www.zamosconline.pl - Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu
Zamość i Roztocze - redakcja Zamość i Roztocze - formularz kontaktowy Zamość i Roztocze - linkownia stron Zamość i Roztocze - komentarze internautów Zamość i Roztocze - reklama Zamość i Roztocze - galeria foto
Redakcja Kontakt Polecamy Komentarze Reklama Fotogaleria
Witaj w piątek, 22 listopada 2024, w 327 dniu roku. Pamiętaj o życzeniach dla: Marka, Cecylii, Filomeny.
Listopadowe przysłowia: Na Zaduszki słota, na Wielkanoc psota. [...]

Turystyka: Noclegi, Jedzenie, Kluby i dyskoteki, Komunikacja, Biura podróży Rozrywka: Częst. radiowe, Program TV, Kina, Tapety, e-Kartki, Puzle, Forum Służba zdrowia: Apteki, Przychodnie, Stomatologia Pozostałe: Kościoły, Bankomaty, Samorządy, Szkoły, Alfabet Twórców Zamojskich

www.zamosconline.pl Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu


\Home > Publicystyka


- - - - POLECAMY - - - -




Ogólnopolskie Warsztaty Ilustratorów - Krasnobród 2009

31 sierpnia 2009 rozpoczęły się w Krasnobrodzie czwarte już ogólnopolskie warsztaty ilustratorów, które potwają do 13 września.

Środowiskowe spotkania przedstawicieli tej dziedziny sztuki mają już 25 letnią tradycję. Po raz pierwszy ilustratorzy przyjechali do Krasnobrodu w czerwcu 1984 roku, kiedy autorka projektu Maria Grażyna Szpyra ówczesna dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Zamościu zorganizowała pierwszy Ogólnopolski Plener Ilustratorów, którego kolejne edycje prowadziła do czasu połączenia BWA z Galerią Sztuki Współczesnej w roku 2000.

Po kilku latach przerwy, w 2006 roku artyści powrócili do Krasnobrodu na spotkania środowiskowe w nieco zmienionej formie, tj. warsztatów na zaproszenie Sanatorium Rehabilitacyjnego dla Dzieci. Od 2007 organizatorem kolejnych edycji jest Krasnobrodzki Dom Kultury.

Ważną rolę w powstaniu i rozwoju spotkań ilustratorów w Krasnobrodzie odegrał ówczesny dyrektor ds. artystycznych wydawnictwa "Nasz Księgarnia" Zbigniew Rychlicki, laureat wielu liczących się w świecie nagród i wyróżnień, autor znanego na całym świecie wizerunku plastycznego Misia Uszatka, zarówno jego wersji filmowej, jak i książkowej.

Ogromne zasługi położyli również wybitni twórcy, największe autorytety polskiej ilustracji, którzy od początku wspierali ideę plenerów i aktywnie w nich uczestniczyli, stwarzając młodym ilustratorom ważną w ich rozwoju artystycznym możliwość spotkań, rozmów, konfrontacji. Przykładem może być wówczas nestorka, dziś nieżyjąca już Olga Siemaszkowa, wybitna polska ilustratorka, laureatka wielu nagród i wyróżnień współtwórczyni polskiej szkoły ilustracji, czy Józef Wilkoń, Zdzisław Witwicki, Elżbieta Gaudasińska, Krystyna Michałowska i wielu, wielu innych.

W każdym plenerze obok doświadczonych, uznanych artystów uczestniczyli młodzi wyróżniający się twórcy z całej Polski, którzy dziś już również mają znaczący dorobek artystyczny. Nie sposób wymienić wszystkich, ale nie sposób też pominąć roli prof. Janusza Stannego w kształtowaniu i rozwoju koncepcji spotkań ilustratorów. Janusz Stanny - wybitny artysta, współtwórca "polskiej szkoły ilustracji", laureat wielu nagród i wyróżnień, w tym dwukrotnie Nagrody Prezesa Rady Ministrów za twórczość dla dzieci, wychowawca kilku pokolen młodzieży, przez ponad 30 lat kierował Pracownią Książki i Ilustracji w warszawskiej ASP, od wielu lat sprawuje opiekę artystyczną nad imprezą.

Od początku każdy plener, obecnie warsztaty, poza dwiema pierwszymi edycjami miał wiodący temat, wokół którego koncentrowała się praca twórcza artystów. Były to tematy poruszające ważne problemy otaczającej nas rzeczywistości np. ginący świat przyrody, ginąca architektura, człowiek i środowisko, ale dominowały tematy z zakresu literatury (np. ilustracje do utworów Adama Mickiewicza, Henryka Sienkiewicza, Janusza Korczaka i Biblia), czy historii Polski. Pokłosiem tych spotkań są wystawy, które budzą zainteresowanie wielu galerii nie tylko w kraju, ale i za granicą, np. wystawa "Korczak i jego dzieło" prezentowana była już w 25 galeriach na terenie Polski, planowane są dalsze pokazy. Zwykle wystawom towarzyszą albumowe wydawnictwa wysoko oceniane przez specjalistów.

Inspiracją do tegorocznych warsztatów jest przypadająca w 2010 roku 115 rocznica pierwszego wydania książki Marii Konopnickiej "O krasnoludkach i sierotce Marysi". To lektura wielu pokoleń, różnorodne interpretacje tematu mogą pomóc w kształtowaniu gustów nie tylko literackich, ale plastycznych dzieci i być pomocą dla nauczycieli.

Opieka artystyczna: prof. Janusz Stanny
Kurator: Maria Grażyna Szpyra
Organizator: Krasnobrodzki Dom Kultury - dyrektor Mariola Czapla

Uczestnicy warsztatów:

TOMASZ BOROWSKI. Urodzony 11.12.1943 r. w Borysławiu. Studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom w pracowni prof. A. Kobzdeja w 1967 r. Twórczość w dziedzinie grafiki książkowej. Nagrody: 1986 - Na­groda Prezesa Rady Ministrów za twórczość artystyczną dla dzieci i młodzieży. 1988, 1990 - Wyróżnienie w Konkursie PTWK na Najlepiej Wydaną Książkę Roku.

ELŻBIETA GAUDASIŃSKA. Urodzona 27.01.1943r. w Strzyżowie. Studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. A. Kobzdeja w 1967 roku. Twórczość w dziedzinie malarstwa i ilustracji. Nagrody: 1973 - Wyróżnienie na I Biennale Sztuki dla Dzieci, Poznań. 1975,1984,1989 - Wyróżnienie, nagroda główna, wyróżnienie w konkursie PTWK Na Najlepiej Wydaną Książkę Roku. 1977, 1984 - Nagroda Główna w konkursie PTWK "Najpiękniejsze Książki Roku". 1979 - Nagroda Prezesa Rady Ministrów za twórczość artystyczną dla dzieci i młodzieży. 1983 - Dyplom honorowy na Międzynarodowej Wystawie Sztuki Edytorskiej IBA, Lipsk. 1984 Srebrne Koziołki na VI Biennale Sztuki dla Dzieci, Poznań. 1984 - Wpis na Listę Honorową IBBY. 1985 - Złote Jabłko na Międzynarodowym Biennale Ilustracji, Bratysława. 1989 - Nagroda PTWK za wybitne osiągnięcia w dziedzinie ilustracji dla dzieci. 2001 - Wyróżnienie na Biennale Ilustracji Europejskiej, Aki-Town (Japonia). 2006 - Medal Polskiej Sekcji IBBY.

ARTUR GOŁĘBIOWSKI. Urodzony 10.04.1961 r. w Kraśniku. Studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom w pracowni książki i ilustracji prof. J. Stannego w 1987 r. W tym samym roku nominowany do Nagrody im. St. Wyspiańskiego. Twórczość w dziedzinie malarstwa i ilustracji. Nagrody: 1994 - Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim z okazji 50 Rocznicy Powstania Warszawskiego.

HANNA GRODZKA - NOWAK. Urodzona 05.08.1944 r. w Warszawie. Studia na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom w pracowni prof. K. Kurzątkowskiego. Twórczość w dziedzinie projektowania wnętrz, grafiki książkowej, ilustracji i malarstwa. Przez 20 lat była redaktorką artystyczno-graficzną czasopisma "Miś-Przyjaciel Najmłodszych". Nagrody: 1984 - Odznaka "Uśmiechniętego Niedźwiadka" do cza­sopisma "Miś" za najpiękniejszą ilustrację wybraną przez dzieci.

ALEKSANDRA KUCHARSKA-CYBUCH. Urodzona 17.03.1958 r. w Zawadzkiem. Studia na Wydziale Scenografii Teatralnej i Filmowej Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w pracowni scenografii W. Krakowskiego. L. i J. Skarżyńskich. Twórczość w dziedzinie grafiki, rysunku, ilustracji, scenografii. Nagro­dy: 2000 - Zaproszenie na pokonkursową wystawę Międzynarodowe­go Biennale Ilustracji w Bratysławie, Japonia. 2005 - Wyróżnienie w Konkursie Ochrony Praw Dziecka - "Świat przyjazny Dziecku".

HALINA KUŹNICKA. Urodzona 05.05.1949 r. w Kłodzku. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych na Wydziale Grafiki i Wydziale Projektowania Szkła we Wrocła­wiu. Dyplom w pracowni grafiki i projektowania szkła prof. Z. Horbowego w 1974 r. Twórczość w dziedzinie ilustracji książ­kowej i grafiki prasowej. Nagrody: 1976 - I nagroda w konkursie na okładkę roku wydawnictwa PWRiL, Warszawa. l980 - I nagroda w konkursie na projekt znaku graficznego dla firmy BART, Gdańsk. 1985 - Wyróżnienie w konkursie na rysunek satyryczny, Legnica. 1986 ? II nagroda w konkursie na rysunek satyryczny, Beringen (Belgia). 1988 - II nagroda w konkursie Grafiki Prasowej, Warszawa. 1992 - I nagroda w konkursie na rysunek prasowy tygodnika "Kontakty", Łomża.

BARTŁOMIEJ KUŹNICKI. Urodzony 28.04.1950 r. w Czę­stochowie. Studia na Wydziale Architektury Wnętrz i na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Dyplom w 1973 r. w pracowni projek­towania form przemysłowych prof. K. Meissnera. Twórczość w dziedzinie grafiki warsztatowej i wydawniczej, rysunku i malar­stwa. Nagrody: 1972 - II nagroda w konkursie plastycznym Jazz nad Odrą, Wrocław. 1973 - II nagroda w konkursie plastycznym Jazz nad Odrą, Wrocław. 1978 - I i II nagroda w konkursie na plakat PCK (współautorstwo J. Kapusty), Warszawa. 2003 - Nagroda Specjalna w konkursie na rysunek satyryczny, Kruishoutem (Belgia).

KRYSTYNA LIPKA - SZTARBAŁŁO. Urodzona 06.09.1949 r. w Warszawie. Studia na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem w 1974 r. Twórczość w dziedzinie grafiki i ilustracji. Nagrody: 1989 - Zło­te Koziołki na Biennale Sztuki dla Dzieci, Poznań. 2001 - Na­groda "Najpiękniejsze Książki Roku" oraz nagroda Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku. 2001 - Plakieta BIB'01, Bratysława. 2002 - II nagroda w Konkursie Pro Bolonia, wpis na Listę Honorową IBBY. 2003 - Wyróżnienie PTWK w konkursie Najpiękniejsze Książki Roku. 2004 - Wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku, wyróżnienie w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku, wyróżnienie w konkursie Świat Przyjazny Dziecku, Warszawa. 2005 - Wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku. 2006 - Srebrny Medal Gloria Artis.

JOLANTA MARCOLLA. Urodzona 01.06.1950 r. Studia na Wydziale Malarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Dyplom w pracowni malarstwa prof. A. Mazurkiewicza w 1975 r. Twórczość w dziedzinie ilustracji książkowej, typografii, malarstwa, projektowania graficznego. Nagrody: 1995 - Nagroda w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku, Warszawa. 2002 - Wyróżnienie w konkursie Pro Bolonia, Warszawa.

ALEKSANDRA MICHALSKA - SZWAGIERCZAK. Urodzona 17.12.1964 r. w Starachowicach. Studia w Wyższej Szkole Pedago­gicznej w Krakowie na kierunku Wychowanie Plastyczne. Dyplom w 1989 r. Twórczość w dziedzinie ilustracji.

KRYSTYNA MICHAŁOWSKA. Urodzona 25.10.1943 r. w Warszawie. Studia na Wydziale Malarstwa i na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. J. Tchórzewskiego i w pracowni ilustracji prof. J. M. Szancera w 1968 r. Twórczość w dziedzinie malarstwa, rysunku, ilustracji i grafiki użytkowej. Nagrody: 1973, 1977 - Wyróżnienie, II nagroda na Biennale Sztuki dla Dzieci, Poznań. 1982 - Nagroda Prezesa Rady Ministrów za twórczość artystyczną dla dzieci i młodzieży. 1988 - Nagroda Roku Polskiej Sekcji IBBY.

BOGUSŁAW ORLIŃSKI. Urodzony 02.05.1941 r. w Warsza­wie. Studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. A. Nachta - Samborskiego w 1967 r. Twórczość w dziedzinie ilustracji, grafiki wydawniczej i malarstwa. Nagrody: 1979 - Nagroda Prezesa Rady Ministrów za twórczość artystyczną dla dzieci i młodzieży. 1997 - Nagroda firmy Alcro Beckers w konkursie Współczesna Polska Sztuka Książki, Warszawa.

STANISŁAW OŻÓG. Urodzony 05.12.1952 r. w Sokołowie Małopolskim. Studia w Hochschule fűr Graphis und Buchkunst w Lipsku. Dyplom w 1978 r. Twórczość w dziedzinie rysunku, grafiki wydawniczej, ilustracji i rysunku satyrycznego. Nagrody: 1985, 1986, 1988, 1990 - II, III, I, II nagroda, wyróżnienie w kon­kursie "Najlepszy rysunek roku", BWA, Rzeszów.

MAŁGORZATA SAWICKA - WORONOWICZ. Urodzona 01.02.1948 r. w Wałbrzychu. Studia na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie ukończyła w 1975 r. Twórczość w dziedzinie malarstwa, grafiki wydawniczej, ilustracji i architektury wnętrz.

ANNA SĘDZIWY. Urodzona 11.11.1963 r. w Krakowie. Stu­dia na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego - dyplom w 1986 r. i na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Kra­kowie - dyplom w pracowni książki i typografii prof. J. Banaszewskiego, aneks w pracowni technik fotograficznych prof. J. Walczak w 1992 r. Twórczość w dziedzinie malarstwa, rysunku, grafiki i ilu­stracji. Nagrody: 1992 - Wyróżnienie za pracę dyplomową. 1997 - Wyróżnienie Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszaw­skiego na wystawie "Współczesna Polska Sztuka Książki", Warszawa. 2002 - Pierwsza nagroda w konkursie Pro Bolonia, Warszawa.

JANUSZ STANNY. Urodzony 29.02.1932 r. w Warszawie. Studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warsza­wie. Dyplom w pracowni prof. H. Tomaszewskiego w 1957 r. W latach 1957 - 2005 był profesorem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie - kierował pracownią książki i ilustracji. Obecnie prowadzi pracownię ilustracji w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Twórczość w dziedzinie ilu­stracji, grafiki, plakatu, rysunku i filmu animowanego. Nagrody: 1966 ? II nagroda w konkursie na ilustracje do "Don Kichota" M. Cervantesa, Buenos Aires. 1968 - Nagroda "Premio Grafico" na Międzynarodowych Targach Książki Dziecięcej, Bolonia. 1971 - Złoty medal na Międzynarodowej Wystawie Sztuki Edytorskiej IBA, Lipsk. 1973 ? I nagroda na ogólnopolskiej wystawie "Sztuka Książki", Warszawa. 1974, 1983 - Nagroda Prezesa Rady Ministrów za twórczość artystyczną dla dzieci i młodzieży. 1975 - Brązowy medal na Międzynarodowej Wystawie Książki, Moskwa. 1975, 1977 - Złota plakieta na Mię­dzynarodowym Biennale Ilustracji, Bratysława. 1976 - Nagroda "Premio Europeo dell Album", Padwa. 1999 - Nagroda Ministra Kultury za wybitne osiągnięcia artystyczne. 2006 - Złoty Medal Gloria Artis.

KATARZYNA STANNY. Urodzona 07.03.1979 r. w Warszawie. Studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warsza­wie. Dyplom w 2004 r. w pracowni projektowania plakatu prof. M. Wasilewskiego. Aneks w pracowni fotografii prof. R. Szaybo i w pracowni rysunku adiunkta II st. P. Nowaka. Prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa na Wydziale Fotografii Warszawskiej Szkoły Filmowej B. Lindy i M. Ślesickiego oraz w pracowni fotografii prof. R. Szaybo na Wydziale Fotografii ASP. Twórczość w dziedzi­nie plakatu i ilustracji. Nagrody: 1993 - Nagroda Redaktora Naczelnego "Życia Warszawy" w I Ogólnopolskim Konkursie Politycznej Karykatury Portretowej. 1993 - Wyróżnienie w kon­kursie fotograficznym "Życia Warszawy". 1994 - Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie na plakat PLL LOT. 1994 - Wyróż­nienie w konkursie na plakat Towarzystwa Miłośników Historii w Warszawie. 1994- Nagroda Specjalna AGFY i redakcji "Warszawa, Co, Gdzie, Kiedy?" w konkursie fotograficznym "Warszawa dzi­siaj". 1996 ? II nagroda w ogólnopolskim konkursie fotograficz­nym Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. 2000 - II nagroda w konkursie na plakat pt.: "Święto Muzyki" organizowanym przez Gminę Warszawa-Centrum i Okręg Warszawskiego Związku Pol­skich Artystów Plastyków. 2001 - III nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Cepelii pt.: "Pamiątka z Polski". 2002 - Wyróżnienie Stowarzyszenia Polskich Mediów i Polskiego Radia w konkursie fotograficznym pt.: "Polska w obiektywie". 2003 - Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym pt.: "Dobra wiado­mość w fotografii".

MIECZYSŁAW WASILEWSKI. Urodzony 01.01.1942 r. w Warszawie - Studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom w pracowni plakatu prof. H. Tomaszewskiego w 1966 r. Profesor macierzystej uczelni. Twórczość w dziedzinie plakatu, ilustracji i znaków graficznych. Nagrody: 1976, 1992 - Złoty, srebrny medal na Międzynarodo­wym Biennale Plakatu, Warszawa. 1995 - Srebrny medal na Międzynarodowym Triennale Plakatu Teatralnego, Sofia.

ELŻBIETA WASIUCZYŃSKA. Urodzona 10.09.1966 r .w Radomiu. Studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w pracowni prof. Juliusza Joniaka w 1991 r. i na Wydziale Grafiki w Pracowni Książki i Typografii prof. Romana Banaszewskiego nagrodzony Medalem Rektora. Nagrody: 2001 -Wyróżnienie w konkursie Pro Bolonia, Warszawa, 2002 - Wyróżnienie w konkursie Pro Bolonia, nagroda jury dziecięcego, Warszawa. 2003 - nagroda specjalna Jury i Nagroda Publiczności w Konkursie Vidical. 2004 - Wyróżnienie na Biennale Ilustracji Aki Town, Japonia. 2005 -Wyróżnienie w konkursie Świat Przyjazny Dziecku, Warszawa. 2006 - Wyróżnienie za projekt kalendarza w konkursie Vidical. 2006 - Brązowy medal International Celendar Exibition Stuttgart. 2007 - wyróżnienie w konkursie PS IBBY Książka Roku.

ZDZISŁAW WITWICKI. Urodzony 28.06.1921 r. w Pruszko­wie. Studia na Wydziale Malarstwa i na Wydziale Grafiki Akade­mii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom w pracowni grafiki prof. T. Kulisiewicza w 1955 r. Twórczość w dziedzinie ilustracji, grafiki wydawniczej i malarstwa. Nagrody: 1961, 1966 - Nagroda, wyróżnienie PTWK. 1965 - Wyróżnienie na Międzynarodowej Wystawie "Najpiękniejsza książka świata", Frankfurt n/Menem. 1978 - Wyróżnienie na Międzynarodowej Wystawie Sztuki Edy­torskiej IBA, Lipsk. 1983 - Nagroda Prezesa Rady Ministrów za twórczość artystyczną dla dzieci i młodzieży. 2000 - Wyróżnienie w konkursie Współczesna Polska Sztuka Książki, Warszawa. 2001 - Medal Nagroda Polskiej Sekcji IBBY za całokształt twórczości. 2009 - Złoty Medal Gloria Artis.

JOANNA ZIMOWSKA-KWAK. Urodzona w 1954 r. w Gliwi­cach. Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki w Katowicach. Dyplom z wyróżnieniem w zakresie ilustracji książkowej w pracowni prof. Stanisława Kluski, aneks z prze­strzennego projektowania graficznego w pracowni prof. Gerarda Labusa w 1978 r. Nagrody: 1984 - Nagroda PTWK w konkursie na Najlepiej Wydaną Książkę Roku, Warszawa. 1985 - Druga nagroda (pierwszej nie przyzna­no) w konkursie "Nowa, inna książka dla dzieci", Poznań. 1986 - w tym samym konkursie: nagroda za najlepszą grafikę. 1996 - Nagroda Donga w konkursie Dziecięcy Bestseller Roku Fundacji Świat Dziecka, Warszawa.

Dotychczasowe efekty warsztatów zachęcają do kontynuowania tej pożytecznej nie tylko dla artystów formy popularyzacji znanej na całym świecie polskiej ilustracji - np. wystawa "Korczak i jego dzieło" wraz z towarzyszącym jej albumem od kilku lat prezentowana jest w najlepszych polskich galeriach, do dziś miała już 25 pokazów. Współpraca Krasnobrodzkiego Domu Kultury z ilustratorami nie ogranicza się tylko i wyłącznie do organizacji warsztatów i towarzyszących im wystaw.

W 2007 KDK przygotował w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Znaki Czasu" retrospektywną wystawę dorobku nestora polskich ilustratorów Zdzisława Witwickiego, wystawa wraz z towarzyszącym jej albumem prezentowana była już w kilkunastu galeriach na terenie całej Polski, planowane są następne pokazy. Równocześnie KDK organizuje inne wystawy ilustracji, zarówno indywidualne, jak i zbiorowe: Janusza Stannego w Częstochowie, Artura Gołębiowskiego w Sieradzu, czterech autorów - Krystyny Michałowskiej, Janusza Stannego, Bogusława Orlińskiego i Artura Gołębiowskiego (najpiękniejsze bajki) w Lublinie.


autor / źródło: Mariola Kawecka
dodano: 2009-09-09 przeczytano: 13104 razy.












- - - - POLECAMY - - - -




Zamość i Roztocze - wiadomości z regionu - Twoje źródło informacji

Wykorzystanie materiałów (tekstów, zdjęć) zamieszczonych na stronach www.zamosconline.pl wymaga zgody redakcji portalu!

Domeny na sprzedaż: krasnobrod.net, wdzydze.net, borsk.net, kredki.com, ciuchland.pl, bobasy.net, naRoztocze.pl, dzieraznia.pl
Projektowanie stron internetowych, kontakt: www.vdm.pl, tel. 604 54 80 50, biuro@vdm.pl
Startuj z nami   Dodaj do ulubionych
Copyright © 2006 by Zamość onLine All rights reserved.        Polityka prywatności i RODO Val de Mar Systemy Komputerowe --> strony internetowe, hosting, programowanie, bazy danych, edukacja, internet