www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w poniedziałek, 17 grudnia 2018, w 351 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Olimpii, Łazarza, Jolanty.
Grudniowe przysłowia: Dzień sylwestrowy pokaże czas lipcowy. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > W naszym mieście
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - R E K L A M A - - - -

Ćwiczenia "Chłodnia 2017"

23 października na obiekcie Chłodni Mors w Zamościu przy ulicy Kilińskiego zostało przeprowadzone miejskie jednoszczeblowe ćwiczenie zgrywające "Chłodnia-17". Ćwiczenia tego typu odbywają się raz w roku i dotyczą różnorodnych sytuacji, które wymagają współdziałania sił i środków podmiotów ujętych w "Siatce Bezpieczeństwa Miejskiego Planu Zarządzania Kryzysowego".

W tym roku rozpatrywane były zagadnienia związane z sytuacją o znamionach zdarzenia kryzysowego spowodowanego uwolnieniem substancji niebezpiecznej w wyniku czego prowadzona była ewakuacja załogi zakładu pracy i okolicznej ludności.Ćwiczenie było wspólnym przedsięwzięciem Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Zamość, Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu, Chłodni Mors Spółka z o.o. w Zamościu oraz Samodzielnej Publicznej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Zamościu.

Kierowniczą kadrę ćwiczenia stanowił prezydent Zamościa wraz z Miejskim Zespołem Zarządzania Kryzysowego.
Celem ćwiczenia było sprawdzenie działania oraz współpracy służb, inspekcji, straży i innych podmiotów podczas reagowania na zdarzenie w przypadku uwolnienia substancji niebezpiecznej.

W ćwiczeniu zaangażowane były: Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego (20 przedstawicieli organów administracji publicznej szczebla miejskiego), 8 funkcjonariuszy Policji, 20 strażaków Państwowej Straży Pożarnej, 8 pracowników Chłodni Mors Sp. z o.o. w Zamościu, 6 funkcjonariuszy Straży Miejskiej Miasta Zamość i jeden zespół wyjazdowy Pogotowia Ratunkowego w Zamościu.

Weryfikacji poddane zostały procedury postępowania organów administracji publicznej i służb ratowniczych w likwidacji skutków tego typu zdarzenia. Sprawdzona została również zdolność organów administracji publicznej oraz służb, inspekcji i straży z terenu miasta Zamość do podejmowania decyzji w złożonych sytuacjach kryzysowych. Przedmiotem uwagi zespołu oceniającego były umiejętności i przygotowanie służb ratowniczych do współdziałania w takich sytuacjach.

Scenariusz ćwiczenia zakładał, że podczas kontroli instalacji amoniakalnej przez pracowników dochodzi do rozszczelnienia rurociągu pomiędzy zaworem odcinającym ciekły amoniak spływający ze skraplaczy a zbiornikiem ciekłego amoniaku. Przez powstałą nieszczelność następuje emisja gazowego amoniaku. Niestety wśród osób przebywających w pobliżu instalacji amoniakalnej były osoby którym niezbędne jest udzielenie pomocy medycznej. W wyniku rozprzestrzeniania się chmury gazowego amoniaku podjęto działania związane z ewakuacją załogi zakładu pracy oraz okolicznej ludności.

W ćwiczeniu w pełni został zachowany realizm sytuacji. Informację o zdarzeniu i sytuacji przekazywano z wykorzystaniem numerów alarmowych.


autor / źródło: MG
dodano: 2017-10-25 przeczytano: 2652 razy.


- - - - R E K L A M A - - - -
- - - - POLECAMY - - - -
Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet