|
Statuetki za "Osobowość 2010 Roku" wręczoneGala "Osobowość 2010 Roku" z udziałem postaci z pierwszych stron gazet odbyła się w hotelu InterContinental w Warszawie. Mariusz Pujszo, w towarzystwie Doroty Gardias i Omeny Mensah, wręczył statuetki za spektakularne osiągnięcia w kulturze, sporcie, polityce i biznesie (27.02.).
Ponad pół tysiąca gości przyjęło zaproszenie na Galę "Osobowość 2010 Roku" oraz "Biznesowe Odkrycie 2010 Roku" - zorganizowaną przez Mariusza Pujszo i jego firmę Kurka Wodna Productions.
Wieczór atrakcji rozpoczęła Weronika Bochat, solistka Teatru Muzycznego "Roma", reprezentantka Polski na Eurowizji 2010. Kolejno pojawiła się tańcząca Ewa Kuklińska z efektownym utworem "It's raining man".
- Chciałbym podziękować za przybycie. Pamiętajcie moi drodzy, że nie ten odnosi sukces, kto rano wstaje, tylko ten, kto wstaje uśmiechnięty - mówił Mariusz Pujszo.
- Ktoś zapytał, Mariusz, dlaczego robisz zabawę w niedzielę 27.02.? A co jest 27.02? Oscary. Pomyślałem, że my naszą Galę zrobimy przed Oscarami i żeby było równie wytwornie. Zwróciłem się do grupy około stu osób, moich przyjaciół i znajomych, znanych przedsiębiorców, artystów, dziennikarzy, będących autorytetami w swoich dziedzinach. Zadałem im pytanie, kto ich zdaniem zasługuje na tytuł Osobowość 2010 roku i jaka firma powinna otrzymać nagrodę Biznesowego Odkrycia Roku. W ten sposób kapituła wyłoniła zwycięzców w kilku kategoriach, takich jak polityka, kino, teatr, nauka, kultura, media, biznes, sport czy moda. Mam nadzieję, że wyróżnione osoby i firmy staną się dla innych wzorem sukcesu i gry fair play - objaśniał formułę Gali Mariusz Pujszo.
- Chciałbym powiedzieć o dużym wydarzeniu, jakim będzie dla mnie zaszczyt zorganizowania 18.05. w czasie Festiwalu Filmowego, w hotelu Carlton wielkiej Gali "Luksus i Piękno", czyli Polska Noc w Cannes. Będzie to bardzo duże wydarzenie medialne i na które, Państwu rekomenduję.
Najpierw wręczono statuetki za "Biznesowe Odkrycie Roku 2010". Pod uwagę brano dokonania i potencjał jakie dane przedsiębiorstwo reprezentuje. Chwilę przerwy wypełnił pokaz mody firmy "Pretty One", polskiej firmy o zasięgu europejskim, ubierającej kobiety sukcesu.
Gala była także okazją do promocji książki "Królowie życia", napisanej przez aktora, reżysera i producenta filmowego Mariusza Pujszo oraz Piotra Wyrwasa, śpiewaka operowego. Panowie opisali swoje przygody z Austrii i Francji, które przebijają karierę Nikodema Dyzmy. Na bazie prawdziwych przygód powstały dwa filmy fabularne.
Następnie wręczono statuetki "Osobowościom 2010 Roku". Kapituła wybrała gwiazdy w swoich dziedzinach. W kategorii - reżyser filmowy statuetkę otrzymał Jan Jakub Kolski, jeden z najciekawszych twórców polskiego kina, mający na koncie kilkanaście filmów pełnometrażowych nagrodzonych prestiżową nagrodą, m.in.: "Jańcio Wodnik", "Jasminum", "Wenecja".
W kategorii reżyser teatralny i operowy statuetką wyróżniono Mariusza Trelińskiego. Jego debiut filmowy "Pożegnanie jesieni" został nagrodzony w Wenecji. Kiedy zajął się operą, w ciągu kilku lat został reformatorem gatunku, jednym z najbardziej cienionych reżyserów operowych świata.
W kategorii produkcja i dystrybucja filmowa - statuetkę otrzymał Waldemar Leszczyński. Jego firma Syrena Films na trwałe wpisała się do katalogu najlepszych firm na rynku filmowym w Polsce. Filmy łączące się z jego nazwiskiem to: "Mała Moskwa" ("Złote Lwy" na festiwalu w Gdyni), "Gomorra " (Grand Prix Cannes 2008) i "Rewers" ("Złote Lwy" na festiwalu w Gdyni i nominacja do Oscara) i wielki sukces - "Essential Killing" (m.in. Nagroda Specjalna MFF w Wenecji oraz nominacja do Oscara).
Za najlepszą aktorkę filmową w 2010 r. uznano piękną i utalentowaną Annę Dereszowską. W kategorii - aktorka telewizyjna zwyciężyła Anna Mucha. Tytuł i statuetkę "Osobowość 2010 roku" w kategorii aktor filmowy otrzymał Cezary Pazura. Aktorzy, niestety, nie pojawili się na Gali, a swojemu niezadowoleniu z tego stanu rzeczy dał wyraz Mariusz Pujszo.
W kategorii literatura statuetkę "Osobowości 2010 Roku" otrzymali: Katarzyna Grochola i Janusz Głowacki, pisarz, który za życia stał się legendą polskiej literatury. Natomiast w biblioteczce każdej szanującej się Polki znajdują się takie pozycje jak: "Ja wam pokażę" czy "Nigdy w życiu". Grochola jest autorką scenariuszy "M jak Miłość" i "Na dobre i na złe". Na postawie twórczości Janusza Głowackiego powstał film Andrzeja Wajdy "Polowanie na muchy". Prawdziwym sukcesem Głowackiego był "Rejs".
W kategorii biznes zwyciężył Antoni Piekut, działający od dwudziestu lat w branży deweloperskiej na rynku warszawskim i białostockim, przodujący na Podlasiu mecenas sportu, propagator kultury i sztuki, współwłaściciel Klubu piłkarskiego "Jagiellonia".
Wielka dama srebrnego ekranu, czyli w kategorii media statuetkę otrzymała Alicja Resich-Modlińska, dziennikarka, prezenterka telewizyjna, publicystka i tłumaczka, prowadząca pierwszy polski talk-show, z prawdziwego zdarzenia. Po sukcesie "Pytania na śniadanie" rozpoczyna nowy, autorski, codzienny talk-show w TVP2.
W kategorii polityka ogłoszono dwóch laureatów: ministra Bogdana Zdrojewskiego, największego gentlemana wśród ministrów oraz Bartosza Arłukowicza - przedstawiciela polskiej lewicy.
Waldemar Malicki i Zenon Laskowik to "Osobowości 2010 Roku" w kategorii rozrywka, twórcy niedzielnego "Laskowik & Malicki show", jednego z najbardziej lubianych programów rozrywkowych Statuetkę odebrał autor programu Jacek Kęcik.
W kategorii moda i styl, statuetkę otrzymała największa polska kreatorka mody Ewa Minge. Od paru lat dwa razy w roku prezentuje swoje kolekcje podczas Tygodnia Mody w Paryżu. Propaguje nie tylko modę, także Polskę. W 2010 r. w 30. rocznicę powstania "Solidarności" Ewa Minge zaprojektowała kolekcję opatrzoną logo "Solidarności", którą zaprezentowała w Nowym Jorku.
Za promowanie polskiej kultury na świecie statuetkę "Osobowość 2010 Roku" otrzymał wielki polski tenor, Marek Torzewski, laureat wielu międzynarodowych, prestiżowych nagród. Znana wszystkim z "Kuchennych rewolucji" restauratorka Magda Gessler uhonorowana została w kategorii sztuka kulinarna.
Złotych medalistów w wioślarstwie wyróżniono w kategorii sport. Wyróżnienie odebrali: Michał Jeliński, Marek Kolbowicz, Adam Korol i Konrad Wasilewski, którzy w sporcie osiągnęli wszystko, sięgając po tytuł mistrzów świata i Europy.
Za całokształt osiągnięć uhonorowano statuetkami: twórcę wielu widowisk telewizyjnych, kultowych filmów i programów - Jerzego Gruzę, Andrzeja Kopiczyńskiego, wielkiego i wszechstronnego aktora oraz satyryka, piosenkarza, autora musicali i tekstów piosenek jakim jest Tadeusz Ross.
To nie był koniec emocji i atrakcji tego wieczoru. Niespodzianką był wytęp gwiazdy wieczoru Marka Torzewskiego, który wykonał włoskie przeboje ze swojej najnowszej płyty, która powstała z okazji 25-lecia zawarcia związku małżeńskiego i traktuje o miłości. Marek Torzewski, który dwa lata temu wystąpił podczas Festiwalu Kultury Włoskiej w Zamościu, wykonał "Volare", "Tornero" wraz z małżonką Barbarą oraz z całą publicznością - fantastyczne "Cantare''. Nie zaśpiewam tej piosenki, ale mówię tylko "Do przodu". Tak za owacje dziękował znakomity tenor Torzewski.
I tradycyjnie już akcent zamojski na Gali Mariusza Pujszo. Przed elitą kulturalną, biznesową, naukową i towarzyską Warszawy i Polski zaprezentował się Zespół "Lolek Orkiestra" w programie "Don Corleone show". Leonard Marczuk nie tylko śpiewał z zespołem, który kilkakrotnie zmieniał kostiumy sceniczne, także promował piękny Zamość, zapraszając na festiwale: kultury włoskiej i piosenek Marka Grechuty. Serca znakomitych gości podbił Zespół wspaniale zaśpiewanymi piosenkami rosyjskimi, doskonale prezentując się na scenie w mundurach rosyjskich generałów. Nasi artyści byli tak przekonujący, że parkiet zapełnił się tancerzami.
Gości czekał jeszcze okazały bankiet, znakomite trunki i kilkupiętrowy tort, pomalowany 24-karatowym złotem, ufundowany przez Martę Grycan, laureatkę tytułu "Biznesowe Odkrycie 2010 Roku". A to wszystko na czerwonym dywanie i w świetle fleszy aparatów i kamer telewizyjnych, także Zamojskiej Telewizji Kablowej.
O tym co mówią "Osobowości 2010 Roku" w reprezentacyjnych salach hotelu "InterContinental" w Warszawie - już w następnym materiale. autor / źródło: Teresa Madej fot. Teresa Madej, Marek Madej dodano: 2011-03-03 przeczytano: 16674 razy.
Zobacz podobne:
Warto przeczytać:
|
|
|
|