Witaj w sobotę, 20 kwietnia 2024, w 111 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Czesława, Agnieszki, Amalii, Nawojki, Teodora.
Kwietniowe przysłowia: Grzmot w kwietniu dobra nowina, już szron liści nie pościna. [...]

\Home > W naszym mieście

Szczypiorniści "Padwy" z Pucharem Prezesa LZPR

Z udziałem siedmiu klubów (8 drużyn), w tym jednego zza wschodniej granicy, został rozegrany w Zamościu Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Młodzików o Puchar Prezesa LZPR. Zwycięzcami turnieju została drużyna gospodarzy (MKS "Padwa" I Zamość), która w finale pokonała Szkołę Sportową w Łucku. Trzecie miejsce wywalczyli szczypiorniści SPR BRW "Stal" Mielec.

W turnieju o Puchar prezesa LZPR rywalizowały zespoły: Szkoła Sportowa w Łucku, ULKS "Koliber" Zarzecze, UKS "Sprint" Ulan Majorat, MKS "Padwa" I Zamość (grupa A) i PMOS Busko Zdrój, SPR BRW "Stal" Mielec, UKS "Skarpa" Lublin, MKS "Padwa" II Zamość (grupa B).

Najlepiej w rozgrywkach grupowych zaprezentowały się drużyny "Padwy" I i "Stali". Obie zdobyły komplet punktów i wyszły z grup z pierwszego miejsca. Drugie miejsca w grupach zajęły drużyny z Łucka i Buska.

W półfinale zamościanie pokonali PMOS Busko Zdrój 26 : 16 (10 : 5), a SPR BRW "Stal" Mielec po zaciętym meczu uległa Szkole Sportowej w Łucku 18 : 20 (8 : 8).

W finale szczypiorniści z Zamościa nie dali żadnych szans swoim kolegom z Łucka pokonując ich 28 : 21, do przerwy prowadząc 16 : 8.

W meczu o trzecie miejsce SPR BRW "Stal" Mielec pokonała PMOS Busko Zdrój 29 : 19 (13 : 9).