Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w sobotę, 20 kwietnia 2024, w 111 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Czesława, Agnieszki, Amalii, Nawojki, Teodora.
Kwietniowe przysłowia: Gdy na Wojciecha rano plucha, do połowy lata będzie ziemia sucha. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

\Home > Sport

- - - - POLECAMY - - - -

Juniorzy w czołówce

Bardzo dobrze spisali się lekkoatleci zamojskiego Agrosu podczas finałowego rzutu I Ligi Juniorów (Drużynowe Mistrzostwa Polski), które były rozgrywane w Łodzi. Młodzi sportowcy zajęli tam wysokie, piąte miejsce, zdobywając 3152 pkt.

Na największe słowa uznania zasługują chodziarze: Lucyna Chruściel i Tomasz Wiater, a także miotacz Bartłomiej Błachowski , sprinterzy Radosław Podgajny i Małgorzata Kołdej oraz średniodystansowcy Iwona Czerniak, Żanna Zuk, Dawid Nowogrodzki i Tomasz Buczak.. Zdobyli oni najwięcej punktów dla zamojskiego klubu.

Lucyna Chruściel przebywa w Anglii, gdzie reprezentuje Polskę na Pucharze Europy, a punkty do klasyfikacji klubów przeliczone są z wcześniejszych zawodów z Zaniemyśla. Wiater zaś był drugi wśród panów na dystansie dwa razy dłuższym - 45:09.28.

58,69m to odległość na jaką posłał młot Bartłomiej Błachowski. Zawodnik Agrosu, członek kadry narodowej juniorów zajął dzięki temu wynikowi trzecie miejsce.

Małgorzata Kołdej przebiegła 100m w czasie 12,47s, natomiast Radosław Podgajny 200m pokonał w 22,45s. Obojgu te wyniki dały piąte miejsca.

Znakomicie spisała się Iwona Czerniak, która wygrała bieg na 800m kobiet. Biegaczka Agrosu przebiegła dwa okrążenia w 2:13.18. Nieźle ten sam dystans pobiegła Żanna Żuk - 2:15.87, co dało jej piątą pozycję. - Ja i trener jesteśmy bardzo zadowoleni z tego startu. Pozostaje jednak pewien niedosyt, bo "życiówka" była blisko - podsumowała swój bieg Czerniak.

Bardzo dobre rezultaty, i co za tym idzie miejsca, zajęli też nasi średniodystansowcy, Dawid Nowogrodzki i Tomasz Buczak, w biegu na 1500m. Obaj ten dystans przebiegli poniżej czterech minut, Nowogrodzki w 3:57.68, (był trzeci), a Buczak w 3:59.20 (piąty). Wielu punktów dostarczyły solidarnie wszystkie sztafety.

Zadowolenia z postawy lekkoatletów nie krył wiceprezes Agrosu, Janusz Waśko - Po kilku słabszych latach wracamy do sukcesów naszego klubu na arenie krajowej w kategorii juniorów. Liczę teraz na dalsze sukcesy na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Mistrzostwach Polski Juniorów - powiedział.

To najwyższa lokata, na jakiej uplasowali się juniorzy Agrosu, od wielu lat. W zeszłym roku zamościanie zostali sklasyfikowani dopiero na jedenastym miejscu.

Drużynowymi Mistrzami Polski zostali lekkoatleci Zawiszy Bydgoszcz.

autor / źródło: Radosław Cieplak
dodano: 2007-05-20 przeczytano: 3863 razy.