www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w czwartek, 21 czerwca 2018, w 172 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Alicji, Alojzego, Rudolfiny, Marty.
Czerwcowe przysłowia: Grzmoty czerwca rozweselają rolnikom serca. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > Akcje i konkursy
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - POLECAMY - - - -


- - - - R E K L A M A - - - -

Szlachetna Pani na Orbisie

Zna swoją wartość. To profesjonalistka w każdym calu. Życie zawodowe skoncentrowała na sektorze turystycznym i hotelarstwie, i nie ma sobie równych. Księgi można by spisać z bogatego doświadczenia i światowego obycia. Od dziesięciu lat jest dyrektorem Hotelu Orbis "Zamojski". Przychylna wszystkim szlachetnym inicjatywom w Zamościu. Jest tylko jeden warunek - muszą być na wysokim poziomie.

W Palmową Niedzielę, jako inicjatorka projektu dla młodzieży pod nazwą: Stoły Wielkanocne, i jako gospodyni obiektu, dogląda wszystkich i wszystkiego. Ma być na "tip top". Maria Brzozowską, czyli kobieta elegancka i ... wymagająca. Podkreśla, że na swój personel liczyć może zawsze, bez względu na wymiar przedsięwzięcia.

O idee i chwalebnym wymiarze tej szlachetnej inicjatywy rozmawiam z Marią Brzozowską, dyrektor Hotelu Orbis "Zamojski":

Maria Brzozowska - To jest tradycja i to jest kreowanie nowej tradycji. W Hotelu Orbis "Zamojski" realizujemy tę inicjatywę od lat. Ta prezentacja nie ma formuły konkursowej, co jest bardziej optymalne. Młodzież, z warsztatów terapii zajęciowej i ta, która uczy się w Centrum Kształcenia Ustawicznego czy Centrum Kształcenia Praktycznego, może porównać to, co czego się nauczyła podczas swoich zajęć, może wymienić się doświadczeniami, może się cieszyć byciem ze sobą, a nawet tym, że są w takim miejscu, wśród wielu osób im przyjaznych. Sądzę, że doznają wielu wrażeń artystycznych, bo tu działa i kolor, i zapach i forma. Doświadczają wszystkiego, co najlepsze, co wypływa ze staropolskiej tradycji wielkanocnej. To jest okazja do kreowania nowych pomysłów i nowych rozwiązań.
Czy to jest szlachetne? Nigdy nie myślałam w tych kategoriach. Na pewno jest to potrzebne. Potrzebne nam w Hotelu, by ten hotel "żył" nie tylko codziennymi swoimi sprawami, czyli gośćmi, którzy przybywają do Hotelu żeby przenocować i zjeść posiłek, ale chcemy troszeczkę dawać więcej, również miastu i mieszkańcom, nie mając z tego tytułu absolutnie żadnych profitów, co chciałabym podkreślić.

Teresa Madej - Dla mnie jest to tzw. wartość dodana. Swoimi dużymi możliwościami, wysokim poziomem rozwoju służycie innym, dzielicie się z innymi. Ta młodzież ma tutaj wybitną okazję pokazania swoich prac światu. Państwo im to umożliwiacie.

Maria Brzozowska - Świetnie się składa, że mogą to pokazać światu w pełnym tego słowa znaczeniu, ponieważ oczekujemy dziś na przyjazd grupy japońskiej i część prac wykonanych przez młodzież będzie pozostawiona na kilka dni w Hotelu by goście z Japonii mogli podziwiać polski folklor, żeby mogli zdegustować niektóre potrawy, np. baby wielkanocne. Jestem przekonana, że wiele zdjęć tych pięknych wyrobów pojedzie do Japonii. Ponadto Japończycy wywiozą wiele doznań smakowych z naszego Hotelu, z naszego miasta, z naszego kraju. To, że możemy zrobić coś więcej, czyli tę wartość dodaną, ponad zarobek z wyżywienia i noclegu, daje nam prawdziwą satysfakcję.

Teresa Madej - Jak układa się współpraca z tymi ośrodkami i szkołami. Czy łatwo było pozyskać zainteresowanie młodzieży do tej inicjatywy?Maria Brzozowska - Pomocny okazał się Kazimierz Chrzanowski, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Zamościa. Z nim prowadziłam pierwsze rozmowy, prosiłam o pomoc w pozyskaniu placówek - oświatowych i warsztatów terapii zajęciowej do udziału w naszej prezentacji. Rozmawiałam także z wiceprezydentem Tomaszem Kossowskim. Bez wsparcia i dobrej woli nauczycieli i opiekunów to by się jednak nie udało. Dobrze się stało, że my mieliśmy pomysł a inne instytucje miały wolę wsparcia. I tak wspólnie zapracowaliśmy, że dzisiaj jest taka duża frekwencja. Młodzież, opiekunowie i mieszkańcy Zamościa mogą zobaczyć jak wyglądał kiedyś, i jak może wyglądać dziś stół wielkanocny. Jakim obrusem jest nakryty, jakie i jak ustawić talerze, sztućce, jakie są dekoracje. Bardzo to pięknie wygląda.

Teresa Madej - Spróbowałam tylko niektórych spośród tych potraw i muszę powiedzieć, że młodzież bardzo się postarała. Te słynne "szwedzkie stoły" Sobiepana nie mogą się równać z tym, co można było zobaczyć na prezentacji. Stoły są kolorowe, pachnące wiosną i mogą zaspokoić gusta najbardziej wybrednych łasuchów.

Maria Brzozowska - Absolutnie świetne pomysły. Potrawy z tradycyjnych jaj, baby lukrowane. Pięknie to wygląda i tak samo smakuje.

Teresa Madej - Przyznaję. Młodzież spisała się na szóstkę. Gratuluję pomysłu organizatorom i dziękuję za rozmowę.

* * *

O emocjach związanych z przygotowaniem Stołów Wielkanocnych i ogromnej radości wynikającej z uczestniczenia w świątecznej imprezie, już w następnym artykule, mówią wychowankowie, uczniowie, instruktorzy i nauczyciele przedmiotów zawodowych.


autor / źródło: Teresa Madej
dodano: 2009-04-07 przeczytano: 2536 razy.Zobacz podobne:
     Tradycja i stół wielkanocny w "Padwie" / 2012-04-05
     Zamojski Kiermasz i Konkurs Wielkanocny / 2012-04-04
     Na Karolówce odtworzono Misterium Męki Pańskiej / 2012-04-01
     Kartki wielkanocne Gminy Zamość / 2012-03-31
     Pisanki i palmy kupisz na Kiermaszu Wielkanocnym / 2012-03-19
     XXXVI Konkurs Wielkanocny / 2012-03-04
     Wyspa Wielkanocna / 2010-03-29
     "Miałem grać Judasza". Irek Dudek na Święta Wielkanocne / 2009-04-10
     Wojciech Cejrowski na Święta Wielkanocne / 2009-04-08
     Zamojskie Stoły Wielkanocne / 2009-04-07
     Misterium Męki Pańskiej po zamojsku / 2009-04-07
     Wielkanocne palmy i pisanki w Krasnobrodzie / 2009-04-07
     Zamojskie konkursowe palmy i pisanki / 2009-04-06
     Harcerskie "Pisanki, Kraszanki, Baby, Mazurki" / 2009-04-04
     Konkurs Wielkanocny rozstrzygnięty / 2009-04-02
     Ostatnie sceny z życia Chrystusa odtworzą na Karolówce / 2009-03-30
     Stoły Wielkanocne w Hotelu Orbis "Zamojski" / 2009-03-28
     Szczebrzeszyn na  Wielkanoc / 2009-03-27
     Wielkanocna niespodzianka w Biurze Obsługi Interesanta UG Zamość / 2009-03-27
     Gmina Zamość na Kiermaszu Wielkanocnym / 2009-03-27

Warto przeczytać:Losowo wybrana galeria

Warning: mysql_query() expects parameter 2 to be resource, null given in /home/valdemaro/zamol/www/prawa-gl.inc on line 14

Warning: mysql_result() expects parameter 1 to be resource, null given in /home/valdemaro/zamol/www/prawa-gl.inc on line 15

Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Nowe w fotogalerii

Najczęściej oglądane

- - - - R E K L A M A - - - -
- - - - POLECAMY - - - -
Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet

Warning: mysql_close() expects parameter 1 to be resource, null given in /home/valdemaro/zamol/www/text.php on line 715