www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w środę, 12 grudnia 2018, w 346 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Dagmary, Aleksandra, Ady, Adelajdy.
Grudniowe przysłowia: Jeśli na Marcina sucho, to Gody z pluchą. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > Kultura
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - R E K L A M A - - - -

"Album rodzinny" Kacpra Kuszewskiego na podsumowanie 43. ZLT

Recital Kacpra Kuszewskiego pt.: "Album rodzinny" w stylu retro był ukłonem Zamojskiego Domu Kultury w kierunku sponsorów, partnerów i widzów 43. Zamojskiego Lata Teatralnego, które odbywało się pod hasłem "Przymierze teatru i muzyki" (20.10.).

Witając zaproszonych gości Janusz Nowosad, dyrektor Zamojskiego Domu Kultury, który jest organizatorem sztandarowej imprezy kulturalnej jaką jest Zamojskie Lato Teatralne podkreślił, że tegoroczną edycję wsparło finansowo nie tylko Miasto Zamość, ale także Piotr Gliński, minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz sponsorzy i liczni partnerzy.

-Zamojskie Lato Teatralne jest festiwalem niekonkursowym. Jedynym przejawem współzawodnictwa jest plebiscyt publiczności na najlepszy spektakl danej edycji. Odbywa się to poprzez glosowanie. Głosowanie zakończyliśmy 30 września br. A zatem, Nagrodę Publiczności - Buławę Hetmańska 43. edycji Zamojskiego Lata Teatralnego otrzymuje Teatr Ludowy z Krakowa za spektakl "Zahipnotyzuj mnie" - piosenki Zbigniewa Koniecznego - powiedział Janusz Nowosad.Jak dodał dyrektor Zamojskiego Domu Kultury - zgodnie z tradycją zamojskiego festiwalu, który odbywa się pod patronatem honorowym Beaty Ścibakówny i Jana Englerta oraz Andrzeja Wnuka, prezydenta miasta Zamość - 44. Zamojskie Lato Teatralne zainauguruje spektakl Teatru Ludowego w Krakowie.

W kuluarach można było usłyszeć, że Teatr Ludowy będzie zobligowany przygotować specjalną sztukę na otwarcie 44. edycji ZLT. Pamięć podpowiada mi, że głosami publiczności zwyciężyła również sztuka "Ryszard III" Teatru Ludowego z Krakowa w reżyserii Jerzego Stuhra za 2007 rok i to właśnie ten teatr, sztuką "Kupiec wenecki", także dramatem Szekspira otwierał 33. edycję ZLT.

I choć nie znam nowej formuły Zamojskiego Lata Teatralnego, ponieważ - choć dyrektor Nowosad o tym publicznie wspomniał, to rąbka tajemnicy nie uchylił - marzy mi się "okrutny" Szekspir na bruku zamojskiego Rynku Wielkiego w 2019 r. Myślę, że i innym miłośnikom plenerowego teatru w Zamościu i miłośnikom sztuk Szekspira także.

Spośród osób, które głosowały na tę sztukę, wybrano dwie, które otrzymały zaproszenie na wszystkie spektakle 44. ZLT i są to Urszula Bednarska i Piotr Bartoszyk. Janusz Nowosad mówił także o trzyletniej współpracy ZDK z młodym i wybitnie zdolnym młodym człowiekiem, który porusza się w wielu obszarach - plastyka, muzyka, śpiew, teatr. Ten młody człowiek, odpowiadający za wizualizację Zamojskiego Lata Teatralnego nazywa się Łukasz Zwolan. Jak podkreślił dyrektor ZDK, Łukasz Zwolan jest nie tylko bardzo zdolny, ale też bardzo dzielny, ponieważ wygrał walkę z ciężką chorobą, a w dniu podsumowania 43 ZLT - tańczył na swoim weselu.-Dzisiejsze wydarzenie podsumowujące 43. Zamojskie Lato Teatralne jest ukłonem w stronę widzów, bo widz jest najważniejszy, za dotrzymanie towarzystwa artystom przy spektaklach, ukłonem w stronę sponsorów za wspaniałomyślność, w stronę partnerów i mediów za współdziałanie - podkreślił Janusz Nowosad.

Organizatorzy najpierw zaprosili widzów na "Album rodzinny" - multimedialny spektakl muzyczny w wykonaniu Kacpra Kuszewskiego wraz z zespołem muzycznym, a następnie w sali klubowej - podano ciasto, kanapki, kawę i herbatę. Zapowiedziano także rozmowy o 44. edycji ZLT, czyli rozmowy o nowym formacie tego przedsięwzięcia. Ale także, rozmowy o nowym formacie Zamojskiego Domu Kultury, nad którym trwają już prace.

Niegdyś Kacper Kuszewski zamarzył o własnym, autorskim recitalu. Szukał interesującego pomysłu. I znalazł. Konsekwencją pragnień i fantazji stał się niezwykły album. Aktor teatralny, filmowy i dubbingowy oraz gwiazda "M jak Miłość", w latach 2016-2018 wokalista zespołu Leszcze, .wydał swoją pierwszą autorską płytę pt. "Album Rodzinny" w 2015 roku.

"W twarzach krewnych odczytać skąd przybyli, jak żyli..." - śpiewa Kacper Kuszewski w pierwszym utworze, przybliżając słuchaczom powody wykorzystania starych, nieco pożółkłych, ale wciąż intrygujących rodzinnych fotografii.

"Album rodzinny" to skrząca się od humoru sentymentalna, nieco nostalgiczna podróż do epoki szalonych, cudownych lat 20. i 30. XX wieku, ujęta w formę kilkunastu piosenek. Świetne teksty Mirosława Sikory nawiązują stylistycznie do szlagierów międzywojennych, a w muzyce Tomasza Krezymona pobrzmiewają rytmy fokstrota, swinga, charlestona i tanga - ulubionych gatunków wszechstronnego artysty.

Jak przyznał Kacper Kuszewski - pomysł na projekt zrodził się podczas przeglądania rodzinnego albumu, prowadzonego przez babcię artysty. Stare fotografie poruszyły wyobraźnię i skłoniły autora do wymyślenia o nieznajomych postaciach niebanalnych historii.Niektóre z piosenek wykonanych przez utalentowanego artystę inspirowane są prawdziwymi zdarzeniami. W ten sposób powstała galeria oryginalnych postaci, niezwykłych miejsc i wyjątkowych sytuacji, które zdarzyły się, lub mogły się zdarzyć, dziadkom pana Kacpra, ale i innym dziadkom. Poznamy zatem Wandę, która wbrew wszystkim chciała Niemca, stryja co kochał tylko bardzo duże kobiety oraz historię czterech braci. Jest opowieść o wpisach do babci pamiętnika, ale także o babcinych recepturach, także tych na zdrowotność. Są też utwory nastrojowe, liryczne i dużą dozą nostalgii.

W błyskotliwym wykonaniu Kacpra Kuszewskiego mogliśmy wysłuchać piosenek: Imieniny, O Wandzie, co chciała Niemca, Stare fotografie, Panna Tala, U Śliwy, Nostalgia, Wiadomość tekstowa, Przysięgi, Kuchnia polska, Czterej bracia, Zakochani staruszkowie. Genialny głos artysty, doskonała muzyka i nadzwyczajny pokaz multimedialny kreowały niecodzienną atmosferę.

Świat fraków, cylindrów, długich sukien i kapeluszy z piórem, starych automobili, ale także fokstrota, tanga i charlestona fascynuje nadal. Niezmiennym zainteresowaniem cieszy się i będzie się cieszył styl retro. W tym roku tym większym, że mamy rok stulecia Niepodległej.

Brawa dla artysty, muzyków i organizatorów ZLT!


autor / źródło: Teresa Madej, fot. ZDK
dodano: 2018-10-24 przeczytano: 325 razy.Zobacz podobne:
     43. ZLT: Love story z big-beatem w roli głównej / 2018-07-10
     43. ZLT: "Kwiaty polskie" według Beaty Ścibakówny i Jana Englerta / 2018-07-09
     43. ZLT: O "Trash poem" w rozmowie z Viacheslavem Inozemcewem / 2018-07-09
     Przez Pustynię i Puszczę do Stepów Akermańskich - magia muzyki i słowa / 2018-07-07
     43. ZLT: Dzieje się / 2018-07-03
     Jaskrawość. Malarsko-teatralne refleksje / 2018-06-27
     43. ZLT: Milczenie syren z Magdaleną Cielecką / 2018-06-21
     43. ZLT: Inauguracja z Buławą Hetmańską dla Teatru InZhest / 2018-06-19
     43. ZLT: Przymierze teatru i muzyki / 2018-06-18
     43 ZLT: Moonlight Vehicle z Tomaszem Stockingerem / 2018-06-15
     Zamojskie Lato Teatralne 2018 - program / 2018-05-25
     Zamojskie Lato Teatralne z dofinansowaniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego / 2018-04-20
     42. Zamojskie Lato Teatralne - program / 2017-05-28
     42. Zamojskie Lato Teatralne dzieciom / 2017-05-09
     41. Zamojskie Lato Teatralne - program / 2016-05-21
     "Fredraszki" Teatru Narodowego na 41. Zamojskim Lecie Teatralnym / 2016-04-22
     40. Zamojskie Lato Teatralne - program / 2015-05-24
     I ty możesz zagrać w spektaklu 40. Zamojskiego Lata Teatralnego / 2015-03-29
     39. Zamojskie Lato Teatralne, refleksje nie tylko osobiste / 2014-07-13
     39.ZLT: Lekcje dla zmarłych / 2014-07-09

Warto przeczytać:
     Namysłowiacy dla Niepodległej i Karola Namysłowskiego / 2018-10-29
     II Powojenny Bal Oficerski to już historia  / 2018-12-01
     "Wolność Nasza" - widowisko na 100-lecie Niepodległej / 2018-11-15
     "Trzy losy, jedna Polska - Bracia Pomarańscy" o bezgranicznej miłości do Polski / 2018-11-12
     Fotograficznym szlakiem przedwojennego, literackiego Zamościa / 2018-11-14- - - - R E K L A M A - - - -
Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet