|
XIV Eurofolk: Miss z USA, Mister z FrancjiPlebiscyt publiczności wyłonił dwójkę najsympatyczniejszych uczestników Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego w Zamościu. Miss Eurofolku 2015 została Cloe Lynn Allen ze Stanów Zjednoczonych, a tytuł Mistera otrzymał Beniamin Hubert z Francji 19.07.).
W organizowanym, jak co roku, konkursie na Miss i Mistera festiwalu zwyciężyły następujące osoby: Mister: Benjamin Hubert (Francja), I v-ce Mister: Joao Gustavo Mallmann Hermes (Brazylia) oraz jako II v-ce Mister: Jovan Klaić (Chorwacja). Miss XIV edycji Eurofolku została Chloe Lynn Allen (USA), I v-ce Miss: Eda Derin (Turcja) i II v-ce Miss: Ploysiri Mumdang (Tajlandia).
W kilku minutowej rozmowie Miss i Mister tej edycji opowiedzieli o sobie. Cloe Lynn Allen, która ma 16 lat, była bardzo zaskoczona i podekscytowana wyborem jej na Miss Eurofolku. Jej hobby, jakim był taniec, zamieniło się w profesjonalne zajęcie. Poza studiowaniem w prestiżowej Trinity of Academii of Irish Dance - Cloe uczy się w liceum. Swoją przyszłość wiąże z tańcem irlandzkim, także jako jego nauczyciel i instruktor. Tańca irlandzkiego zaczęła się uczyć mając lat siedem, chociaż jej irlandzkie korzenie są znikome. Zainteresowanie tym właśnie tańcem wzięło się stąd, że do jej szkoły przyjechał z występem zespół tańca irlandzkiego. Ten fascynujący pokaz spowodował, że zakochała się w tańcu irlandzkim i postanowiła, że będzie się go uczyć.
- W Polsce jestem po raz pierwszy. Piękny kraj, śliczne miasto. Bardzo mi się tu podoba - powiedziała Cloe z zespołu Trinity Irish Dancers Elmhurst ze Stanów Zjednoczonych, która tą drogą dziękuje kierownictwu i zespołowi za to, że może być razem z nimi w Zamościu.
Beniamin Hubert, Mister Eurofolku 2015 ma 26 lat. Poza tym, że tańczy w zespole Cercle Celtique Mibien ar Mor pochodzącym z Poissy - ma specjalizację jako osteopata i zajmuje się terapią bólu. W zespole tańczy od czterech lat. Ciekawostką jest, że jego rodzice tańczyli w tym zespole, poznali się i pobrali. Tańczyli do czasu, kiedy urodził się Beniamin. Teraz syn kontynuuje tradycje rodzinną. Można powiedzieć, że sensacją jest fakt, że w tym samym zespole tańczy - od czwartego roku życia, czyli 20 lat jego piękna dziewczyna Fanny i również uczestniczyła w Eurofolku. Jej rodzice także poznali się w tym zespole, a jej mama nie mogła sobie odmówić przyjemności zobaczenia Zamościa i także przyjechała razem z zespołem.
-Taniec mam we krwi. W Paryżu odbywał się Festiwal Kultury Bretońskiej. Tam spotkałem tych tancerzy, którzy dzisiaj są ze mną w Zamościu. Spędziłem z nimi wówczas cały wieczór tańcząc i rozmawiając na temat tańca. Potem dołączyłem do zespołu - podkreślił Beniamin. I dodał, że to jego druga wizyta w Polsce. Wcześniej, w 2008 roku odwiedził Poznań. Zdaniem Beniamina Polska to kraj bardzo ciepłych i sympatycznych ludzi. - Czujemy się tutaj ugoszczeni, nie tylko przez organizatorów, ale tez przez wszystkich mieszkańców Zamościa. Cieszę się, że mogłem przyjechać do Zamościa i świetnie się tutaj bawić się przez cały tydzień. Trochę jestem niepocieszony, że moja dziewczyna nie wygrała razem ze mną w tym plebiscycie - podsumował przystojny i sympatyczny Beniamin Hubert, któremu podczas rozmowy towarzyszyła Fanny.
Plebiscyt orgaznizowany jest od pierwszej edycji Festiwalu, czyli od 2002 roku i trwa przez cały festiwal. Jest miłym akcentem integrującym gości z publicznością. Niejednokrotnie bywa niespodzianką dla laureatów. Kolejny eurofolkowy plebiscyt już za rok.
autor / źródło: Teresa Madej, fot. Jarosław Szafran dodano: 2015-07-23 przeczytano: 15198 razy.
Zobacz podobne:
Warto przeczytać:
|
|
|
|