www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w środę, 23 stycznia 2019, w 23 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Ildefonsa, Rajmunda, Wrocisława.
Styczniowe przysłowia: Gdy na Pawła jest pogoda. to we żniwa jest dogoda. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > Publicystyka
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - R E K L A M A - - - -

Zamoyscy a rynki zagraniczne - rozmowa z Marcinem Zamoyskim

Wyczerpują się dotychczasowe formuły prowadzenia biznesu. Cały świat poszukuje nowych rynków i nowych pomysłów na rozwój przedsiębiorczości. W centrum zainteresowania znalazł się Wschód, a wraz z nim - Zamość.

Międzynarodowe Spotkania Eksporterów i Inwestorów Zagranicznych EXEAST 2008 w Zamościu ma za cel wspieranie wspólnych projektów gospodarczych - Zachodu i Wschodu. Zgromadzonych w Sali Consulatus zamojskiego Ratusza ludzi biznesu na dwudniowej konferencji (25-26.09.) witał Prezydent Zamościa Marcin Zamoyski.

Przedstawił historyczne uwarunkowania lokacji Zamościa na ważnym szlaku handlowym. Handel, na bazie przywileju królewskiego "prawo składu", był podstawą rozwoju miasta. Historia przekreśliła jego szanse na stanie się ważnym ośrodkiem przemysłowo - handlowym, stał się miastem peryferyjnym.

Wszystko wskazuje na to, że o Zamościu będzie głośno, i z miasta peryferyjnego przeistoczy się w ważne centrum biznesu.
Podczas wieczornego spotkania, w którym wzięło udział ponad dwieście osób z różnych zakątków świata, zainteresowanych możliwością inwestowania na Wschodzie, proszę o rozmowę Marcina Zamoyskiego Prezydenta Zamościa.

- Czy pan Prezydent pamięta, że XVI ordynat Jan Zamoyski, pana ojciec, był dziennikarzem czasopisma "Rynki zagraniczne"? Ten tytuł prasy ekonomicznej jest jednym z organizatorów Exeast w Zamościu.

- To była pierwsza praca ojca. Pan Tropczyński, którego znał mu to zaproponował. Zaczął w 1957 r., po wyjściu w 1956 r. z więzienia, kiedy został zrehabilitowany. Zaczynał w "Rynkach zagranicznych". Długo nie był, bo w końcu 1959 r. powróciła "śrubeczka" przykręcana przez tow. Wiesława, i musiał opuścić "Rynki zagraniczne". Miałem ojca legitymacje dziennikarską z tamtego okresu, teraz to wszystko zostało przekazane do archiwum Biblioteki Narodowej.

- Nomen omen, "rynki zagraniczne" przyszły do Zamościa. Jak to się stało?

- Spotyka się znajomych, przyjaciół, którzy chcą pomoc w ciężkiej pracy, jaką jest promocja miasta Zamościa. Dzisiaj spotkał się tutaj kawałek Europy, bo przedstawiciele kilkunastu przedstawicielstw handlowych - z Francji, Niemiec, Portugalii. To co wszystkich dziś interesuje, tych którzy chcą zarabiać pieniądze to Wschód - Ukraina, Białoruś, Kazachstan. Dziś są tu także Chiny, Mongolia przyjechała, która marzy by wziąć następne Forum, które będziemy organizować. Pan ambasador zapowiedział swój przyjazd. To oznacza, że coś takiego trzeba robić,. Liczę, że między tymi wielkimi Zamość coś skorzysta. Zamość został ufundowany na tym ważnym szlaku handlowym Wschód - Zachód. Jeśli do tego dodamy, że Zamość jest najpiękniejszy i najcudowniejszy i mamy najwspanialszych ludzi, żeby dzisiaj to tworzyć.

- Jednym słowem, postanawia pan Prezydent wrócić do tego pierwowzoru centrum handlu sprzed czterech wieków.

- Ja myślę, że dzisiejsi mieszkańcy zechcą tutaj zostać i założyć swój biznes. Takie jest moje ciche marzenie. Do tego ściągnąć innych i pokazać, że to jest ich miejsce wymarzone, żeby robili interesy.

- Proszę uchylić rąbka tajemnicy i powiedzieć, co spowodowało, że EXEAST odbywa się w Zamościu, a nie w Lublinie czy Rzeszowie?

- To jest praca, żeby ludzi przekonać i namówić. Nie kończy się o godzinie piętnastej trzydzieści, trwa do późnych godzin wieczornych. Czasem nasze działania niszczy złośliwy artykuł w lokalnej prasie, który szkodzi mieszkańcom i naszemu regionowi.

- Dziękuję za rozmowę.


autor / źródło: Teresa Madej
dodano: 2008-10-01 przeczytano: 2315 razy.Zobacz podobne:
     Państwo musi dbać o Zamość - rozmowa z Prezydentem Zamościa / 2012-08-24
     "Likwidacja kolei to utrudnienie" - rozmowa z Prezydentem Zamoyskim / 2009-09-05
     Prezydent Zamościa z absolutorium / 2009-04-29
     Marcin Zamoyski: Nigdy nie współpracowałem z SB / 2009-01-07
     Zamoyski Ambasadorem Lubelszczyzny / 2008-12-08
     Exeast w Zamościu, czyli Krynica na bis / 2008-10-01
     Ministrowie i inwestorzy w Zamościu / 2008-09-29
     Spotkanie Eksporterów i Inwestorów Zagranicznych EXEAST 2008 w Zamościu / 2008-06-20
     Prezydent Zamoyski z absolutorium / 2008-04-29
     Miasto dofinansuje zabytki sakralne / 2007-05-17

Warto przeczytać:
     Miałeś, brachu, złoty róg / 2018-12-21
     Na zawsze piąty szereg? / 2018-12-13
     Z Białej Gwiazdy czarna dziura? / 2018-12-27
     Moja dziesiątka A.D. 2018 / 2019-01-03
     Najwięcej krwi trzeba przelać w Zamościu / 2019-01-10- - - - R E K L A M A - - - -
- - - - POLECAMY - - - -

Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet