Witaj w sobotę, 20 kwietnia 2024, w 111 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Czesława, Agnieszki, Amalii, Nawojki, Teodora.
Kwietniowe przysłowia: Grzmot w kwietniu dobra nowina, już szron liści nie pościna. [...]

Relacja live: Kolejarz - Hetman

W 17 kolejce III ligi Hetman w meczu wyjazdowym zmierzy się z zajmującym 3 miejsce w tabeli Kolejarzem Stróże.
W ostatniej kolejce Kolejarz po bramkach Petrovića i Kowalskiego wygrał w Brzesku z miejscowym Okocimskim 2:1.
W drużynie ze Stróż zagrali: Pyskaty, A. Basta, Berliński, Fröhlich, Walęciak, D. Basta, Kowalski, Bałuszyński, Trela, Chlipała, Petrović oraz Bergier, Znamirowski, Łukasik.
Najlepszym strzelcem Kolejarza w aktualnym sezonie są: Bergier i Trela, obaj mają na swym koncie po 3 bramki.

W Hetmanie do składu wracają Solecki i Wachowicz (obaj pauzowali za kartki), do niedzieli powinien być też w pełni sił Baranowski, który już trenuje z drużyną. Przy zestawianiu składu, trener Palik będzie mógł też uwzględnić Sękowskiego, który w ostatniej kolejce zobaczył czerwoną kartkę.

Hetman w dotychczasowych 3 meczach z Kolejarzem dwukrotnie wygrywał po 2 : 0 - oba zwycięstwa w sezonie 2005/2006 - a raz zremisował 1 : 1 - w rundzie jesiennej sezonu 2006/2007.

Kolejarz Stróże Hetman Zamość

Początek spotkania: niedziela (1.04.2007), godz. 14.00

Hetman: Baranowski - Kiema, Tomasik, Wachowicz, Chałas - Nakoulma, Pastuszka, Cieciura, Sobczyk - Giza, Albingier
Rezerwa: Karnas , Kleszcz, Waga, Saramak, Margol, Solecki

Kolejarz: Pyskaty - Berliński, Gołąbek, Fröhlich, Walęciak, Bergiel, Bałuszyński, Kowalski, Trela, Chlipała, Petrović

W Stóżach pogoda wiosenna. Jest słonecznie, murawa sucha, wieje lekki wiatr.

6 min. - Hetman rozpoczął dość aktywnie i na razie jest drużyna dominującą, posiada optyczną przewagę. Tomasz Sobczyk wykonywał rzut wolny z odległości 25 m, niestety piłka po jego uderzeniu trafiła w mur

7 min. - wolny pośredni z 11 metrów dla Hetmana, po błędzie Pyskatego

8 min. GOL - 0:1, Tomasz Albingier zakończył akcję Tomasza Sobczyka - rajd lewą stroną - i z 11 metrów zdobył prowadzenie

14 min. - dośrodkowanie Macieja Pastuszki, "Albin" głową minimalnie niecelnie - piłka o milimetry minęła lewy słupek bramki Pyskatego

23 min. - gra toczy się w środku boiska, lekką przewagę - choć już nie taką, jak na początku - posiada Hetman

24 min. - żółtą kartką za faul ukarany został Tomasik, rzut wolny po jego przewinieniu, wykonywany z odległości 5 metrów od narożnika pola karnego nie zmienił wyniku spotkania

30 min. - Tomasz Sobczyk schodzi z boiska - wszystko wskazuje na to, że z poważną kontuzją kolana - w jego miejsce wchodzi Szymon Solecki.

40 min. - gra stała się bardzo brutalna, sędzia nie reaguje na ostrą grę gospodarzy - przed chwilą faul na Albingierze, wcześniej Giza został uderzony w twarz - sędzia nie zareagował

44 min. - gra się uspokoiła i toczy się w środku boiska, sędzia doliczył 2 minuty

46 min. - bardzo groźny strzał z 16 metrów napastnika Kolejarza. Marek Baranowski pokazał klasę i zdołał wybić piłkę na rzut rożny

47 min. - koniec pierwszej połowy. Wynik 0 : 1. Po przerwie na boisku w miejsce Tomasika wejdzie Rafał Waga - Tomasik został ukarany żółta kartką i miejscowi swoje ataki kierują na tego zawodnika

48 min. - początek II połowy. W miejsce Tomasika wszedł Waga

50 min. - doskonała sytuacja Łukasza Gizy, dostał podanie od Rafała Wagi strzelił mocno z 16 metrów, Pyskaty wypuścił piłkę z rąk, ale nie starczyło juz sił na umieszczenie jej w bramce

62 min. - rzut wolny w odległości 25 metrów od bramki Baranowskiego dla gospodarzy, po faulu Soleckiego. Piłka na szczęście przeszła ponad poprzeczką

65 min. - doskonała sytuacja dla Hetmana. Giza strzelał z 16 metrów - po podaniu Wagi - Pyskaty sparował piłkę. Dopadł do niej "Albin", strzelił, jednak Pyskaty zdołał wybić ją na rzut rożny

66 min. - mecz wyrównany, żadna z drużyn nie odpuszcza, walka na całym boisku

67 min. GOL - Łukasz Giza zdobywa drugą bramkę dla Hetmana. Piękny przerzut Soleckiego z prawej strony na lewą, do piłki dopadł Giza, mocno strzelił i Pyskaty bez szans, 0 : 2.

70 min. GOL - Łukasz Giza po podaniu Kiemy znalazł się sam na sam z Pyskatym, nie dał mu szans,
0 : 3.

77 min. - Gospodarze próbują zmniejszyć rozmiar porażki, jednak ich akcje są umiejętnie rozbijane przez zamojskich defensorów na 30 metrze od bramki Baranowskiego. Hetman ogranicza się do kontrataków. Łukasz Giza szaleje i co chwila dochodzi do sytuacji strzeleckich.

82 min. - Z boiska zejdzie Serge Kiema - doskonały debiut, bardzo się napracował. W jego miejsce wejdzie Tomasz Margol.

90 min. - Zmiana taktyczna, w miejsce Nakoulmy wszedł Maciej Kleszcz

Koniec meczu. Hetman po dobrej grze zwyciężył 3 : 0. To nie jest Prima Aprilis ;)
Kontuzjowany Tomasz Sobczyk jednak nie pojechał do szpitala, jego kontuzja będzie leczona w Zamościu.

W 17 kolejce klasy okręgowej, rezerwy Hetmana w Łaszczowie pokonały miejscowa Koronę 2 : 0. Obie bramki zdobył Rafał Szkamruk.

dodano: 2007-04-01 przeczytano: 2964 razy.