www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w sobotę, 24 czerwca 2017, w 175 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Jana, Danuty, Janisława, Wiliama.
Czerwcowe przysłowia: Kiedy Medard się rozwodni, będzie deszcz przez sześć tygodni. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > Zapowiedź
- - - - R E K L A M A - - - -

 Polecamy domeny:

 kontakt:
   biuro@vdm.pl
   604548050

- - - - POLECAMY - - - -


- - - - R E K L A M A - - - -

Duety fortepianowe zagrały razem

64 duety z całej Polski reprezentujące 23 szkoły muzyczne wzięły udział w I Ogólnopolskim Konkursie Duetów Fortepianowych "GRAJMY RAZEM" organizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. Karola Szymanowskiego w Zamościu. Konkurs odbył się pod patronatem Centrum Edukacji Artystycznej oraz Prezydenta Miasta Zamościa Marcina Zamoyskiego. Młodzi artyści prezentowali swoje umiejętności w sali koncertowej szkoły na dwóch nowych fortepianach firmy KAWAI.

Zmagania konkursowe były przeprowadzone w trzech kategoriach wiekowych - grupy I i II (na poziomie szkoły muzycznej I stopnia) i grupa III (na poziomie szkoły muzycznej II stopnia).Konkursowe występy oceniało jury w składzie: prof. Edward Wolanin (Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina w Warszawie) - przewodniczący, st.wykł. Olga Łazarska (Akademia Muzyczna w Krakowie) oraz st.wykł. Maria Serafin (Akademia Muzyczna w Katowicach).

- Konkurs możemy zaliczyć do udanych i to nie tylko pod względem organizacyjnym. Kilka duetów uczniów szkół muzycznych z Zamościa i Tomaszowa Lubelskiego znalazło się w gronie laureatów! - nie kryła zadowolenia Katarzyna Kuchta, z-ca dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. K. Szymanowskiego w Zamościu.

Jeśli chodzi o występy duetów z naszego regionu, to najlepiej wypadli najmłodsi, startujący w I grupie wiekowej.Weronika Maria Bondyra i Wiktoria Faustyna Szpindor z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Tomaszowie Lubelskim (nauczyciel Aleksandra Rudyk) zajęły drugie miejsce. Na miejscu trzecim znalazł się duet Kacper Kiecana i Emilia Giska (nauczyciel Agnieszka Malicka-Praczuk) również z Tomaszowa. Dwa kolejne duety ze szkół muzycznych z naszego regionu otrzymały wyróżnienia.
Wyróżnione zostały duety Natalia Kielar i Damazy Wachuła (nauczyciel Monika Wraga) z Tomaszowa oraz Patrycja Kryszczuk i Kinga Lal (nauczyciele Małgorzata Kawalec-Pyś i Barbara Gil) z Zamościa.

W II grupie wiekowej III miejsce zajęła para Alicja Gura i Michał Płocharz (nauczyciele Joanna Kleban i Ewa Jabłońska), a IV miejsce - Mateusz Antonow i Karol Krupa (nauczyciele Joanna Kleban i Ewa Jabłońska). Oba duety reprezentowały Państwową Szkołę Muzyczną w Zamościu.W najstarszej grupie (III) na wyróżnienie zasłużył zamojski duet - Katarzyna Juszczak i Kinga Kiełbińska (nauczyciele Piotr Stopa i Małgorzata Kawalec-Pyś).

Pomysłodawcami i organizatorami przedsięwzięcia byli nauczyciele sekcji fortepianu zamojskiej szkoły: Ewa Lisak, Barbara Gil, Eliza Holko, Ewa Jabłońska i Joanna Kleban.

* * *

W I Ogólnopolskim Konkursie Duetów Fortepianowych "GRAJMY RAZEM" wzięli udział uczniowie: Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Dębicy, Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Gliwicach, Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Kaliszu, Ogólnokształcącej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Katowicach, Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. w Kielcach, Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Kielcach, Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Krasnymstawie, Niepublicznej Szkoły Muzycznej I st. w Legionowie, Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Limanowej, Społecznej Szkoły Muzycznej I i II st w Lubartowie, Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. w Lublinie, Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Łańcucie, Zespołu Szkół Muzycznych w Łodzi, Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Płońsku, Zespołu Szkół Muzycznych nr 2 w Rzeszowie, Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Stalowej Woli, Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Szczebrzeszynie, Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Tarnobrzegu, Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Tomaszowie Lubelskim, Społecznej Szkoły Muzycznej I st. w Tymbarku, Ogólnokształcącej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Warszawie, Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych w Zakopanem oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Zamościu.


autor / źródło: wald
dodano: 2012-04-11 przeczytano: 3051 razy.Tagi:

Zobacz podobne:
     Grand Prix dla zamojskich pianistów / 2017-04-06
     Zagrają duety fortepianowe - VI edycja konkursu "Grajmy Razem" / 2017-03-16
     Koncert w 330. rocznicę urodzin Jana Sebastiana Bacha / 2015-03-22
     Wieczory Kameralne w Orkiestrze: recital fortepianowy Ethelly Chupryk / 2015-03-22
     IV Ogólnopolski Konkurs Duetów Fortepianowych "GRAJMY RAZEM" / 2015-03-22
     Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Duetów Fortepianowych "GRAJMY RAZEM" / 2014-04-19
     "Grajmy Razem" - zagrają duety fortepianowe / 2014-03-17
     Ogólnopolski konkurs w Szkole Muzycznej w Zamościu / 2013-04-10
     Konkursowe zmagania "Duetów fortepianowych" / 2012-03-17

Warto przeczytać:
     Leśmianowska Ulica Poetycka - program / 2017-05-15
     XXIII Dni Kultury Chrześcijańskiej - program / 2017-05-18
     Jarmark Hetmański / 2017-05-21
     Koncert Kwiaty dla Mamy / 2017-05-21
     Tadeusz Wicherek w Alei Sław 2017 / 2017-05-26Komentarzy: 0 [Dodaj komentarz]

Średnia ocena: 2.5 Głosowało osób: 2

Oceń tekst /skala 0-5/:
0 1 2 3 4 5Komentarze* Nadawca:
   E-mail:
* Treść:
* pola obowiązkowe

 • Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, za treść zamieszczanych komentarzy.
 • Komentarze obraźliwe lub zawierające wulgaryzmy będą usuwane. • - - - - R E K L A M A - - - -  - - - - POLECAMY - - - -

  Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

  Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

  Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
  Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
  Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
  Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.      Site Meter   Polityka prywatności Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet