|
Poseł proponował, prezydent nie skorzystaPrzed dwoma tygodniami pisaliśmy o tym, że poseł Sławomir Zawiślak znalazł rozwiązanie poprawy sytuacji zamojskiego PKS. W liście napisanym do prezydenta Marcina Zamoyskiego zachęcał go, do zakupu przez samorząd Miasta Zamość dworca PKS.
Przeczytaj:
W dniu wczorajszym otrzymaliśmy odpowiedź Prezydenta Miasta na propozycje zamojskiego Posła na Sejm RP.
W przesłanym do naszej redakcji piśmie można przeczytać:
W odpowiedzi na Pana pismo informuję, że w maju ubiegłego roku wystąpiłem do Ministra Skarbu Państwa z wnioskiem o przejęcie i skomunalizowanie PKS Zamość Sp. z o.o., decyzją Ministra właścicielem spółki został Marszałek Województwa Lubelskiego.
Odnośnie sprzedaży dworca przy ulicy Hrubieszowskiej wyjaśniam, że decyzje o wystawieniu dworca na sprzedaż podjął nowy właściciel bez jakichkolwiek konsultacji ze stroną miejską. Nigdy nie ukrywałem krytycznego stosunku odnośnie tej decyzji, o czym mówiłem zarówno na spotkaniu z Członkiem Zarządu Województwa Lubelskiego Panem Jackiem Sobczakiem jak i na sesji Rady Miejskiej w miesiącu lutym br.
Miastu Zamość oczywiście zależy na tym żeby dworzec przy ulicy Hrubieszowskiej nadal pełnił funkcje obsługi podróżnych. Miasto było zainteresowane przejęciem całego przedsiębiorstwa PKS, a nie pojedynczych jego części, dlatego nie jest planowane przystąpienie do przetargu na jego zakup.
Ponadto informuję, że w budżecie miasta nie zostały przewidziane środki na zakup dworca, a nie jest moim zadaniem i wolą nadmierne zadłużanie miasta, zważywszy na fakt, iż transport ponadregionalny nie jest zadaniem własnym gminy.
Jako argument przemawiający za zakupem dworca przez miasto przytacza Pan przykład dworca w Krakowie, jako wzorcowej inwestycji, która przynosi miastu dochody. Nie widzę powodu, dla którego PKS Zamość Sp. z o.o. nie miał by czerpać korzyści, które wynikałyby z realizacji wizji przedstawionej przez Pana Posła. PKS powinien sam zarabiać na obsłudze dworca i tym samym zmniejszać swoje zadłużenie. Czy nie uważa Pan, że mając doświadczenie w tej branży spółka będzie zdecydowanie lepszym operatorem usług niż miasto?
Odnośnie obligacji, o których Pan pisze to środki pozyskane z ich emisji przeznaczone będą na uzupełnienie wkładu własnego niezbędnego do realizacji projektów ze współfinansowaniem środków zewnętrznych oraz innych projektów inwestycyjnych zapisanych w budżecie miasta na rok 2011.
W liście do posła Zawiślaka prezydent Zamoyski odnosi się również do zarzutów stawianych mu w związku z "wyrzuceniem" kupców z Nadszańca.
Niestety posługuje się Pan kłamstwem mówiąc o rzekomym wyrzuceniu kupców z Nadszańca. Przypominam, że kupcy musieli opuścić Bastion VII ponieważ skończyły się im umowy najmu tego obiektu oraz ze względu na prace rewitalizacyjne realizowane w ramach projektu "Konserwacja, renowacja i adaptacja na cele kultury zespołów fortyfikacji Starego Miasta w Zamościu". Po zakończeniu prac remontowych Nadszaniec odzyskał swoją funkcję handlową, kupcy do niego wrócili, a dodatkowo została przypisana mu funkcja muzealno - ekspozycyjna. Kilkukrotnie proponowałem handlowcom zakup działek w różnych lokalizacjach na terenie miasta z przeznaczeniem na hale targową. Żadna z propozycji nie zyskała aprobaty kupców.
autor / źródło: wald dodano: 2011-04-20 przeczytano: 13098 razy.
Zobacz podobne:
Warto przeczytać:
|
|
|
|