www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w wtorek, 11 grudnia 2018, w 345 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Damazego, Waldemara, Julii.
Grudniowe przysłowia: Gdy w Adama i Ewy mróz i pięknie, zima wcześnie pęknie. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > Zapowiedź
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - R E K L A M A - - - -

Koncert Symfoniczny u Namysłowiaków

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu zaprasza na koncert symfoniczny z nagrodą dla polskiego dyrygenta. Koncert odbędzie się w najbliższy piątek (16 lutego) o godz. 19 w sali koncertowej Orkiestry.

Wystąpią Katarzyna Zdybel-Nam (fagot) oraz Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod batutą Marka Wroniszewskiego - Nagroda Orkiestry dla najlepszego polskiego dyrygenta na Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga.

Bilety w cenie 40/30 zł.

* * *

Katarzyna Zdybel-Nam naukę gry na instrumencie rozpoczęła w 1998 roku w zamojskiej Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia pod kierownictwem Jerzego Lisaka. W latach 2002-2007 pod kierunkiem prof. Zbigniewa Płużka, studiowała w Akademii Muzycznej (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina) w Warszawie, a trzy lata później ukończyła z wyróżnieniem studia podyplomowe (Solistenklasse) w Hochschule für Musik w Stuttgarcie w klasie prof. Marka Engelhardta. Od 2009 do 2014 kontynuowała naukę na studiach doktoranckich w klasie prof. Czesława Klonowskiego w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu uzyskując tytuł doktora sztuki w 2015r. Obecnie Katarzyna Zdybel-Nam jest wykładowcą tej uczelni.

Artystka jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów.

Koncertuje jako solistka i kameralistka. Jako solistka wystąpiła między innymi z towarzyszeniem Stuttgarter Kammerorchester, orkiestry Sinfonia Varsovia, Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie, orkiestrą symfoniczną Konserwatorium Moskiewskiego, Filharmonii Wrocławskiej, Akademii Muzycznej w Warszawie i Łodzi, Orkiestrą Symfoniczną im. K. Namysłowskiego w Zamościu, a także z Orchestra Filarmonica di Torino, Orchestra Filarmonica Marchigiana, Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie, Orkiestrą Aukso, Filharmonią Sudecką, Wrocławską Orkiestrą Kameralną Leopoldinum i zespołem Capella Cracoviensis. W sezonie 2011/2012 jako solistka współpracowała z Królewską Operą w Kopenhadze, w sezonie 2013/2014 w szwedzkiej Narodowej Orkiestrze Symfonicznej w Goeteborgu, a także w tamtejszej operze - również jako solistka. Na swym koncie ma także współpracę z SWR Saarbrucken-Kaiserslautern oraz Islandską Orkiestrą Symfoniczną w Reykjaviku, Orkiestrą Kameralną w Lozannie, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej. Od 2007 roku artystka jest solistką Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Wrocławskiej a od 2017r. - solistką Orkiestry Sinfonia Varsovia.

Marek Wroniszewski - kierownik orkiestry i asystent dyrygenta w Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus, gdzie współpracuje z wybitnymi dyrygentami. Półfinalista i laureat nagród dla najlepszego polskiego uczestnika na X Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach oraz finalista VI Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Dyrygentów w Białymstoku.

Współpracuje z Filharmonią Śląską, Filharmonią Świętokrzyską, Orkiestrą Symfoniczną w Zamościu, Polską Filharmonią Sinfonia Baltica, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. W 2016 roku wraz z orkiestrą Capella Thoruniensis nagrał płytę z utworami Artura Banaszkiewicza.


autor / źródło: red.
dodano: 2018-02-11 przeczytano: 279 razy.


- - - - R E K L A M A - - - -
Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet