www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w wtorek, 11 grudnia 2018, w 345 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Damazego, Waldemara, Julii.
Grudniowe przysłowia: Kiedy w grudniu przyjdzie zima - mróz na długo wiosnę wstrzyma. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > Akcje i konkursy
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - R E K L A M A - - - -

Ferie w Arsenale

Ferie w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał to cykl spotkań o otwartej formule, które odbywają się od wtorku do piątku w wybranych obiektach Muzeum. Mile widziani są wszyscy Ci, którzy chcą się zapoznać z historycznymi ciekawostkami i twórczo spędzić wolny czas.

Zasady uczestnictwa:
zajęcia trwają od wtorku do piątku (około 60 min.)
rozpoczynają się o godz. 11.00
obowiązują zapisy
zgłoszenia należy kierować na adres: edukacja@muzeumarsenal.pl lub tel. 606 845 759
wstęp na zajęcie płatny - 3,00 zł.

Harmonogram:

1. Wtorek - 30.01 (Pawilon pod Kurtyną) - Skąd się wzięły czołgi?

Skąd się wzięły czołgi i kto pierwszy użył ich w boju? Jak wyglądały ich najciekawsze konstrukcje? W ramach recyklingu tworzyw sztucznych wykonamy czołg - zabawkę.
Zajęcia prowadzone w oparciu o stałą wystawę Zamojszczyzna na tle działań militarnych i rozwoju techniki wojskowej w XX w. Zajęcia kierowane do dzieci w wieku od 4 do 12 lat.
Prowadzący: Andrzej Maziarz

2. Środa - 31.01 (Arsenał) - Świat Zmysłów

W świat fizyki przeniesie nas interaktywna wystawa "Świat Zmysłów". Odkryjemy na niej najprzeróżniejsze zagadki i ciekawostki związane z działaniem podstawowych zmysłów człowieka: wzroku, słuchu, węchu i dotyku. Zapraszamy na spotkanie z autorem wystawy dr Maciejem Kluzą.
Prowadzący: dr Maciej Kluza
Otwarcie wystawy - wstęp wolny

3. Czwartek - 01.02 (Pawilon pod Kurtyną) - O naszej niepodległości

Jak odradzało się Państwo Polskie pod koniec I wojny światowej, gdzie walczyli wtedy Polacy i jakiego sprzętu używali? Zajęcia prowadzone w oparciu o stałą wystawę Zamojszczyzna na tle działań militarnych i rozwoju techniki wojskowej w XX w. Kierowane do dzieci w wieku od 4 do 12 lat.
Prowadzący: Kinga Kołodziejczyk

4. Piątek - 02.02 (Pawilon pod Kurtyną) - Od grodów po bunkry

Jak zmieniały się fortyfikacje w Polsce od wczesnego średniowiecza po II wojnę światową. Zajęcia kierowane do dzieci w wieku od 4 do 12 lat.
Prowadzący: Andrzej Maziarz

5. Wtorek - 06.02 (Pawilon pod Kurtyną) - Skąd się wzięły samoloty?

Kiedy i dlaczego ludzie zaczęli latać? Jak wyglądały pierwsze samoloty i kiedy po raz pierwszy użyto ich boju? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi na zajęciach zorganizowanych z okazji przypadającego w tym roku 100-lecie lotnictwa wojskowego w Polsce. Zajęcia kierowane do dzieci w wieku od 4 do 12 lat.
Prowadzący: Andrzej Maziarz

6. Środa - 07.02 (Arsenał) - Świat Zmysłów

W świat fizyki przeniesie nas interaktywna wystawa "Świat Zmysłów". Odkryjemy na niej najprzeróżniejsze zagadki i ciekawostki związane z działaniem podstawowych zmysłów człowieka: wzroku, słuchu, węchu i dotyku. Zajęcia adresowane są do odbiorców w rożnym wieku.
Prowadzący: Kinga Kołodziejczyk

7. Czwartek - 08.02 (Pawilon pod Kurtyną) - Słonie, konie i niedźwiedzie - zwierzęta w wojsku

Zwierzęta od zawsze towarzyszyły ludziom na wojnach. Zarówno te duże np. słonie jak i te mniejsze np. gołębie. Po mimo rozwoju techniki zwierzęta w wojsku można spotkać i dziś. Zajęcia kierowane do dzieci w wieku od 4 do 12 lat.
Prowadzący: Andrzej Maziarz

8. Piątek - 09.02 (Arsenał) - Kolorowo w trudnych czasach - Armia Polska XVI i XVII wieku w malarstwie

Na zajęciach poznamy m.in postać Zygmunta III Wazy - króla artysty. Dzięki tzw. Rolce sztokholmskiej zobaczymy jak wyglądało wojsko w jego czasach. Zajęcia prowadzone w oparciu o czasową wystawę Piechota Polska XVI - XIX wieku. Zajęcia kierowane do dzieci w wieku od 4 do 12 lat.
Prowadzący: Kinga Kołodziejczyk


autor / źródło: KK / Muzeum Zamojskie
dodano: 2018-01-22 przeczytano: 497 razy.


- - - - R E K L A M A - - - -
Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet