www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w sobotę, 19 stycznia 2019, w 19 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Henryka, Mariusza, Gildy, Racimira.
Styczniowe przysłowia: Gdy na Nowy Rok plucha, ze żniwem będzie pokuta. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > Kultura
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - R E K L A M A - - - -

Centrum Onkoterapii w Zamościu

20 maja br. w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu międzynarodowy koncern medyczny Euromedic Onkoterapia poinformował, że rozpoczyna inwestycję utworzenia pierwszego w województwie lubelskim prywatnego Centrum Onkoterapii w Zamościu.

W konferencji prasowej uczestniczyli przedstawiciele Euromedic - Dr n. med. Maciej Kowalski - Prezes Zarządu, Cezary Oktaba - Dyrektor ds. rozwoju, Jerzy Mazurkiewicz - Generalny Wykonawca, a także Arkadiusz Bratkowski członek Zarządu Województwa Lubelskiego, dr Jolanta Herda z Lubelskiego Centrum Zdrowia Publicznego, dr Teresa Sosnowska Ordynator Oddziału Onkologii Klinicznej oraz dr Andrzej Mielcarek Dyrektor Szpitala.

Jak informuje Ryszard Pankiewicz, rzecznik prasowy szpitala - Międzynarodowe Centrum Onkoterapii w Zamościu to odpowiedź na trudną sytuację polskich pacjentów z chorobą nowotworową. Według Światowej Organizacji Zdrowia /WHO/ w Polsce brakuje co najmniej 10 ośrodków radioterapii. Co czwarta istniejąca placówka, wg tych samych badań, dysponuje sprzętem technologicznie przestarzałym, eksploatowanym dłużej niż 10 lat. To plasuje Polskę na jednym z ostatnich miejsc w Unii Europejskiej. Brak dostępu pacjentów do nowoczesnych placówek radioterapeutycznych powoduje, że czas oczekiwania na to leczenie sięga nawet 3 miesięcy. Dla wielu chorych oznacza to wyrok śmierci. Na terenie województwa lubelskiego już wkrótce będziemy mogli mówić o tej sytuacji w czasie przeszłym, właśnie dzięki Centrum Onkoterapii w Zamościu.Ośrodek, wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt do leczenia pacjentów ze zdiagnozowaną chorobą nowotworową, mieści się na terenie Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. Radioterapia daje szansę zarówno na zahamowanie choroby jak i na jej całkowite wyleczenie, bywa również nieoceniona w przypadkach leczenia niektórych chorób nienowotworowych, np. ostrych stanów zapalnych stawów.

Międzynarodowe Centrum Onkoterapii w Zamościu każdego roku będzie w stanie pomóc ponad 2.000 pacjentów. Co niezmiernie ważne - wbrew obiegowym opiniom, że w prywatnej służbie zdrowia wszyscy płacą - w MCO w Zamościu, pacjenci NIE będą płacić za leczenie - leczenie będzie w pełni refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Zamojskie centrum jest doskonałym przykładem tego, że bez angażowania publicznych pieniędzy pacjenci mogą mieć i mają dostęp do nowoczesnych, wysokospecjalistycznych procedur medycznych - na uruchomienie Centrum nie wydano ani jednej złotówki ze środków publicznych - uzupełnia rzecznik Pankiewicz.

Pierwszych pacjentów planuje się przyjąć w ciągu 10 miesięcy od rozpoczęcia prac budowlanych. Przybliżona wartość inwestycji wynosi 60 milionów zł. - "Rozpoczęcie inwestycji budowy czwartego prywatnego centrum radioterapii to kolejny etap działania Euromedic Onkoterapia zmierzającego do poprawy dostępności leczenia chorób nowotworowych. Dzięki temu ośrodkowi, pacjenci zyskają szybki dostęp do nowoczesnego leczenia, co jest niezmiernie ważne w przypadku terapii onkologicznej." - powiedział Prezes Euromedic Onkoterapia w Polsce dr Maciej Kowalski.

- To bardzo ważna wiadomość przede wszystkim dla mieszkańców Lubelszczyzny, ale nie tylko. Taki ośrodek to szansa na wyleczenie dla wielu ludzi. Cieszę się, że wspólnymi siłami udało się doprowadzić do podjęcia działań w kierunku rozpoczęcia budowy ośrodka. - nie krył zadowolenia Arkadiusz Bratkowski.

O genezie powstania Centrum Onkoterapii mówił dyr. szpitala Andrzej Mielcarek. - Od wielu lat podejmowaliśmy starania stworzenia ośrodka, który kompleksowo leczyłby pacjentów onkologicznych. Dzięki zapowiedziom firmy Euromedic, taki ośrodek może powstać. Chcę dodać, że Szpital zrobił wszystko, żeby przyciągnąć i zachęcić inwestora do stworzenia takiego centrum przy naszym szpitalu. Jest to także pokazanie, że można podejmować współpracę pomiędzy publicznymi szpitalami i prywatnymi firmami medycznymi. Dla pacjenta bowiem nie będzie ważne gdzie będzie się leczył, tylko czy będzie miał taką możliwość.

- Mamy już swoje wykształcone kadry, które od dwóch lat samodzielnie prowadzą leczenie na naszym oddziale. Z całą pewnością w przypadku powstania nowej placówki to ona będzie mogła stanowić trzon kadry medycznej - zapewniła dr Sosnowska.

Po ośrodkach w Wałbrzychu, Poznaniu i planowanym ośrodku w Koszalinie to będzie już czwarte Międzynarodowe Centrum Radioterapii prowadzone przez Euromedic Onkoterapia w Polsce. Międzynarodowy koncern medyczny Euromedic jest obecny na polskim rynku od 9 lat. W 15 krajach Europy zarządza siecią 196 Centrów Medycznych /99 diagnostyczne, 63 stacje dializ, 32 laboratoria oraz dwa centra radioterapii/.


autor / źródło: Teresa Madej
fot. Mirosław Teterycz
dodano: 2009-05-26 przeczytano: 2369 razy.Zobacz podobne:
     "Oskar i pani Róża" w pierwszą rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II / 2012-05-03
     Dzień Drzwi Otwartych Onkologii / 2010-02-09
     Wystawa "Miejsca przepełnione Jego obecnością i pokojem" / 2009-09-21
     Szpital "Papieski" zakupi rezonans magnetyczny / 2009-07-26
     W cieniu Świętości - promocja książki o Papieżu / 2009-07-25
     Uczcili 10. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Zamościu / 2009-06-14
     W 10. rocznicę wizyty Ojca Świętego w Zamościu / 2009-06-07
     W dziesiątą rocznicę pielgrzymki do Zamościa / 2009-06-04
     Promowali karmienie piersią / 2009-06-04
     Konkurs reporterski Volo Papale / 2009-04-25
     Artyści Wiary Janowi Pawłowi II w hołdzie / 2009-04-06
     Kibice Hetmana pamiętają o Papieżu / 2009-04-04
     Artyści Janowi Pawłowi II w hołdzie / 2009-04-04
     "Nie zabieraj Swoich narządów do nieba". Dzień Transplantacji w Krasnobrodzie / 2009-02-24
     Bezpłatne konsultacje onkologiczne / 2009-01-30
     Dziesięciolecie Sterylizatorni "Papieskiego Szpitala" / 2008-04-27
     III Sympozjum Naukowe w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II / 2008-03-30
     Bezpłatne badania mammograficzne / 2008-03-29
     Szpital Papieski "Przyjazny Dziecku" / 2008-03-29
     O sercu z sercem - sympozjum medyczne / 2008-01-11

Warto przeczytać:
     Zamość kulturą stoi, czyli uroczysta gala Podsumowania Roku Kulturalnego / 2018-12-17
     "Boska kurtyna", czyli natura w obiektywie Tadeusza Adamczuka / 2018-12-16
     Tadeusz Wicherek wystawi operetkę Hrabina Marica w Zamościu / 2018-12-09
     O Janie Matejce - inaczej / 2018-12-09
     Chór I LO w Wilanowie / 2018-12-09- - - - R E K L A M A - - - -
- - - - POLECAMY - - - -

Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet