www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w wtorek, 16 października 2018, w 289 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Gawła, Florentyny, Radzisława, Ambrożego.
Październikowe przysłowia: [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu\Home > Sport
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - R E K L A M A - - - -

Walczymy o nasze marzenia

Rozmowa ze Sławomirem Tórem, wiceprezesem MKS Padwa Zamość

- Tegoroczne lato jest wyjątkowo gorące w Zamościu.

- To prawda. Chodzi oczywiście o atmosferę przed startem premierowego sezonu w pierwszej lidze. Nie mogę już doczekać się startu sezonu, tych emocji, pełnej hali OSiR. Z drugiej strony wiem, że nadchodzący sezon będzie dla nas trudny, głównie z powodu niepewności. Będziemy absolutnymi nowicjuszami w tym towarzystwie i praktycznie wszystko będzie dla nas nowe.

- Gdy Padwa Zamość zajęła drugie miejsce w drugiej lidze, niemal od razu pojawiły się plotki, że może pojawić się szansa na awans.

- Takie głosy do mnie docierały. Na początku czerwca pojawiła się w mediach informacja o tym, że zwycięzca naszej grupy, AZS UJK Kielce nie skorzysta z prawa awansu. Wobec tego to była tylko kwestia czasu aż Związek Piłki Ręcznej w Polsce oficjalnie zwróci się do nas z propozycją awansu.

- Kiedy to nastąpiło?

- W pierwszej połowie czerwca.

- Działacze ze związkowej centrali długo namawiali?

- Nie w tym rzecz, że namawiali czy nie. Poradzili nam, abyśmy gruntownie przemyśleli swoją decyzję. Nikt nie obiecywał nam złotych gór. Przecież ten kto działa w sporcie ten wie, że pierwsza liga to w pierwszej kolejności duże wymagania finansowe. Wyjazdy są dłuższe, koszty utrzymania drużyny rosną, do tego organizacja spotkań i działania marketingowe - to wszystko składa się na budżet, który trzeba udźwignąć. No i trzeba reprezentować odpowiedni poziom sportowy. W końcu, po kilku dniach intensywnych rozważań i konsultacji zdecydowaliśmy się na przyjęcie awansu.

- Z kim konsultował Pan tę decyzję?

- Posiadanie drużyny na zapleczu PGNIG Superligi to są koszty, ale przede wszystkim prestiż dla miasta i regionu. W związku z tym zwróciłem się o poradę do Andrzeja Wnuka prezydenta Zamościa. Włodarz miasta jest osobą czującą sport i zdającą sobie sprawę z tego, że promocja miasta w taki właśnie sposób jest efektywna i stosunkowo niedroga. Zadeklarował nam swoją pomoc w udźwignięciu tego wyzwania. Oczywiście to nie jest tak, że z rękami w kieszeni czekamy aż pieniądze spadną nam z nieba. Zachęcamy do współpracy firmy i instytucje, wskazujemy zalety sponsoringu sportowego i tkwiący w naszym klubie potencjał, który można spożytkować na korporacyjne potrzeby. Spotykamy się z reguły z pozytywnym odbiorem, choć trzeba zdawać sobie sprawę, że przedsiębiorcy od razu otwierają swoje portfele gdy stajemy w progu. Zdobycie ich zaufania to długi proces. Liczymy też na przyjaciół, którzy współpracują z nami od dawna.

- Jak wyglądają sprawy związane ze skompletowaniem kadry?

- Kibiców oczekujących na konkretne nazwiska chciałbym prosić jeszcze o chwilę cierpliwości. Jesteśmy już po słowie z kilkoma zawodnikami, ale konkrety chcemy ogłosić gdy dopniemy wszystkie sprawy proceduralne związane ze zmianą klubu. Nasze podejście do budowania drużyny nie zmienia się. Kręgosłupem naszej drużyny są wychowankowie i to jest nasza największa siła. Nowe nazwiska, owszem, muszą się pojawić. Najważniejsze aby nasi gracze prezentowali odpowiednią jakość sportową. Nie chcemy przecież, aby przygoda z pierwszą ligą zakończyła się po jednym sezonie. Nie po to budowaliśmy przez kilka lat ten projekt, żeby teraz ponieść spektakularną porażkę.

- Jak ocenia Pan podział grup pierwszej ligi?

- Trafiliśmy do bardzo mocnej grupy C gdzie występują ekipy z Tarnowa i Białej Podlaskiej, czyli mistrz i wicemistrz pierwszej ligi w poprzednim sezonie. Poza tym mamy bardzo silną reprezentację z województwa mazowieckiego ze spadkowiczem z PGNIG Superligi, KPR Legionowo na czele. Jedno jest pewne, na kibice w Zamościu będą mogli obejrzeć w akcji naprawdę dobre drużyny.

- Dobrze, że wspomniał Pan o kibicach, bo pod tym względem już w poprzednim sezonie prezentowaliśmy pierwszoligowy poziom.

- To prawda, o niesamowitej atmosferze w naszej hali powiedziano i napisano już bardzo dużo. Bardzo liczymy, że moda na piłkę ręczną, jaką udało się nam rozpocząć w Zamościu, będzie nadal pięknie się nam rozwijała. Wsparcie naszych fanów bardzo się nam przyda, nie tylko gdy idzie dobrze, ale też w gorszych momentach. Wierzę, że tych drugich chwil będzie zdecydowanie mniej.


autor / źródło: Rozmawiał Piotr Orzechowski, fot. Andrzej Szumowski
dodano: 2018-07-23 przeczytano: 303 razy.Zobacz podobne:
     One man show / 2018-10-14
     Hala trzeszczała w szwach / 2018-10-06
     Szkoła życia / 2018-09-29
     I liga piłki nożnej: Odlot! / 2018-09-23
     I liga piłki ręcznej: Zaczynamy!!! / 2018-09-17
     Sandomierski prognostyk / 2018-09-09
     Twarda przemyska ściana / 2018-08-30
     Memoriałowe granie / 2018-08-24
     Wieczorek zapoznawczy / 2018-08-18
     Hartowanie stali, rozmowa z Marcinem Czerwonką, trenerem MKS Padwa / 2018-08-09
     Los beniaminka / 2018-07-15
     Niech żyje Padwa! / 2018-07-04
     Podejmujemy rękawicę! / 2018-07-01
     Cała naprzód! / 2018-06-06
     Coś optymistycznego / 2018-05-20
     Ta ostatnia... sobota / 2018-05-16
     Kompania karna / 2018-04-23
     Sztuka zapominania / 2018-04-19
     Zderzenie ze ścianą / 2018-04-14
     Ciężar oczekiwań / 2018-04-13

Warto przeczytać:
     Sandomierski prognostyk / 2018-09-09
     Szkoła życia / 2018-09-29
     Ogólnopolski Challenge czyli mali bohaterowie w Zamościu / 2018-09-05
     Wylatał wicemistrzostwo! / 2018-09-09
     I liga piłki ręcznej: Zaczynamy!!! / 2018-09-17- - - - R E K L A M A - - - -

Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet