Witaj w piątek, 19 kwietnia 2024, w 110 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Adolfa, Tymona, Pafnucego.
Kwietniowe przysłowia: Gdy na Wojciecha rano plucha, do połowy lata będzie ziemia sucha. [...]

Nieskuteczna Padwa

Szczypiorniści zamojskiej Padwy po raz trzeci w tym sezonie musieli uznać wyższość rywali ulegając na własnym parkiecie drugiemu zespołowi BRW Stal Mielec i 30:38.

Pierwszą bramkę zdobyli goście. Przy stanie 0:1 podopieczni Stanisława Żywieckiego oddając trzy rzuty na bramkę Stali nie potrafili doprowadzić do remisu. Skuteczniejsi w ataku byli przyjezdni i z minuty na minutę powiększali przewagę bramkową. Po 10 minutach prowadzili już 4 bramkami. Jednak jak się okazało i oni również mieli gorsze okresy gry, tak że w 14 minucie ich przewaga zmalała tylko do jednej bramki. Kiedy wydawało się, że inicjatywę na dłużej przejęła Padwa, seria błędów w ataku spowodowała, że goście odskoczyli aż na 8 bramek. W końcówce pierwszej połowy ponownie zamościanie wykazali się lepszą skutecznością i zniwelowali różnice bramkową do 3. Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem Stali 19:16.

Po zmianie stron gospodarze zaczęli gonić wynik i były momenty, że przewaga gości malała do jednej bramki. Jednak cały czas nie potrafili postawić przysłowiowej kropki nad i. Od 10 minuty drugiej połowy przez ponad minutę grali z przewagą dwóch zawodników, ale nie potrafili tego wykorzystać i zniwelować straty. Osiem minut później przewaga gości zmalała ponownie do jednej bramki i przy piłce była Padwa. Kolejny nieudany atak i zamiast remisu Stal po skutecznym kontrataku zwiększyła swoją przewagę.

W ostatnich 10 minutach zamościanie całkowicie oddali plac rywalom dzięki czemu przewaga bramowa Stali wzrosła do 8 bramek. Mecz zakończył się wynikiem 30:38.

Padwa Zamość - BRW Stal II Mielec 30 - 38 /16-19/
Padwa: Łęc Mateusz, Kozaczenko Arkadiusz, Mogielnicki Marek, Repeć Jakub, Fugiel Tomasz (6), Pomiankiewicz Radosław (7), Sikora Michał, Fugiel Szymon (8), Turczyn Radosław, Łyś Sebastian (1), Kurzawski Jarosław, Kłoda Łukasz (5), Kurzępa Dominik (3), Wilkołazki Rafał

Najwięcej bramek dla Stali zdobyli: Tymiec Tomasz- 11 i Dreloniak Piotr- 10.

dodano: 2010-02-08 przeczytano: 13670 razy.