www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w poniedziałek, 17 grudnia 2018, w 351 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Olimpii, Łazarza, Jolanty.
Grudniowe przysłowia: Na Mikołaja porzuć wóz, a zaprzęż sanie. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > Kultura
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - R E K L A M A - - - -

Wieczór Chwały, czyli II Diecezjalny Koncert Uwielbienia w Zamościu

Wieczorem, w Boże Ciało, na zamojskim Rynku Wielkim, odbył się dwu i półgodzinny Koncert Uwielbienia. Wystąpili: Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego pod batutą Tadeusza Wicherka, Marzena i Zbigniew Małkowicz z zespołu Lumen, Janusz Szrom, zespół Razem za Jezusem (31.05.).

zobacz więcej


Był to przepiękny i radosny Wieczór Chwały. Był to czas wspólnego uwielbienia Eucharystycznego Pana i oczekiwania razem z Maryją na Ducha Świętego. W 100. rocznicę odzyskania niepodległości nie zabrakło również elementów patriotycznych oraz ogromnego zasłuchania i entuzjastycznego uczestnictwa w koncercie publiczności.

-Chcemy gromadzić się bardzo licznie i uczestniczyć w modlitwie, w pięknej adoracji Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, po uczestnictwie w procesjach Bożego Ciała. Zapraszamy, aby razem z nami śpiewać z otwartym sercem. - mówił prowadzący koncert ks. Krzysztof Kralka SAC z Lublina, witając ks. bp Mariana Rojka, ordynariusza diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

zobacz więcej


II Diecezjalny Koncert Uwielbienia zgromadził tysiące zamościan i gości. Sprzyjała temu słoneczna pogoda, a uczestniczący w koncercie artyści byli gwarancją udanego przedsięwzięcia muzyczno-duchowego. W wykonaniu Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod batutą Tadeusza Wicherka, Marzeny i Zbigniewa Małkowiczów - kierownika muzycznego Zespołu Muzyki Sakralnej Lumen, kompozytora, który zaaranżował utwory oraz akompaniował na instrumencie klawiszowym, znanego zamościanom Janusza Szroma, zespołu Razem za Jezusem wraz z ks. Piotrem Spyrą oraz artystów z Zamościa, a także chóru młodzieżowego mogliśmy wysłuchać kilkunastu pieśni podczas tego świątecznego spotkania modlitewnego.

zobacz więcej


Po wykonaniu pieśni "Wzywam Cię, Duchu przyjdź" - proszono o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny. Jak podkreślił ks. Kralka, to rok, w którym dziękujemy Bogu za 100. lat naszej polskiej niepodległości. Do modlitwy przyłączyły się także dźwięki instrumentów "Namysłowiaków".

Napełnieni Duchem Świętym
Wielkim, mocnym, niepojętym,
Wznieśmy ręce do Boga rodacy
Niech świat dumnego orła zobaczy.


zobacz więcej


- Prawie dwadzieścia lat temu, na Ziemi Zamojskiej, postawił swoje święte stopy nasz Wielki Rodak - Jan Paweł II. I z tym niezwykłym Człowiekiem, świętym spośród nas, bardzo mocno nam Polakom, kojarzy się pewna pieśń. Chcemy ją razem zaśpiewać. Nie mam wątpliwości, że zna ją każdy z nas - tak ks. Krzysztof Kralka zapowiadał wspaniałą piosenkę religijną "Abba Ojcze". Publiczność zaśpiewała ją na stojąco wraz z artystami i muzykami, tworząc Rodzinę Wiary.

zobacz więcej


Dynamiczna modlitwa, a nawet taniec towarzyszyły wykonaniu kolejnej pieśni - dla Jezusa "Boża Twa łaska". Wspólnie śpiewanie ułatwiały słowa pieśni wyświetlone na telebimie. Zgromadzeni uklękli podczas wniesienia Najświętszego Sakramentu. I kolejna piękna, melodyjna pieśń w wykonaniu zespołu Razem za Jezusem "Panie Boże przyjdź". Z ust prowadzącego koncert i modlitwę padła deklaracja skierowana do Pana, by o Niego walczyć i Go nie stracić. A także podziękowania za wyrwanie z grzechu. "Piękne słowa do Jezusa" wyrażono w kolejnej pieśni religijnej.

Ogromy chór stworzyli także słuchacze koncertu podczas wykonywania pieśni "Będę śpiewać na wieki" - św. Faustyna Kowalska / Zbigniew Małkowicz, utworu z Pop-Moratorium "Miłosierdzie Boże". Równie piękne było wykonanie pieśni "Jezus moim Panem jest". Znakomity w tym udział Janusza Szroma. Wykonawcy roztańczyli i rozśpiewali publiczność na dobre, podbijając jej serca pieśnią "Gdyby wiara twa", do której zaprezentowano także układ choreograficzny. Świetne wykonanie i towarzysząca temu radość i zabawa uczyniły tę pieśń hitem II Koncertu Uwielbienia. To była wielka fala radości. Publikujemy jej słowa dla tych z Państwa, którzy chcą ją nadal śpiewać.

zobacz więcej


"Gdyby wiara twa była wielka jak
gorczycy ziarno"- te słowa mówi ci Pan. /x2
"I z taką wiarą rzekłbyś do góry
przesuń się, przesuń się" /x2
A góra posłusznie przesunie się, przesunie się,
przesunie się.
W Imię Jezusa przesunie się, przesunie się.
I chromy stanie na nogi swe, na nogi swe.
I kto łzy leje otrze je, otrze je, otrze je.
Chory odzyska zdrowie swe, zdrowie swe.
I kto jest smutny uśmiechnie się, uśmiechnie się.

Spływa, spływa, spływa Duch Święty /x4
Duch Święty swa mocą dotyka mnie,
dotyka mnie, dotyka mnie.
Od czubka głowy, po stopy me,
po stopy me, po stopy me.
Duch Święty swą mocą dotyka cię,
dotyka cię, dotyka cię.
Od czubka głowy po stopy twe, po stopy twe.
Spływa, spływa, spływa Duch Święty. /x4


- Każdy taniec na Chwałę Boga to modlitwa. Dlatego teraz zaśpiewamy, że "W każdym widzę Boga" - zapowiadano ze sceny, a potem zaprezentowano publiczności układ choreograficzny, który powinien towarzyszyć wykonaniu tej pieśni. Podane gesty i ruchy były skorelowane z cytowanymi słowami pieśni. Śpiewano, tańczono i modlono się w takt muzyki Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego.

zobacz więcej


-Ta pieśń, kiedy św. Jan Paweł II przyjeżdżał do Polski, zawsze była śpiewana przez młodzież. Zawsze wiedział, że ta oazowa pieśń poprowadziła Go na konklawe i towarzyszyła Mu w czasie wyboru na stolicę Piotrową. Zaśpiewamy wszyscy wspólnie "Barkę" - zapraszano ze sceny. Pieśń zaintonowała Marzena Małkowicz - wokalistka i aktorka musicalowa. Od 1984 roku pracowała w Teatrze Muzycznym "Roma" w Warszawie, od 1994 roku w teatrze "Syrena". Od 1995 roku jest solistką Teatru Muzycznego w Poznaniu. Zagrała i wyśpiewała z sukcesem wiele pierwszoplanowych ról wodewilowych, operetkowych i musicalowych. Od roku 2003 Marzena Małkowicz jest wokalistką we współtworzonym przez siebie Zespole Muzyki Sakralnej "LUMEN". Z zespołem tym koncertuje obok wybitnych polskich wokalistów w kraju i za granicą.

