www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w piątek, 19 kwietnia 2024, w 110 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Adolfa, Tymona, Pafnucego.
Kwietniowe przysłowia: Jak deszcz w świętego Marka, będzie ziemniaków tylko miarka, a gdy w Marka pogoda, na ziemniaki uroda. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > W naszym mieście


- - - - POLECAMY - - - -




43. ZLT: Love story z big-beatem w roli głównej

Na wielki finał 43. Zamojskiego Lata Teatralnego Teatr Muzyczny z Lublina przedstawił widowisko "WinyLOVE Story - muzyczne hity z czasów wielkiej płyty". Na Rynku Wielkim wybrzmiały znane przeboje z lat 60. i 70. XX wieku, aby opowiedzieć widzom historię miłości maturzystki i marynarza (7.07.).



To było widowisko skrzące się humorem i dowcipem, przepełnione autentyczną radosną muzyką, dobrze nam znaną, wykonywaną przez kultowych piosenkarzy i zespoły big-beatowe w ubiegłym stuleciu. Znakomite piosenki dały asumpt do pokazania historii szczęśliwej miłości Ani i Wojtka, która narodziła się podczas wakacji. Miłosne perypetie pary zakochanych zilustrowały polskie przeboje z czasów, kiedy gramofonowe winylowe płyty były obiektem westchnień nie jednej młodej osoby.



Premiera widowiska muzycznego miała miejsce w sylwestrowy wieczór 2017/2018 r. w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Na zakończenie sezonu artystycznego aktorzy, a także Chór i Balet Teatru Muzycznego w Lublinie pokazał swój wystrzałowy numer na zamojskim Rynku Wielkim, w piękną lipcową noc, taką dla zakochanych, lecz nie tylko. Na widowni zasiadło kilka pokoleń słuchaczy, których spektakl nie tylko oczarował, ale również świetnie bawił.

Ci, którzy przyjęli zaproszenie na widowisko "WinyLOVE Story - muzyczne hity z czasów wielkiej płyty", mieli także doskonałą okazję, by wraz z artystami śpiewać niezapomniane przeboje, które królowały na estradach festiwali, na antenie radia i w telewizji, dla niektórych - w bardzo już odległych czasach. Nie mam jednak wątpliwości, że fantastyczna muzyczna przygoda zachwyciła wszystkich widzów.



Akcja rozpoczyna się w nadmorskiej Tawernie, potem przenosi się na plażę, gdzie wraz z koleżankami odpoczywa Ania, następnie do szkoły maturzystki, a w finale widowiska wszyscy ponownie spotykają się w Tawernie. W dwuczęściowym spektaklu zabrzmiało dwadzieścia sześć piosenek, które nawiązywały się rodzącego się na naszych oczach uczucia, rozstania spowodowanego powrotem maturzystki Ani do szkolnej ławy, podróżami po bezkresnych morzach marynarza Wojtka, niespodziewanym pojawieniem się go na próbach przed balem maturalnym, wreszcie ponownym przyjazdem Ani na wybrzeże, już w charakterze członkini zespołu big-beatowego oraz wyjaśnieniu sobie pomiędzy parą zakochanych nieporozumień.



W wykonaniu artystów Teatru Muzycznego w Lublinie zamościanie mogli wysłuchać utworów: Port Krzysztofa Klenczona, Powiedz stary Czerwonych Gitar, Wakacji z blondynką Macieja Kossowskiego, Znamy się tylko z widzenia Trubadurów, Serduszko puka Marii Koterbskiej, Nigdy więcej Piotra Szczepanika, Historia jednej znajomości Czerwonych Gitar, 10 w skali Beauforta Krzysztofa Klenczona, Dozwolone od lat 18 Czerwonych Gitar, Małego księcia Katarzyny Sobczyk, Tak bardzo się starałem Czerwonych Gitar, Dzisiaj, jutro, zawsze Bohdana Łazuki, Konika na biegunach Michała Hochmana, W siną dal Igi Cembrzyńskiej & Bohdana Łazuki, Cała sala Jerzego Połomskiego, Takie ładne oczy Czerwonych Gitar, Autostopu /Karin Stanek, Kwiatów we włosach Czerwonych Gitar, Rudy rydz Heleny Majdaniec, Nie całuj mnie pierwsza Skaldów, Wróćmy na jeziora /Czerwonych Gitar, Dwudziestolatki Macieja Kossowskiego, Był taki ktoś Katarzyny Sobczyk, Anna Maria Czerwonych Gitar, Wszystko mi mówi, ze mnie ktoś pokochał Skaldów, Nie zadzieraj nosa Czerwonych Gitar.



Całość widowiska wypadła bardzo spójnie, ponieważ autorka scenariusza i reżyserka Urszula Lewartowicz dołożyła starań aby kostiumy i fryzury wykonawców także prezentowały lata, w których rozgrywa się fabularna opowieść o miłości w czasach winylowych płyt. Były więc ciepłe kolory, mini spódniczki, sukienki w kształcie litery "A", przepaski na włosy, spodnie dzwony. Styl wybitnie indiański prezentowała Katarzyna Sobczyk. To wszystko sprawiało, że ulice nie były szare. Urok niezapomnianych przez nas lat 60.,70. do dziś ma wpływ na modę. Projektanci czerpią wiele z mody tamtej epoki. Były to lata, które wykreowały modę i styl. Dziś z chęcią minispódniczki czy szorty, które właśnie wywodzą się z tamtych lat. Był to barwny czas, o którym jeszcze długo będzie się mówić.

Widowisko stało się w pewien sposób artystyczną podróżą do okresu, gdy gramofonowe winylowe płyty były podstawowym środkiem rozpowszechniania muzyki. Aktualnie stały się one symbolem jednego z najlepszych okresów w rozwoju polskiej muzyki rozrywkowej. Widowisko muzyczne "WinyLOVE Story - muzyczne hity z czasów wielkiej płyty" doskonale wpisało się w temat 43. edycji Zamojskiego lata Teatralnego, którego myślą przewodnią było "Przymierze teatru i muzyki".



Stało się też swoistego rodzaju hołdem złożonym wspaniałym twórcom - autorom piosenek, muzyki i wykonawcom big-beatowych przebojów. Rewelacyjnie przypomniano słuchaczom czasy potańcówek, prywatek, dużej swobody, roztańczonej i rozśpiewanej młodości i pięknego czasu pierwszych miłości. Muzyka l. 60 i 70. to także symbol pięknego okresu w rozwoju polskiej muzyki rozrywkowej. Ta muzyka do dzisiaj porywa i zachwyca.

Przed zamojską publicznością wystąpili: Wojtek - Andrzej Gładysz, Bosman - Jarosław Cisowski, Łajba - Patrycjusz Sokołowski, Mirek - Paweł Stanisław Wrona, Anitka - Monika Rej, Anka - Agnieszka Ozon, Gośka - Dorota Skałecka, Beata - Agnieszka Milaniuk, Bożena - Agata Grabałowska, Darek - Jakub Gąska, Witek/Ratownik - Piotr Stępień, Renata - Małgorzata Rapa, a także Chór i Balet Teatru Muzycznego w Lublinie. Dyrygował Łukasz Sidoruk.



Przednie widowisko, przednia zabawa. Publiczność dziękowała owacjami na stojąco, a wykonawcy bisami. Pomimo późnej pory teatralna zamojska publiczność gorącymi oklaskami dziękowała za piękne rytmy sprzed dekad artystom z Lublina, którzy wypełnili lipcową noc przebojami, które nigdy się nie starzeją. Tak jak miłość do muzyki... Do następnego lata, Zamojskiego Lata Teatralnego!


autor / źródło: Teresa Madej, fot. Mirosław Chmiel
dodano: 2018-07-10 przeczytano: 10202 razy.



Zobacz podobne:
     47. ZLT: "Bóg mordu" rządzi / 2022-07-14
     47. ZLT: Popisowi "Oszuści" / 2022-07-07
     47. ZLT: "Wstyd" po polsku / 2022-07-06
     47. ZLT: Widowiskowy "Przystanek Klaunada" / 2022-06-29
     47 ZLT: W Zamościu zainaugurowano Święto Teatru / 2022-06-28
     47 Zamojskie Lato Teatralne / 2022-06-19
     46. ZLT: Spełniona "Boska" Teatru Ludowego / 2021-08-04
     46. ZLT: "Wall Cracks", czyli ostatni wyścig ku wolności / 2021-07-21
     46. ZLT: Demoniczny "Faust" - rozmowa z reżyserem Marcinem Herichem / 2021-07-06
     46. ZLT: "Rok nieistnienia" - wystawa Teatru FOTOgrafii w ZDK / 2021-07-01
     46. ZLT: Za taborem, czyli "Drom - ścieżkami Romów" / 2021-06-25
     46. ZLT: Inauguracja z Teatrem Migro z Krakowa / 2021-06-22
     46. ZLT: Siła opowieści - rozmowa z Grażyną Kawalą / 2021-06-20
     Lato z 46 Zamojskim Latem Teatralnym / 2021-06-08
     45. ZLT: Skrzypek opętany i Inny Kwartet na podsumowanie święta teatru / 2020-10-22
     Ocalenie świata - "Zagłada" Piotra Szewca w sztuce Fundacji Banina / 2020-09-22
     45. ZLT: "Zagłada" w Zamościu - rozmowa z reżyserem Bartłomiejem Miernikiem / 2020-09-17
     Medal Województwa Lubelskiego dla Grażyny Kawali / 2020-09-15
     45. ZLT: Rozmowa z reżyserem "Komediantów" - Bartłomiejem Ostapczukiem / 2020-08-25
     45. ZLT: "Komedianci" Teatru Pantomimy Mimo na Rynku Wielkim / 2020-08-24

Warto przeczytać:









- - - - POLECAMY - - - -




Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet