|
Dni Krasnobrodu 2012W pierwszy sierpniowy weekend na stadionie sportowym w Krasnobrodzie miała miejsce dwudniowa impreza, podczas której każdy mógł znaleźć coś dla siebie.Było dużo dobrej muzyki, pokaz tańca towarzyskiego, konkursy familijne z nagrodami, pokaz mody, przegląd orkiestr dętych oraz wiele innych atrakcji.
Pierwszy dzień imprezy zorganizowany został tak, by zaspokoić gusta szerokiej publiczności.
Dla niektórych rozpoczął się on bardzo wcześnie, bo już o godz. 6.00 w sobotni poranek. rozpoczęły się Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Krasnobrodu.
Ich zwycięzcą został Dariusz Wawryca, II miejsce zajął Tomasz Cybulski, zaś III przypadło Markowi Nowakowi. Najlepsi wędkarze zostali uhonorowani pucharami i pamiątkowymi dyplomami, które podczas popołudniowego festynu wręczył im Burmistrz Krasnobrodu Wiesław Chmielowiec.
Pod hasłem "Zdrowie i Uroda" odbył się popołudniowy festyn.
W jego programie oprócz dobrej muzyki, konkursów familijnych z nagrodami przygotowanych przez Krasnobrodzki Dom Kultury było jeszcze wiele atrakcji.
W czasie trwania programu funkcjonowały stoiska promujące zdrowie i urodę.
Panie, ale nie tylko one, mogły skorzystać z bezpłatnych porad, konsultacji, zabiegów kosmetycznych i fryzjerskich oferowanych przez wykwalifikowanych specjalistów - fryzjerki i kosmetyczki prowadzące swoje salony i gabinety w Krasnobrodzie: Salon Kosmetyczny "ANNA, Salon Fryzjerski "BARBARA" Salon Kosmetyczny "URODA" oraz kosmetyczki reprezentujące Centrum Szkolenia i Biznesu "ŻAK" z Zamościa.
Na stoisku przygotowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Zamościu przekazywane były informacje dotyczące zasad zdrowego trybu życia, rozdawano ulotki na ten temat, można było też zmierzyć ciśnienie i sprawdzić swoją wiedzę z zakresu zdrowego trybu życia biorąc udział w przygotowanych konkursach.
Ogromnym powodzeniem ciszyło się również stoisko przygotowane i prowadzone przez Sanatorium Rehabilitacyjne dla Dzieci im. Janusza Korczaka w Krasnobrodzie. Liczni chętni pozyskiwali informacje na temat walorów uzdrowiskowych naszego miasta i oferty sanatorium. Można też było skorzystać z masażu i ćwiczeń na profesjonalnym sprzęcie rehabilitacyjnym.
Ponadto uczestnicy imprezy mieli możliwość degustacji wielu różnorodnych smakołyków serwowanych przez: Klub 50 Plus, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Miejscowości Zielone i Okolic "Ach Zielone" i stoisko "Borówki z Malinówki" prowadzone przez panią Annę Piechowiak.
Nie zapomniano także o milusińskich, którzy także mogli czynnie uczestniczyć w festynie. Oprócz konkursów z nagrodami największą popularnością cieszyło się malowanie twarzy.
Było też stoisko z wyrobami artystycznymi pana Mirosława Lipskiego, na którym można było zakupić ręcznie robione pamiątki z Krasnobrodu, poobserwować jak powstają naczynia gliniane lub samemu spróbować tej sztuki siadając przy kole garncarskim.
Wśród stoisk było też stoisko Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Krasnobrodzie, gdzie można było nabyć biżuterię i różne przedmioty artystyczne wykonane przez uczniów tej szkoły. ZSO jako uczestnik programu stypendialnego "Solidarni" zbierał fundusze na ten cel.
Wspomniane stoiska i oferowane tam atrakcje były uzupełnieniem tego co działo się na scenie. A działo się wiele. Oprócz wspomnianej wcześniej muzyki i konkursów z nagrodami był również pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu Patrycji Kostek i Michała Łokińskiego - tancerzy z Lublina, którzy zaprezentowali tańce standardowe i latynoamerykańskie.
Był również pokaz mody, którego zorganizowanie możliwe było dzięki nawiązanej współpracy z "Galerią Rynek" w Tomaszowie Lubelskim
Ten punkt programu cieszył się dużym zainteresowaniem odbiorców.
W czasie pokazu mody stroje sklepów z "Galerii Rynek" prezentowały Krasnobrodzianki.
Kolekcję dziecięcą "5.10.15" przedstawiały urocze małe modelki: Aleksandra Bełz, Dominika Pasieczna i Anastazja Czapla.
Najnowsze trendy mody damskiej na sezon lato -jesień 2012 firmy: "TOP SECRET", "MOODO" i "REBEL FOREVER" prezentowały pełne gracji, profesjonalizmu i uroku osobistego dziewczęta: Iwona Kończewska,, Katarzyna Maruszak, Sylwia Mieszczyńska i Karolina Kawecka.
W tym miejscu należy dodać, że wszystkie modelki zarówno małe jak i te dorosłe dzięki uprzejmości właścicielek zostały gratisowo uczesane w krasnobrodzkich salonach fryzjerskich: "NEFRETETE" i "BEATA".
Prezentacje poszczególnych kolekcji przeplatane były konkursami wiedzy o "Galerii Rynek", które prowadziła Monika Krawczyk - manager "Galerii Rynek". Nagrodami w tych konkurach, były nagrody rzeczowe oraz bony zakupowe ufundowane przez w/w sklepy, drogerię "NATURA", księgarnię "DEDE" i perfumerię "ANAIS".
Jeśli chodzi o oprawę muzyczną, podczas tego sobotniego popołudnia i wieczoru - zaśpiewała "IRINA" z Ukrainy - uczestniczka telewizyjnego programu "Must Be the Music", wystąpił zespół "EX SOLARIS" oraz gwiazda wieczoru zespół "RH PLUS". Dopełnieniem wieczoru był efektowny pokaz sztucznych ogni oraz wspólna zabawa przy muzyce "EX SOLARIS"
Drugi dzień obchodów Dni Krasnobrodu, tradycyjnie poświecony był orkiestrom dętym, które prezentowały swoje umiejętności podczas XXII Przeglądu Orkiestr Dętych. Tegoroczny przegląd odbył się pod Honorowym Patronatem Starosty Zamojskiego Henryka Mateja i Burmistrza Krasnobrodu Wiesława Chmielowca.
W tym roku w przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 5 orkiestr, szósta - reprezentująca gospodarzy Wielopokoleniowa Orkiestra Dęta działająca przy Krasnobrodzkim Domu Kultury zagrała poza konkursem.
Przegląd rozpoczął się przemarszem orkiestr z Placu Siekluckiego w centrum miasta na stadion sportowy. Tam wszystkie orkiestry wspólnie odegrały utwór pt. "Orkiestry Dęte". Tą ogromną, liczącą blisko 180 muzyków orkiestrą dyrygował, tradycyjnie już p. Bogdan Pałczyński - kapelmistrz Orkiestry Dętej OSP w Tomaszowie Lub.
Potem rozpoczęły się prezentacje konkursowe oceniane przez Jury w składzie: Janusz Kiecana - muzyk, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zamościu, Zygmunt Skwierz - muzyk Filharmonii Lubelskiej, Jan Jargiło - nauczyciel muzyki, prezes Helicopters Brass Orchestra w Świdniku.
Po wysłuchaniu wszystkich wykonań konkursowych oraz zakończeniu pracy komisji konkursowej nastąpiło ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród, pamiątkowych pucharów i dyplomów.
A oto wyniki:
Kategoria - Orkiestry młodzieżowe:
I miejsce - Młodzieżowa Orkiestra Dęta Urzędu Miejskiego w Parczewie,
II miejsce - Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Sitna
Kategoria - Orkiestry wielopokoleniowe:
I miejsce - Orkiestra Dęta OSP w Tomaszowie Lub. II miejsce - Gminna Orkiestra Dęta w Rejowcu III miejsce - Orkiestra Dęta Miejskiego Domu Kultury w Szczebrzeszynie
Oprócz nagród finansowych, pucharów i dyplomów ufundowanych przez organizatorów przeglądu, które otrzymały wyżej wymienione orkiestry oraz ich kapelmistrzowie, wręczone zostały statuetki ufundowane przez Starostę Zamojskiego.
Jury postanowiło wyróżnić też solistów występujących z orkiestrami. Wyróżnienia otrzymali: wokalistka Anna Chabros z Orkiestry Dętej OSP w Tomaszowie Lub. oraz trębacz Dariusz Domański i klarnecista Marcin Domański z Młodzieżowej Orkiestry Dętej Urzędu Miejskiego w Parczewie. Jako nagrody wręczono im książki pt. "Pieśń ujdzie cało" wydane przez Krasnobrodzki Dom Kultury w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Przyznano również dwie nagrody specjalne dla Wielopokoleniowej Orkiestry Dętej: nagrodę rzeczową - klarnet i akcesoria muzyczne ufundowane przez Starostę Zamojskiego oraz nagrodę finansową Burmistrza Krasnobrodu - z przeznaczeniem na dofinansowanie wyjazdu integracyjno-szkoleniowego.
Nagrody wręczali: Przewodniczący Rady Powiatu Zamojskiego Kazimierz Mielnicki, Burmistrz Krasnobrodu Wiesław Chmielowiec oraz jurorzy - Janusz Kiecana, Zygmunt Skwierz i Jan Jargiło.
Po tej części niedzielnego programu przyszedł czas na zmianę rytmów. Na scenie zaprezentował się zespół "TANGO", w wykonaniu którego można było posłuchać największych przebojów muzyki włoskiej. W drugiej części występu, zgromadzona publiczność bawiła się przy polskiej muzyce biesiadnej. Zabawa trwała do zmierzchu.
"Dni Krasnobrodu" zostały współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, Oś IV LEADER działanie 4.1/413 - "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju", które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania "Małe projekty".
Organizatorzy serdecznie dziękują współorganizatorom i fundatorom nagród, którymi są:
Salon Kosmetyczny "ANNA"- Anna Farion,
Salon Kosmetyczny "URODA"- Agata Dobek,
Salon Fryzjerski "BEATA" - Beata Margol,
Salon Urody "EWA"- Alina Pióro,
Salon Fryzjerski "BARBARA" - Barbara Kostrubiec,
Salon Fryzjerski "NEFRETETE" - Monika Lewandowska,
Kwiaciarnia Anna Ożga,
AMC Market Spożywczy J.K.W. Adamczuk,
Bar "POD ZJEŻDŻALNIĄ",
Stacja Paliw "PETSUL" w Majdanie Wielkim,
"Galeria Rynek" i sklepy: "TOP SECRET", "MOODO", "5.10.15", "REBEL FOREVER", drogeria "NATURA", księgarnia "DEDE" , perfumeria "ANAIS" oraz pani Monika Krawczyk - manager
Centrum Szkolenia i Biznesu "ŻAK" w Zamościu,
Stowarzyszenie na rzecz rozwoju miejscowości Zielone i okolic "Ach Zielone",
Anna Piechowiak "Borówki z Malinówki",
Klub "50 PLUS",
Sanatorium Rehabilitacyjne dla Dzieci im. Janusza Korczaka,
Wolontariuszki: Edyta Kurantowicz , Diana Borek, , Justyna Rybak, Michalina Siemko.
autor / źródło: KDK dodano: 2012-08-16 przeczytano: 5354 razy.
Zobacz podobne:
Warto przeczytać:
|
|
|
|