-W Bogu jest wolność, w Bogu jest solidarność. Tylko w Bogu jest współpraca między ludźmi pełna pokoju. Dlatego wołajmy wszyscy - "My chcemy Boga!" - zapowiadał znana pieść ks. Krzysztof Kralka. Do znakomitej aranżacji Zbigniewa Małkowicza, z towarzyszeniem "Namysłowiaków", pieśń zaśpiewała cała zgromadzona publiczność.

zobacz więcej


-Chciałem w imieniu nas wszystkich uczestniczących dzisiaj w tym koncercie przekazać bardzo serdeczne podziękowania Jezusowemu Sercu, dzięki któremu mogliśmy się dzisiaj spotkać, uwielbiać i za to Boże Ciało dziękować. Ale dziękujemy dzisiaj wszystkim, którzy nam pomogli Boga uwielbiać. Piękną syntezą tego dzisiejszego dnia i tego, co przeżywamy teraz, są bardzo znamienne słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego: "Serce sercom, serca sercu." Serce Jezusowe daje się naszym sercom i nasze serca, my, oddajemy dzisiaj Bożemu sercu, na chwałę i na Jego uwielbienie. Bóg zapłać za tę dzisiejszą modlitwę, spotkanie, za to Jezusowe uwielbienie - powiedział ks. bp. Marian Rojek, błogosławiąc zgromadzonych.

-Wielu z nas dzisiaj śpiewało tę pieśń po zakończeniu procesji Eucharystycznej, tuż po Te Deum. Chcemy na zakończenie tego koncertu, jednocząc się ze wszystkimi, chcemy zaśpiewać Bodu wielkie dziękczynienie i oddać nasz kraj pod Jego opiekę - mówił ks. Kralka, a za chwilę wszyscy śpiewali "Boże, coś Polskę", która po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku konkurowała z Mazurkiem Dąbrowskiego o uznanie za hymn państwowy. Już na zakończenie wykonano wspaniałą pieśń, która wyraża pragnienie, aby w tym wszystkim do czego idziemy prowadził nas Bóg.

zobacz więcej


-Daj Bogu swoje serce, On ma wspaniały plan dla ciebie, dla twojej pracy, dla twojego domu, w tych wszystkich kłopotach, które przeżywasz, gdy dajesz mu swoją rękę i pozwalasz się Bogu prowadzić, wszystko się udaje. - podkreślił ks. Krzysztof Kralka. Niezwykłą pieśń "Prowadź mnie" - autorem słów jest pallotyn ks. Krzysztof Kralka, z towarzyszeniem znakomitych muzyków Orkiestry Symfonicznej pod batutą Tadeusza Wicherka, zachwycająco wykonała Magdalena Stopa, która dzieli czas na rodzinę, koncerty w całej Polsce i pracę na Wydziale Artystycznym UMCS - jazz i muzyka estradowa.

(...)Tak bardzo chcę, aby dziś mnie poprowadziły ramiona Twe.
Drogą, co dziś malujesz mi, mogę iść.
Tak bardzo chcę, abyś dziś mnie poprowadziły ramiona Twe.
Przy sercu Twym jest serce me, by w nie nieustannie wtulać się.
Teraz już wiem - obecność Twa pokój da.


zobacz więcej


Podziękowano za serce i zaangażowanie wielu osobom: Wydziałowi Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Zamościu, Miastu Zamość, dwóm kompozytorom i autorom aranżacji wykonanych utworów rodem z Zamościa: Zbigniewowi Małkowiczowi i ks. Piotrowi Spyrze. Gorące podziękowania przekazano Orkiestrze Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego pod dyrekcję Tadeusza Wicherka, zespołowi "Razem za Jezusem" oraz wspaniałym solistom, którymi byli: Janusz Szrom, Marzena Małkowicz, Magdalena Stopa, Magdalena Stopa -Lichograj, Magdalena Kuraś, Mariusz Mądrzak, Tomasz Wiśniewski oraz ks. Krzysztof Kralka.

Na zakończenie II Diecezjalnego Koncertu Uwielbienia, zaproszono publiczność do wspólnej zabawy i wykonania pieśni, która wprost wywołuje dreszcze - "Gdyby wiara twa". Doskonała muzyka, rewelacyjne słowa i radosne gesty dopełniły niezwykłości chwili uwielbienia w ten wyjątkowy, modlitewny Wieczór Chwały.


autor / źródło: Teresa Madej
dodano: 2018-06-02 przeczytano: 1655 razy.


- - - - R E K L A M A - - - -
- - - - POLECAMY - - - -
Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet