął decyzję, że powierza na kolejne pięć lat panu Tadeuszowi Wicherkowi "pałeczkę" do zarządzania Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego w Zamościu.

-Na kolejne pięć lat chcę wręczyć panu Tadeuszowi Wicherkowi nową batutę. Podobno się życzy "połamania" batuty. Ta prawdopodobnie jest lepsza, niż ta, której pan używa zazwyczaj. Podoba się panu? - pytał prezydent Andrzej Wnuk. -Przepiękna. Ja mam z włókna szklanego, a ta jest oryginalna. To jest coś przepięknego. To jest naprawdę dzieło sztuki - powiedział Tadeusz Wicherek.

Były także życzenia dla dyrektora Tadeusz Wicherka oraz Namysłowiaków, aby tak samo doskonale jak dotychczas grali dla zamościan, ku rozrywce i zabawie doskonałej i wiernej publiczności.Przypomnijmy, że Tadeusz Wicherek prowadzi czynną działalność koncertową w Polsce, Europie, Azji, Ameryce Północnej i Środkowej. Dokonał wielu nagrań archiwalnych (WOSPR) dla Polskiego Radia i Telewizji oraz nagrań muzyki filmowej. Nagrał wiele płyt CD w Polsce Niemczech i Finlandii. Występował na wielu międzynarodowych festiwalach, takich jak. "Festiwal Mozartowski" w Warszawie, w Wiedniu, Holandii i Hiszpanii, "Wratislavia Cantans", "Warszawska Jesień" i "Carintischer Sommer Festival" (Austria).

Jest twórcą Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Perkusyjnej w Kaliszu. Wspólnie z Teatrem Wielkim w Poznaniu powołał do życia Kaliską Scenę Operową, na której zrealizował "Czarodziejski Flet", "Madama Butterfly", "Fidelio", "Rigoletto", "Barona Cygańskiego" oraz "Widma" Stanisława Moniuszki. Zajmuje się również reżyserią. W grudniu 2007 zrealizował autorski spektakl "Straszny Dwór" Stanisława Moniuszki w Zamościu (kierownictwo muzyczne i reżyseria). Stale współpracuje z Teatrem Wielkim, Operą Narodową w Warszawie - ostatnia premiera "W krainie Czarodziejskiego Fletu". Jest dyrektorem artystycznym "Zamojskiego Festiwalu Kultury arte, cultura, musica e..." w Zamościu. W czerwcu 2017 r. został uhonorowany tablicą pamiątkową w Alei Sław w Zamościu.


autor / źródło: Teresa Madej
dodano: 2017-09-13 przeczytano: 2640 razy.


- - - - R E K L A M A - - - -
- - - - POLECAMY - - - -
Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet