|
Wybory 2010: Marcin Zamoyski - program wyborczyProgram wyborczy Marcina Zamoyskiego- kandydata na Prezydenta Miasta Zamość w wyborach samorządowych 2010.
Program wyborczy 2010 - Wspólna przyszłość
Program wyborczy opiera się na realizacji zadań mających na celu rozwój gospodarczy miasta i rozwój szkolnictwa zawodowego i wyższego. Poniżej przedstawiam program wyborczy Komitetu Wyborczego Wyborców Marcina Zamoyskiego:
1. Nowe miejsca pracy w Zamojskiej Strefie Ekonomicznej
Rozszerzenie Podstrefy o kolejne 19 ha (łącznie podstrefa liczyć będzie ok. 54 ha) daje możliwość lokowania większej ilości inwestycji. Niemal 2 miliony złotych ze środków Unii Europejskiej, które przeznaczone będzie w 2011 roku na promocję Zamojskiej Specjalnej Podstrefy Ekonomicznej spowoduje, że w niedługim czasie wypełni się ona firmami. Jest to ogromna szansa rozwoju dla lokalnych przedsiębiorców, którzy mogą zredukować koszty prowadzenia działalności gospodarczej i być bardziej konkurencyjni na rynku. Wszystkie te działania spowodują "ściągnięcie" do Zamościa firm oferujących nowe miejsca pracy w różnych branżach i dla osób ze zróżnicowanym wykształceniem, a to wiąże się ze zmniejszeniem bezrobocia w Mieście Zamościu.Dla zamojskich przedsiębiorców proponujemy powołanie "Zamojskiej Rady Biznesu", w skład której wejdą Rektorzy lub przedstawiciele Uczelni Wyższych oraz przedstawiciele zamojskiego biznesu. Zadaniem Rady Biznesu będzie wspólne działanie na rzecz rozwoju miasta tzn. podejmowanie komplementarnych działań angażujących wszystkie strony w działania poprawiające poziom życia Mieszkańców Zamościa.
2. Rozwój oświaty, szkolnictwa wyższego i kultury
We współpracy Uczelni Wyższych Zamościa z Wydziałem Edukacji i Sportu UM Zamość planujemy uruchamianie pożądanych przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych kierunków studiów co w konsekwencji spowoduje zatrzymanie młodych ludzi z miasta i okolic Zamościa. Kształcenie zawodowe odbywa się obecnie w bardzo dobrze wyposażonych obiektach Centrum Kształcenia Praktycznego przy ulicy Szczebrzeskiej. Dzięki pogłębieniu współpracy z wyższymi uczelniami możliwe będzie wykorzystanie nowoczesnego sprzętu do kształcenia młodych ludzi. Rozwój zamojskich uczelni będzie również możliwy poprzez wzbogacanie bazy materialnej każdej uczelni we współpracy z władzami miasta - jak ma to miejsce w chwili obecnej.
W dalszym ciągu realizowane będą sztandarowe imprezy kulturalne: Zamojskie Lato Teatralne, Festiwal Kultury Włoskiej, Festiwal Kultury im. Marka Grechuty, Jarmark Hetmański czy "Eurofolk". Naszym celem jest wypromowanie Zamościa jako kulturalnej stolicy Polski południowo-wschodniej.
3. Kolejne miliony euro dla Zamościa
Dotychczas w mieście zostało zrealizowanych kilkanaście projektów inwestycyjnych a w trakcie wdrażania są kolejne "twarde" przedsięwzięcia. Łączna kwota na jaką opiewają zadania inwestycyjne Zamościa dofinansowywane ze środków zewnętrznych to ponad 390 mln PLN (ponad 268 mln PLN pochodzi ze środków zewnętrznych UE, MF EOG oraz promesy Ministra Kultury)Urząd Miasta Zamość realizuje projekty dotyczące rewitalizacji Zespołu Staromiejskiego co stanowi 43% pozyskanych środków, inwestycje liniowe oraz kubaturowe w innych częściach Miasta poza Zespołem Staromiejskim stanowią 57% pozyskanych środków. W IV kwartale 2010 średnia wartość realizowanych, zaakceptowanych i gotowych projektów przypadająca na mieszkańca Miasta Zamość wynosiła ponad 5900 PLN z czego ponad 4050 PLN pochodziło z funduszy zewnętrznych UE oraz dotacji innych donatorów.Obecnie poza etapem fizycznej realizacji zadań z dofinansowaniem zewnętrznym trwają prace nad opracowywaniem dokumentacji oraz założeń projektowych związanych z III okresem programowym 2014-2020. Planowanie strategiczne w ramach funduszy zewnętrznych to jeden z wyznaczników sukcesu, sukcesu, który Zamość już odniósł i który chce kontynuować w latach przyszłych. Dlatego już dziś miasto myśli co trzeba zrealizować w roku 2015 czy nawet 2020 i dzięki temu buduje szanse dla rozwoju społeczno gospodarczego Zamościa i poprawy jakości życia jego mieszkańców.
4. Modernizacja i budowa dróg
Co roku z budżecie miasta zabezpieczone będą środki finansowe na budowę i przebudowę dróg i towarzyszącej im infrastruktury w Zamościu zgodnie z "trzyletnim planem budowy i przebudowy dróg na terenie Miasta Zamość" Jeżeli zostanie utrzymana obecna tendencja w budowie infrastruktury drogowej, to problem dróg w Zamościu zostanie rozwiązany.
5. Tworzenie miejsc rekreacji dla mieszkańców - place zabaw, boiska, ścieżki rowerowe
Oprócz budowy infrastruktury potrzebnej do codziennego funkcjonowania duży nacisk położony jest na rozwój i zagospodarowanie wolnego czasu dzieci, młodzieży i dorosłych. W ostatnich latach na zamojskich osiedlach powstały nowe boiska sportowe, skate parki oraz place zabaw. Powstał zespół wielofunkcyjnych boisk sportowych w ramach programu "Moje boisko ORLIK 2012" przy Szkole Podstawowej nr 4, w ramach projektu "Blisko boisko" wybudowano 2 boiska piłkarskie z trawy syntetycznej przy OSiR oraz Szkole Podstawowej nr 6. W ramach realizacji programu "Miasto przyjazne dzieciom" w latach 2006-2010 wybudowano Skate Park przy ul Promiennej, Skate Park z miasteczkiem komunikacyjnym przy Szkole Podstawowej nr 2, wykonano Skate Park z torem rowerowym przy bulwarach na Osiedlu Orzeszkowej. Zrealizowano budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią do tenisa, piłki siatkowej i koszykowej na Osiedlu Świętego Piątka oraz kortu tenisowego na Osiedlu Powiatowa. W dalszym ciągu rozbudowywane będą kompleksy boisk sportowych na zamojskich osiedlach.
6. Wspieranie sportu dzieci i młodzieży
W dalszym ciągu prowadzona będzie polityka rozwoju sportu dzieci i młodzieży. Miasto nadal systematycznie dotować będzie kluby sportowe, w których swoje pasje i sprawność fizyczną rozwijają dzieci i młodzież Hetmańskiego Grodu. Oprócz dotacji dla klubów, najlepsi sportowcy mogą liczyć na stypendia i nagrody za swoje osiągnięcia.
7. Kontynuacja budownictwa społecznego oraz budowa kolejnych bloków TBS
Miasto Zamość systematycznie buduje TBS-y i mieszkania socjalne, czego przykładem są mieszkania przy ulicy Promiennej oraz oddany w 2009 roku blok przy ulicy Lwowskiej, na terenie byłego POM. Wybudowany został budynek wielorodzinny z 40 nowymi mieszkaniami komunalnymi, aktualnie w trakcie opracowania jest projekt budowlany na budowę wielorodzinnego budynku mieszkalnego obejmującego 46 mieszkań komunalnych.Towarzystwo Budownictwa Społecznego wybudowało i oddało do użytku 207 mieszkań, w trakcie opracowania są dokumenty dotyczące budowy kolejnych bloków z 144 mieszkaniami.
8. Darmowy internet i telefonia dla mieszkańców Zamościa
Miasto Zamość od 4 lat buduje rurociągi światłowodowe we wszystkich inwestycjach drogowych i liniowych wykonywanych zarówno z budżetu miasta jak i w ramach środków unijnych. Dzięki temu Nasze Miasto obecnie posiada ponad 50 kilometrów kanalizacji, która zapewni w ramach kolejnego projektu dofinansowanego ze środków UE darmowy dostęp do internetu oraz telefonii VoIP dla mieszkańców miasta. Ponadto wybudowana infrastruktura pozwoli na realizację następujących zadań:
- połączenie instytucji statutowych Miasta Zamość? , stworzenie miejskiego systemu zarządzania
- wdrożenie systemu reagowania kryzysowego (numer 112) oraz zarządzania kryzysowego
- rozbudowa systemu monitoringu wizyjnego na teren całego miasta (otwarcie na lokalne inicjatywy monitoringu posesji, terenu osiedli lub innych obszarów szczególnego zagrożenia) co przyczyni się na podniesienie bezpieczeństwa publicznego w mieście
- możliwość? przyłączenia do sieci instytucji oraz przedsiębiorców
- zarządzania ruchem drogowym oraz komunikacją publiczną z możliwością tworzenia sieci reklamowej lokalnych przedsiębiorców i instytucji
- wdrożenie audiowizualnego systemu informacji publicznej, turystycznej oraz kulturalnej,
- wdrażanie nowych technologii na bazie szerokopasmowego dostępu do internetu m. in.:
- e-learning, e-miasto, e-medicine, e-zakupy itp.
autor / źródło: - dodano: 2010-11-08 przeczytano: 13464 razy.
Zobacz podobne:
Warto przeczytać:
|
|
|
|