www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w sobotę, 19 stycznia 2019, w 19 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Henryka, Mariusza, Gildy, Racimira.
Styczniowe przysłowia: Styczeń pogodny wróży rok płodny. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > W naszym mieście
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - R E K L A M A - - - -

Ćwierć miliona widzów w Stylowym w 2018 roku!

Ponad 250 tys. widzów odwiedziło w 2018 roku Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu. Największą popularnością cieszył się najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego "Kler", który w zamojskim kinie obejrzało 21,9 tys. widzów. Drugie miejsce z frekwencją 12,5 tys. zajął "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" - film inspirowany bestsellerem Arkadego Fiedlera. Na trzeciej pozycji znalazły się "Kobiety mafii", dzieło Patryka Vegi, które w CKF "Stylowy" obejrzało 10 tys. osób.

Dziesiątkę najpopularniejszych filmowych hitów zamojskiego kina dopełniły:, "Nowe oblicze Greya" - 8 tys., "Planeta Singli 2" - 7,7 tys., "Grinch" - 7,4 tys., "Narzeczony na niby" - 6,3 tys., "Hotel Transylwania 3" - 5,8 tys., "Iniemamocni 2" - 5,8 tys., "Podatek od miłości" - 5.2 tys. Natomiast "Zimną wojnę" Pawła Pawlikowskiego - najbardziej utytułowany polski film tego roku - obejrzało w Zamościu tylko 2 tys. osób.

W 2018 roku w CKF "Stylowy" zostały zmodernizowane stanowiska kasowe i bary oraz wymienione nagłośnienie cyfrowe w sali kinowej nr 1. W kosztach obydwu inwestycji partycypował Polski Instytut Sztuki Filmowej dofinansowując przedsięwzięcia w łącznej kwocie 74 423,13 zł. CKF "Stylowy" otrzymało również dotację na organizację 6. Zamojskiego Festiwalu Filmowego "Spotkania z historią" z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 2018 rok zamojskie kino zamyka kwotą 118 923,13 zł pozyskaną ze środków zewnętrznych.

Wieloletnia i wielokierunkowa działalność CKF "Stylowy" zaowocowała w bieżącym roku prestiżową Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii: Kino. Nagrody PISF są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej. To jedyne polskie nagrody, wręczane w kilkunastu kategoriach, za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina oraz za ułatwienie dostępu do polskiej twórczości filmowej. To niejedyna nagroda w 2018 roku. W czerwcu CKF "Stylowy" zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nagrody przyznawane są przez organizatorów Forum Wokół Kina dystrybutorom oraz kinom niezależnym w sześciu kategoriach. Zamojskie kino zwyciężyło aż w 2 kategoriach: Najlepszy wynik na filmie będącym ekranizacją książki w 2017 roku za film "Ciemniejsza strona Greya" oraz Najlepszy wynik na filmie animowanym w 2017 roku za animację "Gru, Dru i Minionki". W grudniu CKF "Stylowy" zostało wyróżnione za rekordową frekwencję na filmie "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" przez dystrybutora filmu - firmę Dystrybucja Mówi Serwis.

Dziękując widzom za obecność na filmach w mijającym roku, zapraszamy na najbliższe filmowe hity 2019. Już 25 stycznia na ekranach CKF premiera trzeciej części kultowej serii, na którą fani czekali niemal 30 lat "Miszmasz czyli Kogel Mogel 3". Na walentynki zaplanowany jest wielki finał komedii "Planeta Singli". Twórcy filmu zapowiadają, że będzie bardzo śmiesznie, bardzo wzruszająco i bardzo... inaczej niż we wszystkich komediach romantycznych, jakie widzieliście! W marcu w repertuarze "Całe szczęście" pełna uroku i wakacyjnej energii historia o miłości z Piotrem Adamczykiem i Romą Gąsiorowską w rolach głównych. A dla najmłodszych kinomanów już 11 stycznia powraca uwielbiany Ralph i Wandelopa w nowej animacji "Ralph demolka w Internecie", 8 lutego "wszystkie klocki dozwolone" czyli druga część przeboju "Lego przygoda 2", a tuż po nim kolejne szalone przygody Czkawki, Nocnej Furii, Szczerbatka i innych postaci z przebojowej serii filmów animowanych "Jak wytresować smoka 3".

W 2019 roku kontynuowane będą wydarzenia, które na trwałe wpisały się w regionalne i ogólnopolskie kalendarze imprez kulturalnych. Już w marcu odbędzie się 24. edycja Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego "Sacrofilm" (9 -14.03.2019), w sierpniu 7. Zamojski Festiwal Filmowy "Spotkania z historią"(14-17.08.2019) a jesienią 8. Przegląd Filmowy "Alchemia Kina" (25-27.11.2019).


autor / źródło: MS / CKF Stylowy
dodano: 2019-01-02 przeczytano: 78 razy.


- - - - R E K L A M A - - - -
- - - - POLECAMY - - - -

Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet