www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w czwartek, 24 stycznia 2019, w 24 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Felicji, Tymoteusza, Feliksa, Mirogniewa.
Styczniowe przysłowia: W styczniu burze i grzmoty - w lato mało roboty. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > W naszym mieście
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - R E K L A M A - - - -

W Zamościu, przed północą - przeżyjmy to jeszcze raz!

Sylwestrowa noc w Zamościu to nie tylko szampańska zabawa. To także podsumowanie roku 2017 w szeroko pojętym życiu Miasta Zamościa. Zaprezentowany podczas "Sylwestra pod Pałacem" spot pokazał najważniejsze osiągnięcia minionego już roku, które będą miały swój pozytywny ciąg dalszy w roku 2018.

styczeń

Budowa zachodniej obwodnicy Zamościa na odcinku ulic 1 Maja i Szczebrzeskiej. To będzie największa inwestycja drogowa w historii, wartość blisko 100 mln zł. Rewitalizacji kościoła Franciszkanów z funduszy unijnych, części budynków Katedry - łączna wartość prac - 31 mln zł.

luty

Dzięki oddanym głosom zostaliśmy "Świetlną stolicą Polski". O Zamościu zrobiło się głośno, a do potrzebujących rodzin trafił sprzęt o wartości 50 tys. zł. Zamość wystartował w konkursie dla najpiękniej oświetlonych miast. Zamierzamy obronić rok temu zdobyty tytuł - brzmi głos lektora.

Z ostatniej chwili: Zamojskie iluminacje z największą ilością głosów w kraju! Wygrywamy I etap plebiscytu Świetlna Stolica Polski za rok 2017/2018! W całej Polsce na Zamość oddano 52 490 głosów.

marzec

Zakończyła się budowa 40 nowych mieszkań socjalnych dla zamościan. W tym roku rusza budowa nowego bloku TPS oraz zamojska edycja programu "Mieszkanie plus", więc lokali będzie więcej.

kwiecień

Ministerstwo Kultury wysoko oceniło nasz projekt dotyczący rewitalizacji Akademii Zamojskiej. Dzięki podpisanej umowie do miasta wkrótce trafi dotacja 24 mln zł.

maj

W Zamościu odbyły się Centralne Obchody Święta Straży Granicznej. Gościem honorowym był Prezydent RP pan Andrzej Duda. Wydarzenie pokazały prawie wszystkie liczące się telewizje. Więc Zamość miał ogólnopolską promocję za darmo.

czerwiec

Młodzi ludzie z zamojskich szkół, zachęceni przez młodzieżową Radę Miasta, pobili rekord Polski w tańcu "belgijce". Na Rynku Wielkim jednocześnie zatańczyło 2796 osób. Takiego wyniku nikt się nie spodziewał.

lipiec

Tysiące widzów i czołówka zawodników zgromadziły organizowane na Rynku Wielkim Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej "Plaża Open". Rozgrywki na żywo transmitowała na żywo TVP Sport.

sierpień

Miłośnicy dwóch kółek otrzymali do dyspozycji dwa nowe odcinki ścieżek rowerowych: wzdłuż Łabuńki i obwodnicy hetmańskiej. W tej kwestii nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Ścieżek będzie więcej - przyobiecał, w imieniu magistratu - lektor.

wrzesień

Miasto podpisało umowę na dotację na dalszą rozbudowę zamojskiego ZOO. Dzięki staraniom Ratusza pieniądze zostały przyznane w trybie pozakonkursowym, ponieważ projekt zakłada pawilony i wybiegi dla zwierząt, które zagrożone są wyginięciem. Wartość uzyskanego dofinansowania to 10 mln zł.

październik

Mieszkańcy znów stanęli na wysokości zadania i w głosowaniu internetowym wywalczyli dla Zamościa "Podwórko talentów Nivea". Zostało ono zbudowane przy Szkole Podstawowej nr 7. Na nasz projekt oddano prawie 40 tys. głosów.

listopad

Dostaliśmy z Unii prawie 20 mln zł na remont i docieplenie 12 zamojskich szkół i przedszkoli. Wartość prac wyniesie - bagatela - 30 ml zł. W tym samym czasie do miasta dotarła widomość, że Zamość został "Najlepszym Produktem Turystycznym w Polsce".

grudzień

W pakiecie umów dofinansowanych z Unii Europejskiej, które prezydent Andrzej Wnuk podpisał w Urzędzie marszałkowskim znalazły się m.in. zakup autobusów i budowa Centrum Przesiadkowego przy ulicy Peowiaków, a także oczekiwany od dawna - remont dworca PKP. Dofinansowanie do tylko tych dwóch projektów wyniesie 17 mln zł.


autor / źródło: Teresa Madej
dodano: 2018-01-02 przeczytano: 2742 razy.


- - - - R E K L A M A - - - -
- - - - POLECAMY - - - -

Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet