Witaj w sobotę, 20 kwietnia 2024, w 111 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Czesława, Agnieszki, Amalii, Nawojki, Teodora.
Kwietniowe przysłowia: Święty Izydor wołkami orze, a kto go poprosi - to mu dopomoże. [...]

"Wynik musi wyjść na zero". Trenerzy o meczu Hetman - Start Otwock

Zapis konferencji prasowej po bezbramkowym meczu 18 kolejki II ligi pomiędzy Hetmanem i Startem Otwock.

Dariusz Dźwigała trener Startu:
Przyjechaliśmy tutaj - po ostatnich naszych meczach wyjazdowych, gdzie dostawaliśmy po 4, 5 bramek - po remis. Nie jest to w mim stylu, ale powiedziałem zawodnikom, że trzeba szanować wynik początkowy czyli 0:0. Przyjechaliśmy do Zamościa z takim nastawieniem, cały zespół miał grać defensywnie i szukać okazji w kontrach. Co prawda w całym meczu wyszły nam tylko jedna czy dwie takie kontry.

Nigdy nie komentuję decyzji sędziego, ale uważam, że dziś ten pan przegiął jeśli chodzi o ilość podyktowanych rzutów wolnych w obrębie pola karnego. Uważam, że trzeba było dać zawodnikom grać w piłkę, to się nie kwalifikowało do gwizdania.

Zespół Hetmana miał kilka sytuacji do strzelenia bramki, przede wszystkim w pierwszej połowie. Te sytuacje brały się z tego, że graliśmy bardzo nieodpowiedzialnie w niektórych momentach, we wcześniejszych meczach kończyło się to jednak utratą bramek.

Chcieliśmy grać trudne piłki przez środek, a zespól Hetmana bardzo mądrze w środku te piłki przechwytywał i po takich stratach dwie czy trzy sytuacje zostały przez nas sprokurowane. Druga połowa, jeśli chodzi o prowadzenie przez nas gry była lepsza. Już nie mieliśmy tylu strat i zespół Hetmana nie miał takich sytuacji. Czym bliżej końca meczu ograniczali się już tylko do gry długą piłką.

Cieszę się z tego punktu, bo był on nam bardzo potrzebny. Po ostatnich naszych niepowodzeniach wkradła się do drużyny nerwowość. Podobnie jak w Zamościu u nas też są problemy organizacyjno - finansowe.

Chciałbym pogratulować Zamościowi publiczności, która jest z chłopakami, a to jest ważne w takich momentach oraz zawodnikom i trenerom, bo naprawdę ciężko się gra w takich sytuacjach. Czapki z głów przed chłopakami, że grają w takiej sytuacji, widać, że są profesjonalistami.

Powiem tak, że wynik musi zawsze wyjść na zero. U nas myśmy mieli przewagę i myśmy powinni wygrać, dziś było odwrotnie, ale wynik pozostał remisowy.

Krzysztof Łętocha trener Hetmana:
Chciałem podziękować zawodnikom za zaangażowanie, za wolę walki, za to, że walczą do końca. Zero - zero jest wynikiem, który nas za bardzo nie satysfakcjonuje, bo to jest już runda wiosenna i tych meczów będzie ubywać.

W przekroju całego spotkania to my prowadziliśmy atak pozycyjny, staraliśmy się stosować różne warianty w rozmontowaniu defensywy gości - oskrzydlającymi akcjami i prostopadłymi piłkami, ale trudno się gra jeśli przeciwnik jest bardzo blisko siebie, stosuje skomasowaną defensywę. Trudno jest wówczas skonstruować klarowną sytuację. W pierwszej połowie mieliśmy jednak kilka sytuacji klarownych, w drugiej połowie czekaliśmy na moment dekoncentracji przeciwnika.

Mecz trwa 90 minut, była ta ostatnia sytuacja już w doliczonym czasie, w której można było postawić kropkę nad i, no ale się nie udało. W naszej sytuacji musimy się też cieszyć z tego jednego punktu, choć jest to bardziej strata dwóch. Do swojego skromnego konta dopisujemy ten jeden.

Myślę, że zespól swoją grą i zaangażowaniem zasłużył na to, by drużyna dalej była w komplecie i ci zawodnicy dalej reprezentowali barwy Hetmana.

dodano: 2008-11-09 przeczytano: 2795 razy.